Jedenáct minut

Jedenáct minut https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419/bmid_jedenact-minut-l5I-419.jpg 4 1730 199

Román Paula Coelha vypráví příběh o lásce a sexu, ale především je odvážným varováním před tím, co autor nazývá falešnými modely sexu.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Onze Minutos , 2003

karolinka1
28.07.2014 4 z 5

Tu pátou hvězdičku nedám jen kvůli tomu konci. Kniha byla velmi čtivá a krásně napsaná, ale konec trochu změnil můj názor na celou knihu.

Bacileus
12.07.2014 1 z 5

Starý ve svěcené vodě vymáchaný pán se rozepsal o tom, co podle něho znamená prodávat tělo. Vyprávěno z pohledu mladé ženy. Výtečné, bravurní... že bych zkusil popsat proces menopauzy z pohledu svobodné matky, které krachuje nehtové studio? Asi ne, nemám materiální základnu v domě Církve Jehohohohohohohovi, takže by to nešlo na odbyt.

Karagi
03.07.2014 5 z 5

Až na odbytý a velice "Hollywoodský" konec je kniha čtivá. Ale přeci jen bych ji doporučovala těm, co hledají nějaké to lehčí čtení:)

Ladydwarf
21.05.2014 5 z 5

Bylo to velmi zajímavé a poučné jen mě zklamal odbytý konec.

petule22
12.05.2014 1 z 5

Po přečtení "Veronika se rozhodla zemřít" jsem se na tuto knihu moc těšila, bohužel jsem jí po pár stránkách odložila.

bookgover
06.05.2014 3 z 5

Na tuhle knihu jsem se moc těšil. Každý z fanoušků pana Coelho mi jí doporučoval. Musím říci, že jsem mírně zklamán. Když se zamyslím nad hlavní myšlenkou "falešné modely sexu", tak mi nejsilnějším momentem přišlo vyprávění knihovnice. Mně by se více líbilo, kdyby tato problematika byla zasazená do dlouholetého manželství. Tam jsem v textu cítil velkou sílu. Jinak samotný příběh o prostitutce byl sice hezký ale hrozně z jednotlivých stránek smrdělo klišé. Dokonce jsem měl pocit, že si sama hlavní hrdinka dost protiřečí ... a ten konec? Jako sondu o lásce a sexu bych si od pana Coelho představoval něco jiného. Tohle byla jen další z jeho POHÁDEK a tak to musím brát. Škoda.

antonio22
04.05.2014 1 z 5

Knihu nemohu doporučit žádnému čtenáři. Je to tak.
První třetina knihy je dobrá čtivá, tu jsem přečetl na jeden zátah v očekávání věcí budoucích.
Poté je jediným tahounem knihy jistá (snaha o) erotičnost, která ale brzy omrzí. Měl jsem dokonce nutkání knihu odložit, dočtena jen ze slušnosti a úctě k autorovi.

Weweuka
31.12.2013 3 z 5

Velmi smíšené pocity. Můj zájem o příběh gradoval během čtení, dokud jsem nedostala pecku hollywoodským šťastným koncem.

-Astarte-
27.12.2013 odpad!

Od začátku mi přišel příběh poněkud nereálný a přitažený za vlasy. Knihu jsem nedočetla, připadala mi pak už natolik mimo, že jsem se musela smát. Coelha mám dost načteného, psala jsem na něj i bakalářskou práci z literatury, tudíž hodnotím i v kontextu jeho dalších děl. Mezi ty lepší podle mě patří Alchymista a Veronika se rozhodla zemřít. Ostatní jsou skutečně na pomezí kýče/braku ...

||Chantal
20.12.2013 4 z 5

Nad prostitucí bych se takhle asi nezamyslela. Občas až přílišná obhajoba jejího... povolání.
Stačil necelý den a kniha byla přečtená)

LemonCake
17.11.2013

Skvělá kombinace tělesna a duchovna. Jedna z nejlepších knih, které kdy Coelho napsal.

