Jeho a její

Jeho a její https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513847/bmid_jeho-a-jeji-cqV-513847.jpg 4 126 126

Aby získala zpět místo hlasatelky hlavních televizních zpráv, je Anna Andrewsová odhodlaná jít přes mrtvoly. Když dostane za úkol natočit reportáž o vraždě, která se stala v jejím rodném městečku, neváhá ani vteřinu. Na místě zjistí, že vyšetřování vede její exmanžel Jack Harper a obětí je kamarádka z dětství. Anna se rozhodne ve městě zůstat a přilepit se policii na paty. Má ale tajemství a není ani zdaleka jediná. Hra kočky s myší teprve začíná a z britského maloměsta se brzy stane místo řádění sériového vraha, který se vydal po stopách minulosti.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

His and hers

Téra
06.09.2023 4 z 5

Skvělý thriller, kde jsem si dost dlouho myslela, jak je vše jasné, až jsem nakonec byla opravdu hodně překvapená, jak to nakonce bylo. Dobře čtivé hlavně díky střídaní vypravěčů, kteří vás neustále udržují v napětí. Doporučuji.

MMacicekk
26.08.2023 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, abych četla takhle brilantně zamotaný psychothriller, ve kterém vás autorka vodí za nos takovým stylem, že pomalu nevěříte ani sami sobě. Autorkou pomalu ale především promyšleně odkrývané střípky vás pokaždé překvapí a zůstane vám nad nimi rozum stát, že vám to nedošlo dříve!

Po úvodní třetině, po jejíž přečtení budete uvažovat, co vás na dalších dvou set stranách ještě čeká, se děj mnohem více zamotá a už vás ze svých spárů nepustí. Podezřelí jsou úplně všichni a každou chvíli budete podezírat někoho jiného. Pokud milujete podobné typy knih, budete při jejím čtení chrochtat blahem stejně jako já. Ke konci vás čeká překvapivé odhalení a samotný závěr vám vyrazí dech.

Rosse
22.08.2023 4 z 5

Po přečtení knihy si stojím za tím, že anotace moc dobře nevystihuje zmatek, který v knize panoval. Někdy jsem opravdu netušila, co si myslet a připadala jsem si lehce opile. Stejně jako byla Anna po téměř celou dobu .

Velké plus je, že jsem se hned od začátku do knihy začetla. V knize se střídají pohledy více postav a díky tomu působila většina scén trochu zmateně.

Bohužel skvělý začátek a prostředek lehce pokazil překombinovaný a nereálný konec. Za mě by knize prospělo, kdyby skončila tak 30 stránek před koncem. Ta část byla za mě skvělým zakončením a svým způsobem si čtenář mohl ve své hlavě otevřené otázky domyslet. Raději bych uvítala konec s otevřenými otázkami než ten, kterého jsme se dočkali.

Když si odmyslím nereálné zakončení, příběh byl skvělý a kniha se četla téměř sama. Ocenila jsem flashbacky do minulosti. Díky nim čtenář Anně víc rozumí a chápe její chování. Ačkoliv se některé vzpomínky hůře četly, pro příběh byly klíčové. Kniha vás emočně vyždímá a závěr lehce uspokojí.

I přes to ale budu knihu ráda doporučovat dál, protože kromě toho na ní nebylo nic špatného a líbila se mi. Zanechala ve mně hodně pocitů a věřím, že podobné emoce dokáže vyvolat i u dalších čtenářů.

FejKýý
19.08.2023 5 z 5

Tak ale co to bylo? S touhle knihou se rozhodne nudit nebudete (teda já se trošku nudila, ale asi jen prvních 50 stran, než se to rozjelo). Ale potom? Musíte číst dál a dál a proto jsem ji i rychle přečetla. Pořád se tam něco děje a vy potřebujete vědět, jak to bude dál. Protože znáte to, pak skoro každá kapitola končí strašně napínavě. Příběh je z pohledu tří postav (pro ty kdo nečtou anotace, nebojte nebudu spoilerovat) jedné ženy Anny, jednoho muže Jacka a našeho vraha. Konec knihy jsem uhádla, ale pozor! Nebyl to jeden tip. Měla jsem jich asi pět a vyšlo mi to. Kdyby mi ale ovšem někdo řekl, vyber ten pravý, třeba v polovině knihy, nevěděla bych na který tip ukázat. Jsem i ráda, že mi došlo, hned i něco na začátku, ale to je tam prostě očividně jasné i když nedávate ve čtení moc pozor. Knihu jsem původně v plánu neměla, jsem ráda že mě holky nalákaly! A já určitě zkusím od autorky další knihu. A pro ty, co neví (jako já nevěděla) tak už máme od paní spisovatelky u nás vydané tři knihy (tahle je čtvrtá). Prosím přečtěte si tento thriller všichni. Je dokonalý! 4,5*

