Jedného dňa v decembri

Jedného dňa v decembri https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391815/bmid_jedneho-dna-v-decembri-GEd-391815.jpg 4 226 71

Dvaja ľudia. Desať príležitostí. Jeden nezabudnuteľný ľúbostný príbeh. Laurie je skalopevne presvedčená, že láska na prvý pohľad neexistuje. Život predsa nie je romantický film! V jedno zasnežené decembrové popoludnie cez zahmlené okno autobusu zazrie na zastávke muža, pri ktorom okamžite pocíti, že je ten pravý. Keď sa im stretnú pohľady, úplne ju očarí. Vtom sa dvere zatvoria a autobus odchádza. Nešťastná Laurie sa domnieva, že „chalana z autobusu“ už nikdy neuvidí, kým jej o rok neskôr najlepšia priateľka Sarah na vianočnom večierku nepredstaví novú lásku svojho života, ktorou nie je nikto iný ako neznámy zo zastávky. Laurie sa rozhodne, že naňho zabudne a bude ďalej žiť svoj život. No čo ak má osud iné plány?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

One Day in December , 2018

Marfuška89
11.02.2021 2 z 5

Lidi, tak to bylo něco teda... Ta autorka umí psát čtivě to ano, ale... Myšlenkové pochody autorky fakt nechápu...
Kniha mě bavila do té doby, než si hlavní hrdinové řekli, že o sobě vědí atd...
Pak už to nedavalo skoro smysl. Bylo to takové hodně nedotažene, uspěchané... když se tam konečně začalo něco dít, tak jsem se radovala, jenže skončí den, začne nový měsíc nebo rok a už tam v podstatě není dovysvětleno, co se v předchozí "kapitole" vlastně stalo, jak to s tou danou situaci šlo dal atd (třeba svatba). Přišlo mi, že autorka už nevěděla jak to rozvíjet, tak to radši utla a začala psát jinou situaci... Strašně mě štvaly hlavně mužské přístavy! Ti byli fakt na facku!
Ale konec to zase trošku vylepšil, ale můj celkový dojmem to nezměnilo... Jsem ráda, že už to mám za sebou! Už nikdy se k této knize nevrátím!

novakovaterka22
11.02.2021 2 z 5

Tak u téhle knížky určitě budu vybočovat z řady. Nebyla jsem po jejím dočtení vůbec nadšená jak vše skončilo. Laurie i Jack mi vůbec nesedli a jejich chování mě mnohdy vytáčelo. Já nechápu to hodnocení, protože od půlky mě už vůbec nezajímalo jak to vše skončí. Přála jsem si jiný konec. Já jen doufám, že druhá kniha od autorky bude o hodně lepší, protože tohle byl za mě propadák. Autorka nedokončovala myšlenku, překakovala. Přišlo mi, že už nevěděla co by psala a tak to celé nedomyslela. Moc mě to mrzí, protože jsem knize věřila. Ale tak, stane se. Já bohužel hodnotím hodně podprůměrně. A doufám, že 2.kniha bude lepší. :)

lisell
04.02.2021 3 z 5

Klasický romantický příběh s tématem lásky na první pohled. Máte-li rádi pomalé zamilované romány a chcete knížku, u které nemusíte přemýšlet, prostě jen číst, držíte tu správnou.
Za mě dávám plusové body dvojímu stylu vyprávění, jak z pohledu ženské tak mužské hlavní postavy. Tři hvězdičky dávám proto, že je dle mého hodně předvídatelný konec a musím přiznat, že místy jsem se u příběhu nudila a nutila se číst dál.

Blaufik
31.01.2021 2 z 5

Josie Silverová měla opravdu skvělý námět na román. Dva lidé, kteří se potkali, aniž by spolu mluvili a cítí k sobě jakési spojení. Bohužel se jí však nepovedlo vytvořit atmosféru, která by mě nutila číst dál a dál a celý příběh si zamilovat.
Od románu jsem měla opravdu velká očekávání, která však autorka nedokázala naplnit a já jsem byla nakonec docela zklamaná.
Opravdu jsem četla romantický příběh s vánoční atmosférou?

rebciatko
07.01.2021 4 z 5

krásna romanaca...! vianočná atmosféra a láska na prvý pohľad sú určite to pravé pre romantické duše, ktoré chcú uniknúť z tohto sveta do rozprávky... :) trošku mi vadilo, že to trvalo až toľko rokov, kým si priznali, že ona + on je to, čo potrebujú k šťastnému životu..

