Jedného dňa v decembri

Jedného dňa v decembri https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391815/bmid_jedneho-dna-v-decembri-GEd-391815.jpg 4 226 71

Dvaja ľudia. Desať príležitostí. Jeden nezabudnuteľný ľúbostný príbeh. Laurie je skalopevne presvedčená, že láska na prvý pohľad neexistuje. Život predsa nie je romantický film! V jedno zasnežené decembrové popoludnie cez zahmlené okno autobusu zazrie na zastávke muža, pri ktorom okamžite pocíti, že je ten pravý. Keď sa im stretnú pohľady, úplne ju očarí. Vtom sa dvere zatvoria a autobus odchádza. Nešťastná Laurie sa domnieva, že „chalana z autobusu“ už nikdy neuvidí, kým jej o rok neskôr najlepšia priateľka Sarah na vianočnom večierku nepredstaví novú lásku svojho života, ktorou nie je nikto iný ako neznámy zo zastávky. Laurie sa rozhodne, že naňho zabudne a bude ďalej žiť svoj život. No čo ak má osud iné plány?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

One Day in December , 2018

RoseDadas
21.12.2019 4 z 5

Den, kdy jsem zahlídla lásku je debutovým dílem anglické autorky Josie Silver, která si díky tomuto milému romantickému příběhu získala mnoho příznivců po celém světě. V knize je mix všeho, co potěší naši duši. Přátelský vztah dvou lidí, který se nakonec přerodí v lásku je téma, které stále baví. Namátkou si vybavíme např. filmy Když Harry potkal Sally, S láskou Rosie, Jeden den, nebo třeba hru osudu ve snímku Lásce na stopě. Po dočtení knihy jsem se cítila krásně předvánočně naladěná, ale do knihy se můžete začíst i v jiném měsíci, než je prosinec.

KaterinaS13
17.12.2019 3 z 5

Odpočinkové předvánoční čtení, hezky napsané, na můj vkus trochu moc klišé...

biairicia
15.12.2019 3 z 5

Tato kniha se hezky četla. Krátké kapitoly jednou z pohledu jí, jednou z jeho, mě bavily. Je to milá romanťárna, taková oddychovka. Jen tech 10let a ta zdlouhavost nemusela být. Oproti tomu za mě moc ustřižený konec, ten by si zasloužil víc jak 12 stránek. To mě troch zklamalo.

jahlina
04.12.2019 5 z 5

Love story, která mě dokázala rozbrečet. Čtení jsem si užila.

JanaDor
02.12.2019 4 z 5

Můžete tušit jak to asi dopadne, když je to romance. Ale je to moc pěkné. Není to přeslazené a po pomalejším rozjezdu na začátku knihy, mě druhá půlka uběhla jako voda. Sice mi to připadalo chvílemi zdlouhavé, že se pořád míjeli a přitom se měli rádi. Ale na začátku jsem to chápala. Taky bych nechtěla ublížit kamarádce, když je zamilovaná. Laurie mi byla moc sympatická. Je to hodná holka, která je chápavá, tolerantní a bere ohledy na své přátelé. Jako celek se mi to líbilo a ke čtení v předvánočním čase pro romantiky doporučuji.

Malinche128
07.11.2019 5 z 5

Kniha je veľmi pekná a aj keď na prvý dojem pôsobí ako klišé vôbec to tak nieje. Do samého konca som naozaj nevedela ako to dopadne. Krásne čítanie :)

mariva
06.11.2019 3 z 5

Knížka se docela dobře četla díky krátkým kapitolám, ale příběh mi přišel zbytečně moc protahovaný a nad chováním postav jsem často kroutila hlavou. Námět se mi líbil, konec byl očekávaný, takže jako odpočinkové čtení docela dobré.

nani_nka
17.06.2019 2 z 5

Prvýkrát som čítala takýto typ knihy, kedy hlavním hrdinom trvá až 10 rokov kým konečne spolu zostanú. Knižka sama o sebe nebola zlá, ale mne osobne sa takýto druh knihy neľúbil. To ako počas celej knihy boli Laurie i Jack v iných vzťahoch ma nepresvedčilo o tom, že chcem aby spolu na konci zostali. K tomu sa celou knihou tiahla taká pochmúrna atmosféra, žiaden humor, vtip, hlavný hrdina mi nebol veľmi sympatický a všetky postavy trpeli alkoholizmom (aspoň podľa mňa - slovo víno je v tejto knihe spomenuté minimálne 100krát).

Jajibloguje
29.01.2019 5 z 5

Veľmi krásny príbeh plný lásky, očakávania, sklamania, neuveriteľných nedorozumení. Ak by som spojila Jeden deň, S láskou, Rosie a Niečo požičané, dostala by som super mix v podobe tejto knihy. Číta sa jednoducho (skutočne, strávila som pri nej iba jeden večer). Veľmi sa mi páči zmena pohľadov a taktiež Jackov detailne vytvorený charakter.

Ewellyn
26.12.2018 4 z 5

Popravde čakala som asi trošku viac...možno trochu viac napätia, alebo spádu v celom príbehu a vzťahu medzi hlavnými postavami? Celkovo sa to však nečítalo zle, romantická oddychovka u ktorej čakáte, že sa to neskončí inak ako happy endom :)

keiko33
21.11.2018 4 z 5

Taka obycajna oddychovka. Zabavi vas na chvilu, no po case si uz na nu nespomeniete, iba ze bola dost dlha. Kludne by mohla kniha mat o 100 stran menej. Dost mi to pripomynalo film S laskou Rosie. Tak trocha to zachranil koniec. Ten sa vydaril.

láska pro ženy romantika

Josie Silver