Jeffersonova šifra

Rukou vraha zemřeli čtyři američtí prezidenti. Došlo k tomu v různých dobách, za rozdílných okolností, zdánlivě bez souvislosti. Co když ale mají všechny čtyři atentáty stejnou příčinu? Co když za vším stojí jistá pasáž americké ústavy, o níž nemá téměř nikdo tušení? Odpovědi na tyto otázky se snaží najít bývalý agent ministerstva spravedlnosti Cotton Malone. S nasazením vlastního života překazil atentát na současného prezidenta Dannyho Danielse a dostal se tím do střetu se Společenstvem, mocným a tajným bratrstvem založeným během války o nezávislost. Společně s Cassiopeiou Vittovou se vydávají na smrtelně nebezpečnou misi, během níž rozluští šifru prezidenta Jeffersona. Ale ani zde jejich úkol nekončí: budou muset překonat ještě celou řadu úkladů, než proniknou k dokumentu natolik mocnému, že činí zlovolné Společenstvo neporazitelným…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/112086/jeffersonova-sifra-112086.PNG 4.1149

Cotton Malone (7.)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

The Jefferson Key (2011)

Kniha Jeffersonova šifra

vlkcz

Když člověk pomine, že hned na začátku se Cotton projeví jako úplný trouba a už tradiční nesmysly (Cotton má obavy, aby kulky neprošly podlahou aby se vzápětí beze strachu kryl za starým gaučem apod.), tak jde zase o velice čtivý příběh.

Misa25

Cotton je proste hlavni postava jak vysita...na kazdy jeho pribeh se tesim, jak on se dokaze vzdy dostat do takovych situaci...to je az k nevire, jako by ho karma za neco pronasledovala...ale je fakt, ze i tak je to kabrnak a jeho spojeni s Cassiopeou pridalo jen na otackach...jen tak dal...

mr.Zdenek

Dobré čtení, trochu mi vadilo přeskakování děje, ale asi bych to líp nenapsal.

Hanulka25
12.07.2018

Pirát kam se podíváš a nezničitelný hlavní hrdina

Danuše7
01.01.2018

kniha se dobře četla. určitě si půjčím pokračování.

Dáda4
27.06.2017

Za mě nápad a téma velmi zajímavé. Ze začátku jsem si nemohla zvyknout na přeskakování jednotlivých dějových zápletek a postav, které se nakonec prolnuly v jeden závěr. Po pár stránkách si ale na to člověk zvykl a nakonec jsem si říkala, že je škoda, že kniha skončila.

iveta3689
23.03.2017

Nápad průměrný, zpracování průměrné. Takové neurazí, nenadchne, ale je to Berry, takže se to číst dá.

renefer
29.08.2016

Tohle je klasický politický thriler, sice poutavě psaný, ale to politikaření mi tam dost vadí. Piráti jsou tak nějak na okraji a chování hlavních padouchů je dost dětinské. Zatím asi nejhorší námět pro knihu od tohoto autora.