_Brunetka_
04.01.2021 5 z 5

Tohle byla jednoduše překrásná kniha. Autorka má jednoduchý a čtivý styl psaní, ve kterém se po chvilce najdete a naladíte se přesně na tu vlnu, kde vás chce mít. Navíc píše v ich-formě a z pohledu obou hlavních protagonistů, což chcete. Musím vás ale varovat, že pokud se do tohohle příběhu pustíte, je dost možné, že vás pohltí tak, že zapomenete, že váš skutečný život je někde trochu jinde. K postavám vám nemám víc co říct než to, že jsou jednoduše geniální. Jejich charaktery jsou napsány naprosto famózně, vy s nimi budete prožívat každý jejich vzlet i pád a zapíšou se vám hluboko do srdce. Možná se vám může zdát, že tohle je jedna z tuctu dalších romantických knih, ale věřte mi, že příběh je to vskutku výjimečný a skutečný. Musím taky rozhodně vyzdvihnout témata, která jsou tu obsažena – opravdová láska a přátelství, ale co je úplně nejdůležitější, je to, že je nám tu názorně ukázáno, že nikdy nevíme, co nás nakonec na naší životní cestě potká. Romantická linka je naprosto beze slov, ta by rozpustila i zmrzlý kámen a má opravdu velkou sílu, kouzlo a všechno, co si jen dovedete představit. Poslední moji poznámku chci věnovat tomu, že je potřeba se před čtením připravit na pořádnou nálož emocí, ta je taky nevyhnutelná totiž. Konec byl úplný srdcervoucí doják. Pokud tedy hledáte knihu, do které se budete moct beznadějně zamilovat, tady ji máte.

anet.myblog
19.12.2020 4 z 5

Od téhle knížky jsem neměla žádná očekávání, jen jsem se těšila na nějaký zajímavý romantický příběh. Děj se odehrává v Londýně, ale co je na celém příběhu zajímavé odehrává se od roku 2008 do 2018 . Musím uznat, že ze začátku mě skákání v čase trochu mátlo, ale nad každou kapitolou máte napsaný datum, takže je důležitý to sledovat. Pak , když jsem se naučila datum nepřehlížet, ale vždycky se pořádně kouknout, se mi četlo skvěle :D
Musím uznat, že tenhle příběh je JEDNO OBROVSKÉ KLIŠÉ, takže pokud tohle zrovna nemusíte, ruce od knihy pryč :D Já to mám ale ráda a baví mě takové příběhy číst, takže tohle bylo něco pro mě.
Hlavní hrdinku Laurie, ale i ostatní postavy jsem si oblíbila a jediný, koho jsem neměla ráda od té doby, co se objevil byl Oskar, Laurinin přítel. (kdo četl ví)
Knížku bych neřadila mezi vánoční , protože přece jenom se odehrává v různých časových obdobích během celých deseti let, ale jako čtení na prosinec mi to přijde ideální.
Doporučuju všem milovníkům romantických příběhů :)

pocketka
18.12.2020 3 z 5

Knihu jsem si záměrně odkládala na vánoční čas. Autorka se očividně nechala inspirovat Láskou nebeskou a Bridget Jones. Krásně jsem si zavzpomínala na můj milovaný Londýn, viděla před sebou ulice, které byly popisovány. Příběh je jednoduchý, již na začátku je jasné, jak to dopadne. Škoda jen příliš dlouhého protahování, než se dostanete na konec. Jak je již psáno níž v komentářích, být kniha zfilmována, je z ní krásný vánoční film.

TheMelorry
14.12.2020 4 z 5

Bohužel jsem knihu nečetla ve správném rozpoložení a situaci, takže ji asi tolik nedocením. Přesto je na přečtení několika málo řádek patrné, že autorka opravdu umí psát. Příběh je velmi plynule ubíhá, postavy jsou sympatické a jejich životní osudy uvěřitelné. Hlavní postavě Laurie jsem od prvního okamžiku fandila a byla mi velmi sympatická, v mnohém jsem se v ní viděla. Téma velké lásky, která se míjí mnoho let, není nic nového, přesto to v tomhle zpracování působí neotřele a zajímavě. Láska a hlavně mezilidské vztahy hrají hlavní roli ale rozhodně nejde jen o plytký příběh.
Souhlasím, že kniha (i když se odehrává po mnoho let) v sobě má jisté Vánoční kouzlo. V podstatě všechny zásadní okamžiky se totoiž odehrají na zimu.

