Jedna zatracená pohroma za druhou

Jedna zatracená pohroma za druhou https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445354/bmid_jedna-zatracena-pohroma-za-druhou-6zL-445354.jpg 4 143 50

Pod zdánlivě nevinnou rouškou Svaté Marie probíhá tak trochu jiný historický výzkum. Tamní zaměstnanci v žádném případě nepřipouštějí, že by šlo o cestování v čase, místo toho zkoumají „významné historické události v příslušné době“. Ne vždycky se jim daří zachovat zdání neškodných výstředníků – třeba jen proto, že když je dlouho klid, vzápětí jejich vinou něco hodně hlasitě vybuchne, jelikož k tomu prostě mají sklon. Seznamte se proto s badateli z Ústavu pro výzkum dějin, kteří se potulují dávnými časy, a kde se vyskytnou, tam vnášejí jednu pohromu za druhou. Jejich cílem je pozorovat a zaznamenávat, aby našli odpovědi na mnohé nezodpovězené otázky dějin, rozhodně ne umírat. Jenže stačí jediný neprozřetelný krok a historie přechází do protiútoku, při kterém už jde o život. A jak vědci brzy zjistí, nebojují pouze s dějinami, které proti nim štvou dinosaury i padající kameny. Vydejte se s nimi na katastrofickou trajektorii, jež je zavádí z Londýna 11. století do první světové války a z období křídy k požáru Alexandrijské knihovny. Kamkoli historici vstoupí, tam zaručeně vypuká chaos.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Just One Damned Thing After Another , 2013

Kathy77
01.09.2022 3 z 5

Knihu jsem začala číst na doporučení, jinak bych po ní asi nesáhla. Mám raději duchařinky, ale proč nezkusit i něco jiného, že? Příběh byl napsán velmi dobře, jen v postavách jsem se trošku ztrácela - nepomohly mi ani jejich popisy na začátku knihy a nějak mi tam neseděl ani ten sexuální uragán, který se polovinou knihy prohnal. Dějově byla určitě hodně zajímavá a po dočtení jsem si řekla - proč by to s těmi skoky takhle vlastně nemohlo být? Za mě - mohlo! I tak ale ubírám hvězdičky, protože jsem čekala trošku víc. Každopádně druhý díl mám na stole a ze zvědavosti se to něj pustím. Třeba ještě překvapí ;-)

alibaba72
07.07.2022 5 z 5

Tak ale pro mě to je velmi příjemné překvapení, no nemám moc načteno mezi literaturou kde se cestuje v čase, ale byl jsem nadšen a těším se na druhý díl.

Mrshodan
27.05.2022 4 z 5

To byla ale jízda! Skvěle jsem se bavila.
Někdy mi přišly události a chování postav trochu nelogické, ale to je jen poznámka pod čarou.

bupilla
19.03.2022 5 z 5

Tak pre mňa veľké príjemné prekvapenie :)
Dosť som váhala, či sa do tejto série púšťať, keďže historické romány ma moc nebavia...
A tiež som sa obávala, či vyjde aj pokračovanie ;-)
No akonáhle vyšlo, knihu som si kúpila a som veľmi rada!
Toto bola naozaj jazda, už dlho ma žiadny príbeh tak nepohltil, dokonca ma obral o nočný spánok, ale stálo to za to :)
Bavilo ma úplne všetko a áno, našla som nejaké nezrovnalosti, ale bolo mi to úplne jedno v tomto prípade, proste som musela čítať ďalej a dať 5 hviezdičiek :)
Skvelá romantická linka, tá ma neskutočne baví tiež :D
Ten štýl humoru, áno prosím :)
A teda, miestami poriadne drsná záležitosť :o
Trošku ma spočiatku rušilo to množstvo postáv, musela som sa často vracať k zoznamu, ktorý našťastie je v úvode knihy (ale nie sú v ňom všetky postavy, škoda), ale potom ma príbeh natoľko opantal, že som to prestala riešiť... a nakoniec, niektoré postavy sa v ňom aj tak len mihli.
Som nadšená a bežím si objednať pokračovanie :)

hurwajz
17.03.2022 4 z 5

Hm, takový lepší "Časoběžník". Pro mě velká škoda, že nebyly více popsány jednotlivé skoky do minulosti, vždy to byl takový rychlý průlet...jak to vlastně všechno může fungovat?, jak to vzniklo?....nebo jsem to při čtení méně záživných pasáží rozpitvávající osobní vztahy, nálady, přehlédl?......

