Jen čtvrt vteřiny na život

Jen čtvrt vteřiny na život https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/7570/jen-ctvrt-vteriny-na-zivot-7570.jpg 4 32 5

Dá se udělat komiks jen z osmi obrázků? Můžete si je namnožit a sestavovat v libovolném pořadí. Můžete do nich přimalovat bubliny s textem. Co všechno se dá s takovým nástrojem udělat? Trondheim a Menu jsou členové skupiny L´Association, která svého času obrátila francouzský komiks vzhůru nohama a zase zpátky. Jejich krédem bylo podívat se na komiks novýma očima, prozkoumat všechny jeho zapadlé možnosti a pak se vydat svou vlastní nevyšlapanou cestou. Tato knížka je ilustrací počáteční fáze – hledání možností, hledání hranic. Osm obrázků vás nutně odsoudí k formě stripu. (To bylo od začátku jasné a v první fázi byly obrázky pouze čtyři.) Také je evidentní, že z osmi opakujících se obrázků nesložíte žádný superakční komiks (pokud má být delší než osm obrázků). To jsou tedy limity velikosti kašpárka. Výsledkem je přesto solidní divadlo.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Mot

Moins d'un quart de seconde pour vivre , 1996

Ikkju
21.07.2016 4 z 5

Notoričtí opuštěnci kteří si nakonec protunelují cestu k sobě navzájem, ve zdánlivě neprostupném prostoru mezi stripy (stejně těžké jako se prokopat tunelem z pouště až k moři). Projekce vlastních myšlenek do bezděčných činů druhého (bůh žába), vysvětlení událostí celkem zjevných zarytě pomocí původního předpokladu (člověk na věky uzavřený v budce), touha po věčnosti která by postavě (kámen) udělala z věčnosti peklo, bezmocnost svobody rozhodnout se mezi dvěma věcmi. Krásně depresívní, zvláštně poetické...

blackholesun32
30.10.2015 5 z 5

Jeden z nejlepších, nejvtipnějších komiksů co jsem četl! Tak krásně absurdní, pfilozofickým žvatláním skrz naskrz prolezlé dílo se jen tak nevidí. Kámen co se bojí zemřít, muž v chajdě, muž s hlavou v písku, muž, který debatuje s kamenem! Jediná trochu slabší postava mi přišel žabák, moc mě nebavil.
Navíc člověk se v těch kecech pfilozofických kolikrát najde a i své přátelé a o to je to ještě více údernější. Myslím, že komiks je hlavně pro lidi, který si prošli takovým tím bádáním nad životem za pomocí Nietzschů, Schopenhauerů, Kantů, Sartrů, etc. posléze dospěli k bodu kolize, kdy poznali, že všechno tohle vědění je pouze ku hře ducha (což jistě není málo), ale o skutečném životě to vypovídá nula celá nic a pak se tomu, právě u jen čtvrt vteřiny na život od srdce zasmějí! Lepší než všechny ty pfilozofické knihy vzít a hodit do kamen!

HAL
16.03.2015 3 z 5

Žába je Bůh, ale jinak je to poněkud... zbytečně dlouhé. Jen zlomek ze stripů je opravdu nápaditý, zbytek se spíš jen opakuje.

Carcoolka
28.01.2014 5 z 5

Podle mě naprosto geniální počin! Jasně je to jednoduché, zasmějete se u toho, ale hlavně ve vás podle mě něco zůstane i po přečtení. Aneb osm obrázků a spousta hezkých myšlenek.
Žabák forever :D

Kapis
06.02.2013 4 z 5

no Země tři úsměvů ani Donžon to není, ta pro mne zůstane asi navždy nambr uan, ale je to hodně zajímavý počin. Nevěřil bych, co jde všechno vytvořit z osmi obrázků. Každopádně nejlepší je ten žabák, co má ve všem tak jasno. Dobře jsem se pobavil u tohoto komiksku.

Autoři knihy

Lewis Trondheim