stesti.s.knihou
09.12.2020 5 z 5

Pokud si předvánoční období rádi spojujete s filmy typu Láska nebeská, mohu vám vřele doporučit tenhle romantický příběh. Já doteď měla s Vánocemi (tedy co se knih týče) spojeného pouze Harryho Pottera, myslím si ale, že tato knížka se přidá do pořadí :)
Laurie jednoho dne během cesty autobusem zahlédne na zastávce mladého muže, který ji natolik zaujme, že na něj zůstane zírat. Mladík její pohled opětuje a, světě div se, mezi oběma přeskočí tak velká jiskra, že se do sebe na první pohled zamilují (já vím, tady je to opravdu hrozný patos, ale příběh je ve finále moc fajn). Sotva se muž zvedne z lavičky a chystá se do autobusu naskočit, aby s Laurie navázal kontakt, autobus odjíždí a mladá dvojice na sebe zůstane jen smutně zírat. Laurie začne po mladíkovi pátrat, jelikož tuší, že se dost možná jedná o její životní lásku. O to větším překvapením ale je, když po roce hledání tento mladík přichází přímo za ní. A ne jen tak náhodou - začne totiž chodit s její nejlepší kamarádkou a spolubydlící Sarou. I přes silné emoce se oba nezávisle na sobě rozhodnou nezničit jejich vztah se Sarou a budují mezi sebou dosti křehké přátelství...
Ano, je to romanťárna jako blázen, zápletka je dosti nereálná, ale musím říct, že jsem si to čtení užila. Veškeré důležité momenty se v knize odehrávají právě v období Vánoc, proto se příběh do tohoto času perfektně hodí. Nemohu se zbavit představy, že kdyby kniha byla zfilmována, jednalo by se o další oblíbený předvánoční film :)

akšuram37
07.12.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila a má krásnou obálku :). Četla jsem jí dlouho, ale bylo to tím, že jsem začala, a pak nějak nebyl čas na čtení, ale když sem teď pokračovala, tak sem jí přečetla za pár dní.
Kniha byla napsaná pěkně, líbilo se mi, že to vypráví víc lidí. Ale čekání na lásku bylo dlouhé. Ale hlavní hrdinku jsem si oblíbila. Pět hvězdiček si nicméně nezaslouží.

hlavajda93
01.12.2020 4 z 5

Pěkný příběh, kdy si musíte na happy end chvíly počkat, za mě se čekalo až moc dlouho. Jak už zde bylo řečeno trošku to připomíná knihu S láskou, Rosie.

Booktwins
12.11.2020 5 z 5

Tohle bylo tak sladký! Sledujeme tu příběh Jacka a Laurie v 10 letém časovém rozmezí, kde se mnohokrát setkají, zlomí si srdce a stane se toho mnohem víc...Stránky vám ubývají pod rukama rychlostí světla a jelikož tu jsou kapitoly z pohledu obou postav je to o to lepší, protože vidíte pohled na situaci od obou lidí. Chápu lidi, kterým se to zas až tak nelíbilo, ale mě to dostalo už jen z toho důvodu, že je to tak skvěle rozvržené. Neuvěřitelně jsem si to užívala a prožívala jsem to, protože jsem potřebovala vědět, jak to skončí! Konec mě tak uspokojil, že jsem se málem roztekla na zem. Je to skvělá vánočně naladěná kniha a moc doporučuju! 5/5

Jajiinka
07.11.2020 4 z 5

Hodnocení 4⭐/5⭐

Kniha je v pevné vazbě a má moc hezký přebal.

Tento příběh je o Laurii, která si je jistá, že na první pohled se člověk zamilovat nemůže. Ovšem jednoho šedivého prosincového dne, když jede po těžké práci konečně domů si všimne z okna autobusu muže. Muže, který si ji záhy všimne taky a jejich pohledy se do sebe vpíjí… tento magický okamžik, který trvá sotva několik desítek vteřin se mezi nimi odehrává němá konverzace. Vzápětí autobus odjíždí a Laurie za sebou zanechává svou životní lásku na první pohled. Je jí jasné, že toho blonďáka se zelenomodrýma očima již nikdy neuvidí. Přesto jej celý následující rok hledá, na každé zastávce, v kavárně. Po neustálém neúspěchu ho najít, se jí její nejlepší kamarádka Sára pokouší přemluvit ať na něho zapomene. Dokáže ho Laurie vytěsnit z hlavy? Schválí Laurie nového přítele své kamarádky Sáry?