nada3314
11.08.2023 4 z 5

Nechala jsem strhnout komentáři a reakcemi recenzentů a taky jsem si chtěla dokázat, že dokážu uhodnout vraha. Ale záhy jsem zjistila, že ze mě opravdu Colombo nikdy nebude a bude lepší, když se pro příště nechám jen tak unášet písmenky a nechám děj na autorovi. Já tohle obvykle nedělám a vím proč. Já jsem vraha neuhodla, pořád si stojím za tím, že nebyla v příběhu žádná indicie, která by to odhalila a jak někteří psali, že je to napadlo hned na začátku, tak mě vůbec, ale VŮBEC :-D Měla jsem tolik teorií a s každým dalším otočením stránky se mi to měnilo, že už v knize nebyla snad ani jedna postava, kterou bych nepodezírala. :-D Z mých teorií by mohlo vzniknout z fleku, hned dalších 5 románů :D

Příběh je skvělý! Je psán z pohledu tří vypravěčů první dva jsou bývalí manželé a třetí osobou je vrah. Kapitoly jsou krátké, takže děj odsýpá velmi rychle a nutí Vás otáčet jednu stránku za druhou. Skvělý psychothriller, který Vás nenechá chladným Já ještě teď po dočtení, jsem z příběhu rozladěná a smekám před talentem autorky. Pokud váháte nad čtením, určitě se do něj pusťte, stojí to za TO!

Komaeda
04.08.2023 2 z 5

ONA
- alkoholička, která si to nepřizná
- lhářka
- moderátorka BBC news (stejně jako autorka Alice Feeney)

ON
- kuřák, který si to nepřizná
- lhář
- detektiv zatajující důkazy

- Dostaneme i kapitoly z pohledu vraha, ale kvůli českému překladu lze poznat pohlaví vraha...
- Téma zlých kámošek se mi víc líbilo v thrilleru Dívka, která se pomátla.
- LGBT+ lidi jsou zlí
- Spisovatelka píše dobře, ale tato knížka se mi nelíbila
- Překombinovaná, naivní. Všechny podezíráte a stejně jste vedle.
- Nejlepší od této autorky je Daisy Darker!

wooloong
03.08.2023 5 z 5

Hodně čtivé, pohledy do minulosti, kde se postupně odhaluje příběh a motivace vraha, napínavé, promyšlená zápletka. Lepší než Kámen, nůžky, papír, který byl hodně na sílu.

ivetdos
01.08.2023 4 z 5

Znáte ten pocit, kdy jste si jistí hlavním pachatelem a pak je vše úplně jinak? Mně moje tipy často vychází, ale tentokrát jsem byla úplně vedle.

Chvíli mi trvalo se začíst, ale pár stran za půlkou mě kniha pohltila a nemohla jsem se odtrhnout. Líbilo se mi, jak nás autorka nechává po celou dobu čtení na pochybách, nikomu nemůžete nic věřit. Střídají se tu tři pohledy - Jacka, Anny a vraha, což v knihách moc nevyhledávám, tady to ale mělo svůj význam. Trochu mi vadilo časté přeskakování v ději v podobě vzpomínek, odtrhávalo to moji pozornost, jsou ale důležité pro pochopení celého děje. Také žádná z postav mi nebyla vyloženě sympatická, což byl nejspíš autorčin záměr.

Četla jsem sice už i lepší thrillery, ale čtení jsem si i tak užila. Určitě se mrknu se po autorčiných dalších knihách :)

veruptackova
27.07.2023 4 z 5

3,5*

Jeho a její - thriller, který byl pro mě plný rozporuplných dojmů.
V první řadě mi trvalo opravdu dlouho se do příběhu začíst. Knihu jsem hned dvakrát odložila, protože si mě děj zpočátku vůbec nezískal a postavy mi nijak zvlášť nepřirostly k srdci. Napětí se dostavilo až někdy okolo strany 200 a kniha mě vtáhla a už nepustila.

