Jediný unikl

Jediný unikl https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69408/bmid_jediny-unikl-a3e-69408.png 4 56 11

Hrdina mise „Bravo two zero“ vypovídá Pravdivý příběh příslušníka elitní jednotky britské SAS, který podrobně líčí utajenou bojovou akci v Iráku, její nezdar a strastiplnou cestu nepřátelským územím nazpět.

Válečné Biografie a memoáry Vojenství
Vydáno: , Naše vojsko

The One That Got Away , 1995

KudrlinkaM
27.04.2024 4 z 5

Špatný překlad, ale dobrá kniha. Typický Chris Ryan.
Doporučuji.

Patrik02
10.03.2021 5 z 5

Syrové. Bez příkras. Přesně taková je tahle kniha. Chris Ryan je hlavní postavou příběhu, který si v bohem zapomenuté krajině prošel tím nefalšovaným peklem na zemi, a to jak fyzickým, tak i psychickým.
Zdá se až neuvěřitelné, co vše lidské tělo i duch dokáže vydržet, i když následky si Chris nejspíš ponese do konce svého života.
Opomenu-li již několikrát zmiňovaný překlad, nemohu jinak, než 5/5

Venda32
02.08.2020 5 z 5

Knihu jsem četl až Konečná stanice od Andyho McNaba, dalšího člena Bravo Two Zero. I proto jsem si říkal, jak se mi bude Jediný unikl líbit. Vždyť Chris Ryan "nebyl v zajetí". Musím přiznat, že opak byl pravdou, knihu jsem přečetl v podstatě na jeden zátah. Vynikající.
Jedinou chybou bylo neuvěřitelné množství chyb v textu. Ale to není problém autora knihy

Alezi76
11.11.2019 5 z 5

Pěkné počteníčko.

Jerry H
06.04.2019 5 z 5

Až na ten překlad parádní kniha. Fakt neuvěřitelné, co člověk vydrží

Artic
03.09.2018 3 z 5

Ze začátku se špatně čte, než si člověk zvykne na překlad.

Radous
21.03.2018 5 z 5

Popravdě, nechtěl bych zažít to, co musel hlavní aktér. Skutečné vítězství člověka nad sebou samým. Sepsané velmi dobře (a objektivně), přečetl jsem snad během dvou tří dnů. Někde jsem si přečetl, že se celá anabáze úniku neodehrála úplně tak, jak byla v knize nastíněna, nicméně těžko říct, kde je pravda. Já tomu nemám důvod nevěřit. Pokud bude příležitost, podívám se na to i očima jiných přímých svědků.

Stromolezci
06.09.2017 5 z 5

Popis neskutečného fyzického i psychického výkonu člověka unikajícího smrti.

svickop
26.03.2015 2 z 5

Četl jsem první vydání v češtině z roku.... 1997(?) a byl to jeden velký průser. Vypravěčské schopnosti autora jsou podprůměrné, k tomu musím přičíst mizerný překlad a zkažená kniha je na světě. Nezlobte se na mě, ale zaměnit v popisu buldozer s klasickým BVP, to je do nebe volající. Pokud jste však četli knihu Konečná stanice Bagdád a zajímá Vás, jak to bylo s ostatními členy po rozdělení skupiny, zde se to dozvíte.

Centurion
08.07.2014 5 z 5

Velmi silně zaujme a vypoví o válce z pohledu člověk snažící se zachránit z týla nepřátelského území.
Velmi doporučuji

čef
10.10.2012 5 z 5

Silná výpověď o životním zážitku nenechá čtenáře military literatury chladným. Zejména pokud se jedná o popis události historicky nedávnou, jakým válka v Zálivu je. Literárně jde o nekomplikované, nepřikrášlené dílo, které působí právě autentičností výpovědi. Jedinou vadou na kráse je množství překlepů, překladatelských a tiskařských chyb. Moc si s tím bohužel chlapci nevyhráli.