Jednou ano, dvakrát ne

Jednou ano, dvakrát ne https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218255/bmid_jednou-ano-dvakrat-ne-218255.jpg 4 316 85

West je úspěšný středoškolák a má vše, co si jen může přát. Avšak jednoho dne se probudí po nehodě v nemocnici – ochrnutý a bez možnosti mluvit. Jediný způsob, jak se se může dorozumívat s okolím, je mrkání: Jednou znamená ano, dvakrát ne. West je naprosto zoufalý a neustále ho pronásledují děsivé noční můry. Jediné, co ho udržuje při smyslech, jsou návštěvy Olivie, pacientky z vedlejšího pokoje. Ta mu pomáhá s uzdravováním, informuje ho o všem důležitém a je jeho největší oporou. Ovšem co se stane, jestli se West vyléčí? Uvidí se ještě někdy? A můžou se oba ještě někdy vrátit do normálního života? Skvělý román o lásce, ztrátě a o tom, co je v životě opravdu důležité.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , CooBoo

Blink Once , 2012

Nathally
08.11.2023 5 z 5

Páni, musím říct, že takhle dobrou knížku jsem dlouho nečetla. Nejenže děj krásně ubíhal a dobře se četl, celá zápletka se mi hrozně líbila a nemohla jsem se od knížky vůbec odtrhnout. Netrpělivě jsem očekávala, jak to celé dopadne a celý konec knížky mě překvapil. Čekala jsem všechno, ale toto ne. Moc krásný příběh.

lucka1998
14.09.2021 5 z 5

Kniha mě vtáhla do děje, zatočila s příběhem a nepustila mě, dokud jsem to nepochopila. Ano, tato kniha toho řekla hodně moc, a i když byl příběh neuvěřitelný, možná se toto děje, jen my to nevíme a nechápeme. Moc málo toho víme o víme o lidském mozku, a o tom co prožívají a vnímají lidé v kómatu...
Příběh se mi osobně moc líbil, a jsem moc ráda, že jsem na tuto knihu narazila.

ivousekk
20.08.2021 4 z 5

Vyborne. Desive, kdyz si predstavite, jak bezmocni a uvezneni jsou lide v komatu. A smutne. Na konec si pripravte kapesniky.

Runinka
18.10.2020 4 z 5

Hezký příběh, k zamyšlení, byť se smutným koncem.

Sali88
11.08.2020 5 z 5

Neměla jsem velká očekávání a byla jsem příjemně překvapená, jak moc jsem se do knihy začetla. Mladý West po nehodě končí v nemocnici s ochrnutým tělem a nedokáže komunikovat s okolím, hýbat se, mluvit. Jedinou možnost komunikace mu nabízí pacientka z vedlejšího pokoje, jedno mrknutí pro ano, dvě pro ne. Kniha je psaná z Westova pohledu a díky tomu se čtenáři dostává jasný pohled na to, jak se člověk v takové situaci cítí, vidíte Westovy myšlenky, pocity, snahu najít způsob, jak komunikovat. I přesto, že se v mnohých chvílích cítí mizerně, nepřestává bojovat a věřit, že se ze své situace dostane. A ten jeho pozitivismus, i když ho zrovna všechno štvalo mě nadchnul a já se tak do něj dokázala vcítit, prožívat to s ním. Začetla jsem se, ani jsem nevěděla jak. Pokud máte možnost, dejte knize šanci, není dlouhá, přečtete ji za chvíli. A stojí za to si ji přečíst.

Ella161
02.08.2020 3 z 5

Úplně nevím, jaký z toho mám mít pocit. Ze začátku to vypadalo celkem slibně, ale postupně mi některé věci nedávali smysl, což se ovšem na konci vysvětlilo. Dokážu pochopit, proč se ostatním kniha líbí, ale já bohužel mezi nadšence nepatřím. Tenhle žánr, kde je nadpřirozeno, není nic pro mě. Určitě však bylo zajímavé, že vše nakonec bylo jinak, než jste čekali, ačkoliv na to, jsem přišla už v půlce příběhu a věřím, že nejsem jediná. Pokud máte rádi nadpřirozeno a podobné věci, tak to bude Vaše kniha. Ovšem je tam spoustu věcí, které se nám hodí do skutečného života. Například.. jak se máme chovat k lidem v kómatu, nebo při vážném zranění. Velké plus je, že se kniha četla sama.

AkiB
21.07.2020 5 z 5

Nádherné. Opravdu ta kniha byla nádherná, je psaná jednoduše, děj rychle běží. Celou dobu jsem byla zvědavá, jak to dopadne.
Nikdo z nás neví, co je mezi nebem a zemí, nikdo z nás neví, kde se nacházejí ti, kteří jsou v bezvědomí.
Svět je podivné místo a mnohdy zůstává rozum stát nad tím, co se může dít. Klidně bych věřila i tomuto, že se všichni společně někde mohou setkat. Někteří nám to říct už nemohou, ti co mohou, tak jim lidé třeba nevěří nebo oni sami nenacházejí slova pro to, kde byli a co cítili.
Mě to znovu utvrdilo v tom, jak je důležité chování ke člověku v (nejen) kómatu. Nikdy nevíme, na jaké přesné úrovni je stupeň vnímání nemocného. Nikdy nevíme, na kolik nás lidé cítí, slyší, vnímají.