KrysaHelena
10.01.2022 3 z 5

Co ke knize napsat. Popsala bych jí jako něco mezi Doktorem Who a Knihovníky. Četla se velmi pěkně. Jediné co mě úplně nesedělo bylo až přehršle zvratů kombinované jak se současností, tak s minulostí. Pokud vyjde druhý díl, rozhodně si jej budu chtít přečíst.

Kaduri
31.12.2021 4 z 5

Uf, tak to bola jazda. Môžeme to nazývať aj dobrodružnou fantasy.
Autorka je majsterkou nepredvídateľnosti.
Knižka je mix výberu kandidátov á la Hunger games, akcií cestovania v čase (táto časť bola skvelá!) až po vzťahovú drámu.
Príbeh hýri vtipom a sarkazmom, to ma bavilo moc. Trochu pokrivkávala vzťahová linka, prišla mi povrchná a rozplynula sa do stratena.
Celkovo sa jedná o napínavé čítanie, knižka ma pohltila a "vypľula" až na poslednej stránke.
Chcelo by to druhý diel:).

"Jsme odkázaní jeden na druhého, proto ten uvítací výbor. Čeká na ně, aby jim dal najevo podporu a dodal útěchu.“
„Na co potřebují útěchu?“
„Kvůli čemukoli, co se jim na výpravě přihodilo.“
„Jak víte, že se jim něco přihodilo?“
Vzdychl. „Jsou to historikové. Vždycky se něco přihodí.“

shootingstar
08.12.2021 4 z 5

Nebylo to vyloženě špatné, to ne.
Mně osobně vadila ta romantická linka.
Chování postav bylo chvílemi vyloženě nesrozumitelné, a to i s přihlédnutím k tomu, že trochu divní asi být mají.
Ve snaze o co nejvtipnější humornou zkratku autorka občas zapomíná popisovat, co se vlastně děje, takže spousta scén se možná odehrála v její hlavě, ale už se nějak nepropsaly na papír. A to i v dost velkém měřítku: Například asi v polovině knihy a po ději, který byste odhadli na pár měsíců, jste jen tak mimochodem informováni, že tyto stránky popisovaly údobí pěti let.
Z tématu se dalo vytěžit mnohem více, osobně se domnívám, že autorka do toho raději nechtěla příliš zabrušovat, jelikož není odbornicí ani na historii, ani na kvantovou fyziku. Což jí nevyčítám. Ale pokud máte ve svém životě čas pouze na jednu takovouto knihu, přečtěte si raději Agenturu DODO.

Linda007
27.11.2021 2 z 5

Nebylo to špatné, ale já od toho čekala něco jiného a tohle mě nebavilo.

DericCaster
02.11.2021 4 z 5

Co napsat???? Jedna zatracená pohroma za druhou je řekněme takový sci-fi příběh o cestování v čase za účelem studia dějin, ale kam badatelé šlápnou, tam sto let tráva neroste... Někdo chce cestování časem využít pro studium, ale amozřejmně se najdou i tací, kteří by na tom chtěli vydělat... Zpětně si nevybavuji, že bych se u čtení zalykal smíchy, ale na druhou stranu mne ani knížka nenudila. Prostě takové lehce oddechové čtení...

JointlieKat94
17.10.2021 5 z 5

Bože, to bylo skvělé a já bych si moc, fakt moc přála pokračování.

Čekala jsem tady víc akcí a víc cestování časem, ale i tak jsem spokojená. Představovala jsem si to, jako bych tam byla s nima, bojovala vedle nich a smála se s nimi. Fakt jsem se u knihy i zasmála! Byla tu "romantická zápletka", byla tu akce, napětí, něco z historie a taky přátelství. Bylo to prostě hezké.

