Windsorský uzol

Windsorský uzol https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471059/bmid_windsorsky-uzol-Dov-471059.jpeg 4 28 28

Čo sa stane, keď sa do vyšetrovania pustí sama kráľovná? Je začiatok jari roku 2016 a kráľovná Alžbeta II. sa na Windsorskom hrade pripravuje na oslavu svojich deväťdesiatych narodenín. No prípravy sa prerušia, keď v jednej z hradných spální objavia mŕtve telo. Scéna nasvedčuje tomu, že mladý ruský klavirista sa obesil sám, ale uzol nebol poriadne dotiahnutý. Vyšetrovania sa chopí bezpečnostná služba MI5, aby odhalila, čo sa vlastne stalo. Keď kráľovná zistí, že ich podozrenia vedú nesprávnym smerom, tajne vezme vyšetrovanie do vlastných rúk. Prvá časť originálnej a vtipnej krimi série, v ktorej kráľovná Alžbeta II. tajne rieši zločiny pri výkone svojich kráľovských povinností.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Lindeni
Originální název:

The Windsor Knot , 2020


více info...

Přidat komentář

iveta3689
09.05.2024 3 z 5

Mě to trochu zklamalo. Čekala jsem, že královna bude víc "šmejdit", ne jen úkolovat. Příběh by mohl být svižnější. Dočetla jsem bez velkého zájmu.

piskotjanicka
18.01.2024 4 z 5

Kniha mě velice překvapila. Spočátku mi vadila skutečná jména osob z královské rodiny, ale nakonec to nevadilo. Detektivní příběh byl super promyšlený a i nečekaný, ale trošku se vývoj zbytečně vlekl, ale jinak moc hezky vymyšlené.


Dandulka
22.08.2023 4 z 5

Docela hezký příběh, jen mě mrzí, že se dnes stalo módou do všeho zatahovat RF a prezidenta Putina. Mám takový dojem, že za chvíli mu lidé začnou dávat za vínu i to, že prší!!!!!
Královna by se docela dobře uživila i jako detektiv. Taková nenáročná oddechovka.

Nessie72
21.01.2023 5 z 5

Velmi dobře a čtivě napsáno. Pro milovníky seriálu Koruna to je takový milý zákusek k odpolednímu čaji. Autorka si zjistila a do knihy skvěle zakomponovala detaily z chodu královské domácnosti. Nechybí corgiové, koně, humor a z knihy je jasně cítit úcta a obdiv ke královně Alžbětě. Doufám, že v češtině vyjdou i další díly této série!

markej
20.02.2022 5 z 5

Detektivka v duchu staré anglické školy, v níž královna Alžběta II. přichází na kloub vraždám prostřednictvím svých tajemníků a důvěrníků a v níž nechybí anglická distingovanost, anglický suchý humor a přidrzlé hlášky prince Philipa. Královna je vykreslena tak, jaká si přejeme, aby skutečně byla (a snad taková i je): jako dáma důstojná, šarmantní, inteligentní, vtipná i důvtipná, navenek poněkud odměřená, ovšem v soukromí projevující emoce, pochopení i empatii. Dávám plný počet hvězd, ale hodnocení je samozřejmě ovlivněno tím, že jsem anglofilka a mám ráda britskou královskou rodinu. Drobná poznámka na závěr: obálka se mi nelíbí, zato má kniha velmi sympatickou velikost, která vám hezky padne do ruky... :-)
Hodnocení: 5 ⭐ z 5 ⭐

mikika
04.10.2021 4 z 5

Roztomilé čtení z prostředí hradu Windsor a kolem královny, kterou všichni zbožňují. detektivní zápletka je trochu v pozadí, jak se musí královna věnovat svému programu a jen tahat za nitky, zatímco se MI5 pinoží úplně špatným směrem. moc jsem se bavila.

IreneP
25.09.2021 3 z 5

Ke královně pocítíte sympatie skoro od první stránky, na prince Phillipa se budete těšit. Případ je zamotaný a konec možný, prostředí paláce zajímavé. ALE žádná bomba to není. Pokud bude další díl, pravděpodobně si ho nechám v klidu ujít.

petaSk
08.09.2021 2 z 5

Případ byl zajímavý, ale čtení mi přišlo suché. Královna Alžběta je sympatická, ale román je napsaný dost politicky korektně, až bez emocí. Nejsem zaníceným fanouškem královské rodiny, ale ti co jsou, zřejmě budou zklamaní, krom pár zmínek se tady vyskytuje krom královny jen jeden další člen, zato funkcionářů je tady dost. Všichni vyšetřovatelé kolem královny zde ale působí dost hloupě.
Kniha je čtivá, zápletka zajímavá, ale čtení bez emocí.