Aprilek
16.06.2020 5 z 5

Smutná kniha

divnoKF
11.04.2020 2 z 5

SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje.
Dejme tomu.... Příběh dobrý, ale motat do toho nadpřirozeno se mi nezdá. Konec mě dost zklamal. Byl neurčitý a vzhledem k poutavému příběhu se mi tam vůbec nehodil. Ani to k tomu nesedělo. V pořádku by byl konec, kdyby prostě podlehla nemoci a né konec, že byla celou dobu v kómatu a že se to odehrálo jakoby v "jiném světě" nevím jak to jinak popsat, ale teda čekala jsem víc...

marina4088
06.04.2020 5 z 5

Kniha, která ze začátku vypadalo velmi jednoduše, se rázem promění v dost romantický a smutný příběh. Každopádně jsem knihu četla moc ráda a dočetla jí opravdu rychle. A ten konec jsem opravdu nečekala..????

BetyN.
16.09.2019 4 z 5

Málokterá kniha na mě tak silně zapůsobila. Je to krásný příběh, který stojí za přečtení. Může po něm sáhnout jak dospělý čtenář, tak teenager. To, že takhle skončí, by mě ani ve snu nenapadlo.

Ivet1990
24.07.2019 5 z 5

Tato kniha má něco do sebe. Děj se nevleče, ale krásně plyne. Děj je plný emocí a nadějí. Je pravda, že do poslední chvíle jsem doufala v zázrak. I když marně. Z knihy si určitě odnáším plno myšlenek, nad kterými jsem se nikdy nepozastavovala.

wotana
23.07.2019 5 z 5

Krásný ale smutný příběh.

verulik196
29.06.2019 5 z 5

Kniha, která se na první pohled zdá být jednoduchým romatickým příběhem, je ve skutečnosti mnohem zajímavější a zdaleka ne tak sladká. Rozhodně stojí za přečtení.

Laf
14.06.2019 3 z 5

(SPOILER) Od knihy jsem měla asi jiná očekávání. Popis děje mne zaujal, proto jsem po této knize sáhla. Dokonce mne ze začátku i hodně zaujala, ale pak to začalo nějak upadat. Knihu jsem dočetla s tím, že nevím, co si o tom myslet. A tak trochu jsem čekala šťastný konec, ale v tomto případě se nekonal.

zuzikis
16.02.2019 5 z 5

Velmi dojemná kniha. Začetla jsem se hned a to jsem se docela dost dlouho zdráhala si ji přečíst. Byla něčím jiná, než knihy, které čtu a upřímně jsem za to ráda. Knížky s ,,happyendem" čtu také ráda a je to odpočinkové čtení, ale nad touhle knížkou se člověk zamyslí. Byla jsem překvapená, že se tento nepředvídatelný děj skrýval v této knize, která se tváří jako normální romantická knížka pro mládež. A byla jsem nadšená, že kniha byla trochu i psychologická a autorka nám ukázala jeden směr, jak může vypadat kóma. Kniha mě opravdu překvapila, nečekala jsem to. Velmi doporučuji, kdo vyhledává toto téma.

ZNellyZ
21.12.2018 5 z 5

Ze začátku jsem si říkala, že to bude typická knížka pro mladé, která skonči poučením, že dívka v nemocnici se může zamilovat do postiženého kluka. Byla jsem rozhodnutá dát tři hvězdy, ale k mému velkému překvapení na konci jsem nemohla jinak, než dát plný počet.

Arwen329
14.10.2018 3 z 5

Hezká knížka, o krásně se čte. Ale konec byl pro mě smutný.

Hania932
29.08.2018 5 z 5

Na tuhle knížku jsem narazila v knihkupectví. Nejdřív mě zaujal název a bálka knihy. Kniha byla ještě strašně levná tak jsem si jí vzala a řekla si, že to zkusím. Ta knížka je naprosto úžasná! I když jsem to smyšlený příběh tak jsem se do příběhu uplně poneřila a Westa a Olivii zamilovala. Vždycky mě zajímalo co cítí člověk když je v komatu. A tahle knížka mi dala skvělej představu. Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale postupně mě to začalo bavit čím dál tím víc. A když už jsem si myslela že bude všechno v pohodě tak přijde velký zvrat a všechno se změní.
Celkově ta knížka byla hodně čtivá, ale působila na mě docela smutně. Mám smíšené pocity, protože se knížka nevyvíjela tak, jak bych chtěla. Autorka knížku skvěle napsala a jsem ráda že jsem si knihu koupila.
Čtivé, zajímavé, smuté, veselé. Jsou tam snad všechny emoce. Já knížku všem doporučuji protože tohle bylo krásné čtení.

komin347
21.08.2018 4 z 5

Kniha měla zajímavý příběh, i když jako zdravotníkovi mi některé věci nedávali smysl a chtěla bych vědět co přesně se hlavnímu hrdinovi stalo. Navíc už jsem asi z takových těch zamilovaných 16-ti letých vyrostla a nějak mi tam něco pořád chybělo, aby to bylo za víc hvězd. Přesto byla kniha čtivá a jako oddychové čtení se hodí.
PS: asi jsem jedna z mála, u kterých to díky autorčině podání nevyvolalo zamýšlené emoce.