Jedlová samota

Jedlová samota https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78207/bmid_jedlova-samota-4qd-78207.jpg 4 178 55

Podtitul: Detektivní příběh podle skutečné události Baladický, místy až hororově laděný kriminální příběh podle skutečné události. Námětem pro zdařilý literární debut se autorce stal skutečný případ z počátku 50. let, kdy došlo k surovému vyvraždění obyvatel selské chalupy kdesi na německém venkově. Neznámý vrah tehdy ubil krumpáčem celou rodinu, včetně děvečky a dvou malých dětí. Tragický příběh předkládá autorka čtenáři postupně, s výborně gradovaným napětím a pomocí mnoha střídajících se vypravěčů, respektive ústředních osob. Těmi jsou oběti vraždy, sousedé a chvílemi dokonce sám vrah, jehož identitu zprvu neznáme, postupně se nám ale odkrývá. Právě tak se čtenář postupně seznamuje s motivem a pozadím jeho činu a s celým chmurným příběhem podivínské, uzavřené selské rodiny.... celý text

LadyAnn
13.07.2019 4 z 5

Také já - ač pouze velmi příležitostný posluchač - zde hodnotím audioknihu. Ta je skutečně výjimečná, klobouk dolů před prací odvedenou všemi - od herců přes překladatelku až po zvukaře.
Samotný příběh má spád, je poutavý a docela napínavý, ale na druhou stranu, rozuzlení mě lehce zklamalo a prosté čtení by na 4. hvězdičku asi nedosáhlo. V tomto případě tedy opravdu doporučuji audioknihu a zcela souhlasím s komentářem hned pod tím svým :)

sarka45
26.06.2019 5 z 5

Hodnotím audioknihu, protože ta je naprosto dokonalá. Nevím, možná prosté přečtení by na mě tak nezapůsobilo. Ale zpracování, interpretace, režie, hudební předěly prostě vše je úžasné a umocňuje napětí i celkové vyznění. Nemám moc ráda vícehlasy, ale v tomto případě byli všichni naprosto dokonalí, v čele s Jiřím Dvořákem a Lukášem Hlavicou. Nemám co vytknout. Poslechová lahůdka.

Prim
13.06.2019 5 z 5

Když jsem poslouchala po tmě audioknihu tak jsem se normálně bála :) Skvělá!

Makropulos
06.06.2019 4 z 5

Detektivní příběh podle skutečné událostí z německé vesnice po válce, zpracovaný jako skvělá audiokniha, která umocňuje napětí. Hudba a další detaily navozují tu správnou ponurou atmosféru a podtrhují smutek, který z celého příběhu čiší.

PetK
14.05.2019 3 z 5

Krátká audioknížka, velice pěkně zpracovaná. Ze začátku jsem si chvíli říkala, co to je za depku, ale nakonec to začalo dávat smysl. A docela jsem si to i užila, i když - než jsem si na styl vyprávění zvykla, byl v podstatě konec... škoda. Myslím si, že se z toho námětu dal rozehrát mnohem košatější příběh.

IvetaMatušek
05.04.2019

Doporučuji audioknihu...úžasné zpracování, mrazivá hudba a ty motlitební pasáže navodí skvělou atmosféru ... a ten psací stroj ... no prostě ...poslechněte si ji :o)

Opatov
16.03.2019 5 z 5

Kratka audiokniha, ze ktere mrazi v zadech. Perfektne namluveny dokument o nevyresene vrazde. Kniha rozhodne stoji za pozornost, jednotlive vypovedi postupne vedou k nejpravdepodobnejsimu pachateli. Zlocin, ktery zustal nekolik dni uplne bez povsimnuti.

Joges
01.03.2019 4 z 5

Příběh podle skutečné události, smutný, hororový i tragický. Jak je uvedeno v anotaci, také baladický, gradující a dodávám že i velmi dobře napsaný. Krátké a časté výpovědi osob pak dodávají příběhu napětí a vyžadují neustálou pozornost. Jedlovou samotu jsem poslouchal jako audioknihu, která je dotažená do posledního detailu, takže přednes i zpracování mohu opět jen chválit.

mirka71
30.11.2018 5 z 5

Docela zajímavá knížka, pojatá jako výslechy svědků, nechybí ani klepání psacího stroje, jediné, co mě rozčilovalo a v poslechu audioknihy rušilo byly sáhodlouhé modlitební pasáže...….
Pochmurné šedivé prostředí německé vesnice někdy po válce, na člověka padá tíseň.
Ve formě audio příjemně strávené dva večery....

ŠárkaStrnadová
20.08.2018

Audiokniha skvělá, vřele doporučuji!!!

J0hn
02.08.2018 4 z 5

Pro audioknihu

veru_h
01.08.2018 5 z 5

Knihu jsem neznala, ale doporučuji jako audioknihu. Zpracování je úžasné – 19 hlasů, mrazivá hudba, zvuky psacího stroje.
Jak je uvedeno výše, kniha vznikla na základě skutečné události. Vrah nikdy nebyl dopaden. Autorka si za vraha vybrala osobu, ke které směřovalo nejvíce důkazů.

Lotka
20.07.2018 3 z 5

Taková jednohubka. Nenadchne, neurazí.

knihomolka525
03.07.2016 1 z 5

netrdičně popsaný příběh a jinak nic moc

alnahu
12.01.2015 3 z 5

Detektivní příběh podle skutečné události.