Bavilo mě sledovat příběh z pohledu Anny a z pohledu Jacka. Současně má kniha podle mě velmi originální zápletku a skvělý motiv. Byť mě trochu štvala autorčina urputná snaha svést vinu na jiné postavy, závěr byl pro mě opravdu nervy drásající a už dlouho jsem u konce knihy neseděla tak napnutá.

martineden
14.07.2023 4 z 5

Pěkně napínavý příběh, ze začátku jsem myslela, že půjde úplně o něco jiného, ale jako letní čtení výborný. Akorát ten konec, hmmm.

veronika9761
08.07.2023 2 z 5

Od pulky knizky jsem verila, ze znam pachatele. Ale zaver me prekvapil, byla jsem uplne mimo. Bohuzel to bylo jedine, co na knizce muzu hodnotit kladne.

Knihomolka97
27.06.2023 5 z 5

Jeho a její je pro mě velké překvapení! Takhle, myslela jsem si, že se mi kniha bude líbit, ale nečekala jsem, že mě až tak dostane. Za tou, řekněme si upřímně, nic moc obálkou se skrývá parádní thriller!
Autorka píše výborným stylem, který nutí číst dál a dál. Knihu jsem přečetla jako nic na dva zátahy.
Ve vyprávění se střídají Anna s Jackem a objeví se i části z pohledu vraha, které jsou velmi zajímavé. Anna i Jack se chovají dosti zvláštně, oba něco tají a zvlášť u Jacka je jeho chování docela zarážející, na to že je policajt. Vyloženě sympatické osoby tady prakticky nenajdete. V průběhu čtení se mi měnily teorie, od jisteho zlomového momentu jsem měla tušení, od kud vítr vane, ale závěr mě stejně silně překvapil. Mazec!

Klímuška
25.06.2023 5 z 5

Anna získala vysněnou práci jako hlasatelka hlavních televizních zpráv. Jenže teď se vrací její kolegyně z mateřské a ona se musí vrátit zpět na reportáže. V jejím rodném městečku se právě stala vražda a tuhle příležitost si Anna nenechá ujít. Na místě zjistí, že vyšetřování vede její exmanžel Jack Harper
a obětí vraždy se stala její kamarádka
z dětství. Další vraždy na sebe nenechají čekat. Do toho má Anna starost o matku a probouzí se vzpomínky na partu holek, co k nim kdysi tolik chtěla patřit. Setkání
s Jackem rozjitřuje rány nad obrovskou ztrátou. Tady asi už Anně alkohol nepomůže, všichni jsou podezřelí a její život je v ohrožení.

Kniha napsaná z pohledu Anny a Jacka (ona a on) je v ich-formě. Do toho tady máme i pohledy vraha. Autorka si se čtenářem pohrává. Já snad podezřívala skoro všechny. A nakonec...vraha jsem vůbec neodhalila, takže jsem se nechala vodit za nos, a pak koukala s otevřenou pusou.
Postava Anny mi vůbec nepřišla zprvu sympatická. Svůj život utápí v alkoholu
a práce je pro ní priorita. Pak jsem zjistila proč tomu tak je a bylo mi jí líto.
Jack se motá v začarovaném kruhu života a postava jeho kolegyně Priyi
příběh okoření.
Anniny vzpomínky na dospívání jsou brutální. Já tohle snad nikdy nepochopím. Kde se tohle v rozkvétajícím mládí bere.
Tohle je jízda a super thriller. Já ho dala za dva dny.

intelektuálka
25.06.2023 4 z 5

Tak po romantice opět skok do reality života ....

Jeho, její a jejich .... pravda, vina a poznání - a také důsledky ....

Každý máme svoji pravdu - subjektivní - a každý za ni platíme ....

V tomto smutném a zamotaném příběhu je třeba vrátit se do minulosti ....

A na závěr přichází zúčtování - překvapivé ..... doporučím.

bookcase
23.06.2023 5 z 5

To bylo zase zamotané klubko. Jsem si myslela, že vím, pak že nevím, pak že zase vím a ono houby. Tak si představuju správný thriller a psychothriller. Matení až do poslední chvíle.

PetraN17
22.06.2023 4 z 5

Také jsem vůbec neodhadla pachatele správně :)
Bylo to vážně pěkně zamotané

zuzana2599
22.06.2023 4 z 5

(SPOILER) Na začátku tohoto thrilleru vonícího lesem mi chvíli trvalo než jsem se začetla, ale pak už to šlo vše dobře i rychle. Konec byl naopak velmi čtivý a velmi nepředvídatelný.
Jeho a její, už samotný název je velmi neobvyklý. Jeho a její lži, jeho a její tajemství, jeho a její manželství, jeho a její pravda... atd... Thriller je příběhem hlasatelky zpráv Anny a jejího bývalého manžela Jacka, který vede vyšetřování vraždy, která se stala v Annině rodném městečku. Když pak mrtví přibývají, zlo narůstá, lži se kupí jedna na druhou a kořeny dávné minulosti vyplouvají na povrch, čtenář se jen stěží orientuje a vraha tipuje. Mně se to teda vůbec nepodařilo. Ale čtení to bylo prima, zabavila jsem se !

spencer
11.06.2023 5 z 5

Pokud máte rádi knihy, u kterých budete vraha pouze hádat až do samotného konce, tak teď zpozorněte.