V této knize se odehrává 10 let plných přátelství, lásky a zlomených srdcí. Je to osvěžující příběh, který má krásný konec. Příběh se mi moc dobře četl a zamilovala jsem se do stylu psaní autorky. Je sice pravda, že občasné klišé tam nechybí a příběh je povětšinou docela předvídatelný. Ale je to romantika, jak má být. Jde vidět ten psychický vývoj po dobu deseti let u všech hlavních postav. Je to příjemná četba na zimní večery a určitě bych to doporučila jako super vánoční čtení. Musím přiznat, že u této knihy jsem se smála a byla občas i na rozpacích. Říkala jsem si, jak to vlastně autorka ukončí? Tento šíleně propletený romantický děj. A konec byl samozřejmě krásný a láskyplný. Také se mi tam líbili občasné narážky na jiné knihy či filmy, hlavně tedy „Pomáda“ je jeden z nejoblíbenějších. Určitě si knihu zase někdy přečtu.

book_loverka_
06.11.2020

Ani jsem nečekala, že se mi tahle knížka bude tolik líbit. Je to hooodně romantická knížka s nádechem Vánoc. Občas se vyskytne nějaké to klišé, ale v tomhle případě to vůbec nevadí. Je to psáno hrozně čtivě, na tom mají zásluhu i krátké kapitoly. Vyprávění je ze 2 pohledů - z Lauriina a Jackova. Hlavní postavy jsem si moc oblíbila a na konci mě mrzelo, že se s nimi musím rozloučit. Chování Jacka mě občas trochu vytáčelo. Jinak styl psaní autorky mi připomínal knížky od T. J. Reid, které mám moc ráda. Kniha je i dost vtipná a emotivní. Můžu jen doporučit, ať už ji budete číst okolo Vánoc nebo někdy jindy ????
4,5⭐️/5⭐️

Ivik3
10.09.2020 4 z 5

Moc příjemný příběh.
Kniha se četla sama.Rozhodne nelituji a ráda si ji přečtu někdy znovu.
Líbilo se mi míjení postat v příběhu po dobu několika let.Sama jsem si něco podobného zažila.Za mě moc hezké a vlastně mě to donutilo si vzpomenout na něco z mého života.
Kniha ve mě stopu zanechala a to je důležité.

Klarv
07.06.2020 3 z 5

Nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo, nebo to bylo špatně napsané. Ale strááášně se to táhlo. Přišlo mi to nekonečné, stejně všichni víme, jak to skončí.

Eva593
18.05.2020 5 z 5

Krásný a dojemný příběh ze života

Sabča92
04.05.2020 4 z 5

One day in December mě upoutala v loňském roce, když vyšla ve své domovině, ale po změně obálky a názvu jsem ji málem prošvihla.Kniha mě velmi bavila číst a přesně se mi trefila do noty. Možnost číst příběh právě během vánočního veselí byla už jen třešinka na onom dortu. Příběh se odehrává horizontu deseti let, a vzhledem k tomu, že má pouze kolem 360 stran tak děj hezky odsýpá.
Romantiky je tu tak akorát. A kupodivu největší prostor na cukrování nemají hrdinové spolu. Ano, prožívají jiné vztahy, ale stále jsou si blízcí. Někdy si zkrátka jsou lidé souzeni, ale než si to uvědomí, a než dostanou příležitost být spolu, tak to zkrátka trvá. Celý děj včetně hrdinů na mě působili reálně. Příběh o třech lidech, které pojí vzájemné přátelství a láska. Ačkoliv je zde pár kličoidních věcí tak jsem popravdě řečeno z knihy nadšená.
Den, kdy jsem zahlídla lásku se bude líbit těm, kteří si zamilovali příběh S láskou, Rosie nebo One day (obě knihy byly zfilmované).

Jittush
21.04.2020 4 z 5

Tahle kniha se nedá zrovna hodnotit jedním slovem. Ze začátku to člověku přijde milé, potkají se,neosloví se. Hledání. Hlavní hrdince jsem v tomhle opravdu fandila. V půlce knihy jsem z vývoje celého příběhu začala být mírně otrávená. A vlastně nakonec se člověk dostane k tomu, v co celý příběh doufá. Nechalo to ve mě spoustu pocitů, takže kniha účel splnila

láska pro ženy romantika

Josie Silver