Jedináček

Jedináček https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449622/bmid_jedinacek-JBk-449622.jpeg 4 100 35

THRILLER, JEHOŽ NÁMĚT PŘIPOMÍNÁ LEGENDÁRNÍ MLČENÍ JEHŇÁTEK | Když je jednoho brzkého rána Hajong, desetiletá dívenka s velkýma dojemnýma očima a špinavým plyšovým medvědem, zachráněna z hořícího domu, vzbuzuje ve všech okolo soucit. Na místo přispěchá dívčin vyděšený otec, Česong, který kvůli komplikovaným vztahům s bývalou ženou nemohl dceru dlouho vídat. Minulost však skrývá mnohá tajemství, která mají zůstat skryta před Česongovou současnou ženou, forenzní psycholožkou Songjong. Ta je shodou okolností právě pověřena nevšedním úkolem – rozhovorem se sériovým vrahem, který kromě ní odmítá s kýmkoliv mluvit. Songjong je rozhodnutá být Hajong tou nejlepší nevlastní mámou, jenomže během společného soužití vyplývají na povrch znepokojivé skutečnosti, které se začínají nečekaně proplétat s psychologickým profilem psychopatického zabijáka.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Vendeta

잘 자요 엄마 , 2010

ovsemzectu
07.12.2020 5 z 5

Zajímavý příběh.
Doporučuji.

SPOILER: Hajong je psychopat. Všechny zabila. Mámu, prarodiče i Songjong (?) i svého vlastního psa (?). To by mě zajímalo jestli jí chytili a odsoudili a taky co na to všechno řekl její táta.

alnahu
26.11.2020 3 z 5

Psychologický román jihokorejské autorky mě docela překvapil a četl se mi dobře i když to bylo docela děsivé.Autorka skvěle v knize popsala charakter vraha.

evik_svistik
24.11.2020 5 z 5

Mrazivé a temné, velmi čtivé, za mě povedené.

Mikako
03.10.2020 3 z 5

Četlo se to dobře. Ale psycho, nebo děsivé to moc nebylo. Čekala jsem víc...

jarka5999
30.09.2020 1 z 5

Za mě tato kniha naprostý propadák. Dělá si obrovskou reklamu mezi psychothrillery, ale do psychothrilleru má opravdu hodně daleko. Ani jednou mně "nemrazilo" a děj knihy byl první 2/3 naprosto nudný a nezáživný. Konec byl předvídatelný. Takže za mně jen 2 hvězdičky.

Janaves
28.09.2020 3 z 5

Četlo se hezky,ale úplně nadšený nejsem. Až moc drsné.

Petraxxx
17.09.2020 5 z 5

Velice pěkná a mrazivá kniha.

Katania
02.09.2020 4 z 5

Líbilo se mi to. Musím říct, že korejským knihám přicházím na chuť!

L.Helena
23.08.2020 5 z 5

Vůbec bych neřekla, že se mi až takto bude líbit jihokorejský psychothriller. Naštěstí jsem předem nečetla anotaci, takže pro mě byl celý děj překvapením a absolutně jsem se od knížky nemohla odtrhnout. Za mě rozhodně plný počet *
Jo, a pořád si musím notovat:
Bang! Bang! Maxwell's silver hammer
Came down upon her head
Bang! Bang! Maxwell's silver hammer
Made sure that she was dead

Lenka0007
21.08.2020 3 z 5

Děj knihy až do strany 265 je popsán v anotaci. Zbývajících 20 stran je věnováno závěrečnému střetu. Z mého pohledu to není ,,děsivý nebo naprosto pohlcující thriller", jak láká obálka čtenáře. Kniha se však dobře čte a na závěr se vyplatí počkat, i když pro někoho bude možná předvídatelný.

petaSk
16.08.2020 3 z 5

Rodinné drama nebo thriller? Přišlo mi, že autorka nedotáhla ani jedno. Informace o sériových vrazích byly servírované suše a možná i zbytečně. Možná je to zdvořilou asijskou kulturou, že mi postavy přišly křečovité a ani k jedné jsem si nevytvořila vztah. Zápletka se dala odhadnout od prvních stránek. Na druhou stranu se kniha četla dobře.

iva2423
09.08.2020 5 z 5

Za mě 5 hvězdiček. Povedená kniha.

lenka2557
29.07.2020 4 z 5

Nějak mě ti Asiati začínají bavit. Ačkoli dle své dobré kamarádky a velké fanynky asijské kultury nečtu "místní mainstream", i tak nutno říct, že tihle pisálkové z druhého konce světa mají v sobě jistou děsivou úchylnost. Totéž platí i o autorce této knihy, ve které se jí podařilo do detailu vykreslit příběh lidí nesčetněkrát raněných během dětství. A to jak na duši, tak na těle. Setkáváme se s dvěma jedináčky, kteří si prošli peklem s vlastní matkou. A díváme se na to, co se z nich stalo. Není to pěkné čtení, ale čte se to výborně.

Hvězdinka
17.07.2020 3 z 5

Můj první korejský spisovatel a napoprvé to nebylo špatné, děj ubíhal plynule. Ano, kniha je neveselá, depresivní. Je hlavně o matkách a jejich vlivu na vlastní děti, je o těch špatných matkách, které by matkami vůbec být neměly, protože zlo a krutost plodí opět zlo a krutost.

Pípasek
14.07.2020 5 z 5

Hodně drsné a depresivní čtení, opravdu ne pro každého

děti thrillery narušená mládež korejská literatura psychopati

Autorovy knížky

Mie So (p)