Příběh je vyprávěn ze tří pohledů JEHO, JEJÍHO a vraha. ON se jmenuje Jack Harper a je vyšetřovatel. Zrovna neprožívá to nejhezčí období. ONA je Anna Andrewsová. Nedávno přišla o místo hlasatelky hlavních zpráv a je odhodlaná své místo získat zpět - i kdyby měla jít přes mrtvoly. Když v jejím rodném městě dojde k vraždě, okamžitě ví, že právě ona musí být tou, jež o zločinu natočí reportáž. Jenže háčkem je, že vyšetřování vede právě on - její exmanžel. Čím dál se posouváme v ději, tím víc vám začne docházet, že Anna není jediná, kdo má tajemství. A kdo je tím záhadným vrahem, do jehož myšlení nahlížíme v průběhu knihy? Věřte mi, že tohle odhalení nebudete vůbec čekat!

Alice Feeney má na svém kontě už několik psychologických thrillerů. Nejvíce se mi líbily Kámen, nůžky, papír a nečekala jsem, že se jí povede vymyslet tak skvělou zápletku znovu, ale stalo se. Titul je napsán velmi čtivým stylem a je plný různých metafor vztahujících se k tomu, jaké to je být v JEHO a v JEJÍM těle. Pravou atmosféru dění dodává rozhodně místo, kde se vše odehrává. Malé městečko v Anglii se totiž pro sérii vražd skvěle hodí. Navíc jsou všichni vypravěči velmi nespolehliví a opravdu můžete jen hádat, kdo říká pravdu a kdo ne. Za mě velké doporučení.

Knižní střípky
07.06.2023 4 z 5

S největší pravděpodobností vám nebude nikdo sympatický, to zase byla partička. Ale u thrillerů či psychothrillerů mi to vůbec nevadí, spíše naopak, z pokřivených charakterů se totiž dají vytřískat skvělé zápletky.

Sice z předchozích setkání s autorčinou tvorbou již vím, že není radno jí cokoliv věřit, dá se říci, že jsem se stejně nechala nachytat. Pachatel mi sice bleskl hlavou, ale odhodila jsem tu myšlenku jako nesmyslnou. Nu, byla to chyba.

Bylo to tak krásně zašmodrchané, přesně takové knihy v tomto žánru mám moc ráda. A samozřejmě, že to bylo místy překombinované, ale tak dobře, že jsem si to užívala na maximum.
4,5 hvězdičky

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

_Brunetka_
02.06.2023 4 z 5

Tohle nebyl vůbec špatný thriller. Autorčin styl psaní mi příjemně plynul a má výraznou zásluhu na tom, že mě příběh pohltil. Námět mě nalákal, i když se nejedná o nic světoborného. Je tu skvěle vybudované napětí, které mi v momentě, co jsem se opravdu začetla, znemožňovalo knihu pokládat z rukou. Moc se mi líbila přítomnost, do které se pomocí myšlenek a vzpomínek promítaly věci z minulosti, jež mnohé věci vysvětlovaly a mně kvůli nim občas vstávaly vlasy hrůzou na hlavě. Postavy nebyly dokonalé, dokázala jsem se do nich vcítit a všechny nepříjemnosti prožívala s nimi. Co mě překvapilo, je to, že kniha je protkána spoustou zajímavých myšlenek o životě takže si budete moct i popřemýšlet, což u tohohle žánru není zvykem. Došlo tu i k nějakým zvratům a nečekaným odhalením, které ze mě dokázaly vytáhnout nejednu emoci. Jediné, co tu musím vytknout, je to, že jsem jak na začátku, tak na konci cítila zmatek. Některé věci mi doteď nejsou jasné a visí mi nad nimi otazníky. Zápletka mě jinak na závěr překvapila, konec uspokojivý. Jeho a její můžu doporučit všem, kteří hledají dobrý thriller, který bude schopný si po celou dobu čtení udržet vaši pozornost pozor ale, nečekejte od toho nějakou přelomovou knihu v tomto žánru, do paměti se vám asi příliš ne zapíše.

2019  76%Občas lžu
2022  81%Kámen, nůžky, papír