A já fakt chci další díl. :)

trudoš
24.09.2021 5 z 5

„Stačí na chvíli polevit v soustředění, a osud, prozřetelnost nebo dějiny – můžete si to nazvat jak je libo – se okamžitě přitočí a všechno vám pohnojí.“
Tímto mottem lze charakterizovat komedii plnou omylů, zvratů a špatných rozhodnutí, která se řítí vpřed se silou divokého mustanga. Jodi Taylorová dělá čest tradici britského suchého humoru, kdy se zcela vážnou tváří staví své postavy před čím dál šílenější momenty. Sama hrdinka pak s naprosto neodolatelným smyslem pro humor čelí mnoha nepřízním osudu, které by i agentu 007 dokázaly pomotat hlavu na tři filmy dopředu.
Jak už jste správně vytušili, kniha Jedna zatracená pohroma za druhou se nese v silně komediálním duchu, přesto dokáže uhranout i umně vystavěnými akčními scénami nebo špetkou lechtivé erotiky. V mnohém autorčin styl vyprávění připomíná tvorbu slavné Connie Willisové a její volnou sérii románů Cestovatelé historií a to jak odlehčenou a živou stylistikou, tak nápadem, ústředním motivem i celkovou atmosférou. Tohle já rád.

veronika4001
23.09.2021 1 z 5

Na knihu jsem se těšila. Po jejím otevření mě přivítal zástup jmen. To bylo milé, takové seznámení, kde už jen stačilo potřást si rukama. Vědecký výzkum. Říkala jsem si, že to bude poutavé a hlavně jiné. Myslela jsem si, že výstavba jazykového projevu a slohová vytříbenost tomu budou odpovídat. Na druhou stranu vázanost a zašněrovanost pojmů na definice a ty na fakta zjištěná výzkumem mi nechyběla a pomyslela jsem si, že hovorová mluva přidá na čtivosti. Kniha si na prvních 50 stran získala moji přízeň a začala být ukázkou toho, jak lze brilantně proniknout teoretickou vědou do části praktické - otevřít knihu a skrze její stránky nazírat na reálný život v dávné historii. Říkala jsem si, že to začíná být vábivé jako kdybych se knihou dostala přímo do terénu. Čtete, že probíhaly boje a vy sami bojujete. Vidíte i detaily skutečností a nakonec i to, že vy jste jeden z bojovníků. Na tohle jsem se těšila. V průběhu četby jsem ale zjistila, že příběh sice může mít hezkou myšlenku, ale očekávala jsem něco jiného. Myslela jsem si, že bojů bude víc, že hlavní hrdinové se dostanou do soukolí historického světa a ten budou poznávat a případně s ním zápasit. Očekávala jsem více dramatu, více nástrah, prostě se měli poprat s historií tak, jak byla pojata, ať již učebnicově nebo neučebnicově. Skákat z jedné doby do druhé, z místa na místo je dobré, ale co pak a hlavně, co na těch místech? Měli nějaké poslání? Vždyť chybí děj z té doby a chybí i děj samotné knihy, alespoň do 110 stran. Hlavní protagonisté vždycky skočí a zase jdou nazpátek. Co objevují na místě a v době, do které skočí? Vždyť de facto bojují jen mezi sebou. Také jsem se domnívala, že budou mít schopnost a možnost zasáhnout do dějin, nebo dějiny poznat z jiného úhlu, než jak jsou popisovány, ale oni jen cestují časem a místem a do 110. strany nic odvislého z mezníků dějin nepodnikají. A ani si nemyslím, že jim něco hrozí. Knihu jsem nedočetla. Je to jediná kniha, které jsem nedala šanci na více stranách, protože neustálým protahováním nicotných scén mě začala nudit. To zajímavé, co zpočátku zachytilo moji pozornost se dále nerozvíjelo a neprohlubovalo. Příběh mohl být prostřednictvím dějin pojat jinak, nejen tím, že se hrdinové přehoupli například do Shrewsbury, Anglie roku 1408. To je na mě trochu málo. Co se tam dělo, proč zrovna tento čas, co hrozilo, to jsem se nedozvěděla a na slibované raptory v dalších kapitolách jsem nečekala a knihu odložila. Pro tentokrát.

