Jedenácté přikázání / Plameny lásky / Stín v písčinách / Dělej, že ji nevidíš

Svazek obsahuje zkrácené verze čtyř úspěšných románů od amerických a anglických autorů. Doplněno krátkými medailonky uvedených autorů.

Kniha obsahuje tyto tituly:
Llewellyn, Sam: Stín v písčinách
Archer, Jeffery: Jedenácté přikázání
Graham, Janice: Plameny lásky
Clark-Higgins, Mary: Dělej, že ji nevidíš

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/82310/plameny-lasky-82310.jpg 3.611
Vydáno:, Reader’s Digest Výběr (ČR)

The Eleventh Commandment, Firebird, The Shadow in the Sands, Pretend You Donˊt See Her (1998)

Počet stran:575
Jazyk vydání:český
Překlad:Michal Strenk, Viktor Janiš, Miloslav Jindra, Dominika Křesťanová
Edice:Nejlepší světové čtení
Ilustrace/foto:Den Philips, Bob Thompson, Angelo Perrone, Richard Hong, Malcolm Porter
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:80-86196-20-8

jenda
15.07.2017

Stejně jako Briv budu hodnotit pouze dvě knihy - Plameny lásky a Stín v písčinách.
Romantický příběh Plameny lásky až příliš jasně prozrazuje ženskou autorku, která se sice pokusila o milostně dramatický příběh, ale v závěru tento záměr opustila a nepochopitelně ho nahradila mystikou, připomínající "stěhování duší". Tím dokázala celý svůj příběh naprosto znevěrohodnit.
Stín v písčinách jsem měl v úmyslu po několika prvních stránkách, které vůbec nezaujaly, odložit; ale protože každou knihu, kterou začnu číst, ze zásady dočtu, dočetl jsem i tuhle. Vyprávění kapitána jachty, která má jakési tajné poslání, chvílemi získává na zajímavosti, aby vzápětí opět klesla do průměru. Myslím, že do edice Nejlepší světové čtení se Llewellynův román dostal nějakým nedopatřením; mnozí čeští autoři píší lepší věci...

Briv
13.02.2016

Z této čtveřice jsem v knize četla Plameny Lásky a Stín v písčinách.
Ostatní dvě jsem četla přímo knihy (ne zde zkrácené verze).

Plameny lásky: Pro mě absolutně nezajímavá, nudná, sice jsem dočetla, ale byla to pro mě ztráta času. Po dočtení jsem si říkala: "Cože?" Za jednu hvězdu.

Stín v písčinách: Takový průměr, téma nebylo špatné, možná kdyby bylo trochu lépe zpracováno, mohlo by z toho být i celkem zajímavé čtení. Nenadchla neurazila. Za tři hvězdy.

americká literatura anglická literatura zkrácená verze

Autoři knihy

anglická, 1948

Janice Graham

Janice Graham
americká

Kniha Jedenácté přikázání / Plameny lásky / Stín v písčinách / Dělej, že ji nevidíš je: