Jenom já jsem letadlo

Jenom já jsem letadlo https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367012/bmid_jenom-ja-jsem-letadlo-z5L-367012.jpg 4 14 4

Kniha pro všechny, kdo sice nejsou experty v oblasti psychologie, psychoterapie a neurovědy, ale přesto by rádi profitovali z nových poznatků a zjištění, k nimž tyto obory dospěly. Přehledný a vtipný a důkladný průvodce čtenářům ukazuje, jak na nejrůznější problémy od (zdánlivých) maličkostí až po ty největší a pomáhá tak zvládat nástrahy každodenního šílenství. Mnohé věci, které nám komplikují život, sice není nutné řešit prostřednictvím dlouholeté psychoterapie, přesto nás možná trápí zbytečně a profesionální rady nám pomohou lépe se v nich vyznat a lépe s nimi nakládat.... celý text

Žánr:
Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl , Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Portál
Originální název:

Alle verrückt ausser ich


více info...

Komentáře (4)

Komentáře 4 Recenze 3

huhuhu
huhuhu
03.10.2020 3 z 5

Trochu zklamání. Ano, našla jsem tam několik myšlenek a poznatků, které mě zaujaly a obohatily, ale celkově mi přišla kniha tak nějak zmatená, nedotažená a zbytečně omílající věci, které by šlo říct v několika větách.

Ariane909
Ariane909
20.08.2020 5 z 5

Na knize jsem ocenila zejména základní důvod, proč byla napsána: Aby umožnila čtenáři nahlédnout, že jeho pohled na svět není ten jediný možný, a zároveň pochopit své vlastní jednání a vnitřní svět. Abychom lépe porozuměli tomu, že ostatní vidí věci jinak než my, a přesto to nemusí být zákonitě špatně.


klara1550
klara1550
30.08.2018 3 z 5

Nelíbil se mi přehršel kategorických názorů, které autorka chrlí, měla jsem pocit, že jsou někdy její vysvětlení dost průstřelná nebo nedotažená, nepostihující všechny varianty. Možná to je kvůli čtivosti, ale stejně... A přestože je to populárně naučná kniha, ocenila bych seznam zdrojů alespoň na konci, když na ně není poukázáno v textu.
Také mi vadilo, že většina věcí je opřena pouze o hlubinnou psychologii, protože optikou jiných přístupů by se spousta věcí dala rozporovat.
Tedy obecně je to poměrně zajímavé čtení, ale doporučuji kriticky přemýšlet nad tím, co člověk přijme za své...

Shindo
Shindo
16.07.2018 3 z 5

Kniha zaujala už svojim názvom, vetu, z ktorej názov pochádza si určite mnohí z nás povedali už x-krát za život (aspoň ja si to teda hovorím pravidelne). Takisto zaujali aj názvy kapitol.

Hoci sa na populárnu psychológiu pozerám s istým odstupom, táto kniha ma obohatila. Autorka pekne prepájala najnovšie zistenia, prípady z vlastnej praxe, problémy modernej spoločnosti a samozrejme došlo aj na Freuda. Jediné, čo mi trocha vadilo bola autorkina orientácia na hlbinnú psychológiu a opakované "neurológovia zistili to a to"

Autorovy knížky

2018  73%Jenom já jsem letadlo

Kniha Jenom já jsem letadlo je v

Právě čtených2x
Přečtených17x
Čtenářské výzvě3x
Doporučených1x
Knihotéce6x
Chystám se číst11x
Chci si koupit2x