Ládja
13.09.2021 2 z 5

(SPOILER) "Karnevalová jízda plná smíchu a slzu..." No, nevím, co jsem četl, ale určitě něco jiného než autoři tohoto lákadla. Plná slz ano, ale z toho, co to proboha je. Pár nápadů zajímavých, ale celkové provedení se mi vůbec, ale vůbec nelíbí.
Plná smíchu? Za celou dobu se mi tak dvakrát zvedl koutek úst, ale to je tak asi celé.
Jestli někdo chce zábavnou knihu o cestování časem, tak doporučuji Agenturu D.O.D.O. tohle je proti tomu céčková literatura.
Je mi až smutno, co se vše se dnes vydává a kolik za to vydavatelé požadují.
1,5*

niki-chan
24.08.2021 3 z 5

Nápad příběhu se mi líbil moc, knížka se navíc četla skoro sama. Zklamalo mě, že spousta věcí a postav nebyla pořádně rozvedená a hlavní postava mi místy přišla neskutečně hloupá (na historičku až moc). Kdyby byly více propracovány důležité body a nebylo tolik skákání sem tam, hodnotila bych více *.

zandu
08.08.2021 3 z 5

Asi jsem čekala více... chvílemi jsem se nemohla odtrhnout, chvílemi jsem se naopak do čtení musela trochu nutit. Ale i tak příjemná oddechovka. Zajímavé téma.

gad
30.07.2021 5 z 5

Přesně tento styl mi sedí. Přesuny v čase za účelem průzkumu a detailizace historických událostí, to je celkem neotřelé téma. Originální příběh se sympatickou hlavní hrdinkou Max, která, ač lehce ulítlá, je přesto upřímná, čestná, odvážná, empatická a vtipná. A to se cení. Myslím, že taková práce by mi nevadila. Čekám pokračování.
P.S. Vždycky se něco posere!

BookEater
05.07.2021 5 z 5

Skvělý příběh, sympatické osazenstvo, cetlo se to skoro samo. Obcas jsem ale měla pocit, jako bych přeskočila kapitolu, chybělo mi tam vysvětlení nebo odkazovaná akce... ale rozhodně se těším na pokračování, i ldyby mělo být v originále, nenechám si ho ujít.

Ronnie68
25.06.2021 3 z 5

Knihu jsem přečetla, ale příliš mi neseděla, i když téma cestování časem mě baví ... do téhle knihy jsem se musela chvíli nutit, abych ji dočetla ...

Ellinek
17.06.2021 3 z 5

Milé překvapení. Vtipné, lehké, neotřelé. Pokud nad tím člověk nebude příliš přemýšlet, vlastně mu to bude docela stačit. I když jsem to brala jako oddechovku na dovolené, pořád mi tam něco nesedělo a hlava stejně pracovala. Velké přeskoky v čase byly místy celkem rušivé a korektura byla upřímně docela otřesná. Chybí písmena, slova, čárky taky žádná sláva. Hodně rušivé to bylo. Dějově jsem měla často pocit, že v té knize vlastně o nic nejde, že tam není žádná zápletka. Elizabeth přijde do ústavu a...to je tak všechno. Zvolna proplouvá týdny, měsíci svého působení, aniž by se dělo něco zásadního. Kdyby bylo jasně patrné, že by se mělo bojovat aspoň proti tomu Ronanovi, ale ten se sem tam objeví, aniž by snad i on tušil, co tam vlastně dělá. Až v závěru, kdy se semele nějaká ta "bitva", se dá odhadnout, o co vlastně jde, ale že by k tomu děj nějak závratně směřoval, to ne. Navíc jsem tu smyčku na konci zrovna moc nepobrala, takže...otazník. Ale Elizabeth byla docela sympatická hrdinka, navíc jsem se při čtení leckdy opravdu od srdce zasmála a ve vlaku na mě koukali jako na blázna. Autorčin humor mi dokonale sedl a bavila jsem se. Kniha má nějaké mouchy, ale pobaví a zpestří čas, takže za přečtení určitě stojí.

Jodi Taylor
britská