Samuel Tailor
04.11.2013 4 z 5

Super knížka boříci stereotypy o tom, jaké (ne)jsou prostitutky. Když falešně sténají pod svými zákazníky, přeci neznamená, že nemají sny a hluboké myšlenkové pochody... Jen ten konec jako by přilítnul zadním vchodem z Hollywoodu...

malagelo
07.10.2013

Kniha z prostředí prostituce, kde se autor zamýšlí nad tím, že každá žena má možnost volby, zda přijme peníze rádoby lehce vydělané nebo odmítne a bude se protloukat životem jiným počestnějším způsobem. Hlavní hrdinka je poměrně inteligentní Brazilka, která se ocitne ve Švýcarsku, kde učiní tuto volbu s plným vědomím co dělá a provází nás myšlenkovými pochody a vším co prostituce dává a bere. Potkává svého pana božského, který ji mimo jiné provede historií prostituce a vysvětlí rozdíl mezi bolestí a bolestí.
Rozhodně zajímavá kniha. Jen jednu výhradu mám a to ke konci. Normálně mám ráda Happy endy, ale zrovna tomuto příběhu fakt nesedl.

Tesuinka
30.09.2013 4 z 5

Kniha se četla velice dobře. Často jsem přemýšlela nad věcmi, které by mě bez této knihy nenapadly, což je pro mě velké plus.

robotic
30.07.2013 5 z 5

velice čtivá kniha se zajímavou problematikou, hl. hrdinka je (alespon mně) velice sympatická

lusila
11.07.2013 2 z 5

Zaujímavý pohľad na vec.

Šárka_D
25.06.2013 2 z 5

Coelho v knížce v podstatě říká, že na prostituci není nic špatného a že skrze ní může šikovná holka přijít ke štěstí. Dokonce mi připadalo, že si ji idealizuje (hrdinka neměla se zákazníky vážnější problémy, většinou to vlastně byli slušní fajn chlapi, kteří si prostě potřebovali "orazit" a popovídat) a tudíž podává zkreslený pohled na něco, co rozhodně není růžové. Četlo se to celkem dobře, ale v kontextu Jedenácti minut moc nechápu autorovo moralizování v ostatních knihách.

Tiana
21.06.2013 4 z 5

Taktéž moje první přečtená kniha od tak tvárného spisovatele, kterého již nemohu vyhnat z hlavy. Jeho díla jsou tak obsáhlé, hlubokomyslné a poučné. Žasnu nad tak propracovaným příběhem, avšak konec se stal, podle mého mínění, poněkud klišé. V hloubi duše jsem doufala, že se hlavní hrdinka, vrátí zpět do své rodné vlasti a bude si žít svůj zcela nový život, o kterém tak bedlivě snila. I tak Coelhův závěr respektuji.

vejik
14.06.2013 5 z 5

Úžasná kniha, která rozhodně stojí za přečtení. Paulo Coelho se pomalu stává jedním z mých nejoblíbenějších autorů... Jeho knihy jsou zajímavé, mají myšlenku a donutí člověka zamyslet se nejen nad svým životem, ale také nad spoustou témat, nad kterými obyčejně nepřemýšlíme. Stejně jako první kniha, kterou jsem od autora četla (Veronika se rozhodla zemřít), tak i tato kniha na mě zapůsobila a zanechalal ve mě silný dojem. Vžila jsem se do hlavní hrdinky a všechno jsem prožívala spolu s ní. V závěru knihy jsem byla velmi překvapená, nečekala jsem, že autor nechá hrdinku prožít si svůj happyend, možná by ke knížce seděl spíš "tragický" konec, ale na druhou stranu, proč ne... už tak je v životě tolik tragických konců, přejme Marii její (zasloužený) happyend :)

BooksLucyKing
08.06.2013 4 z 5

Užasná kniha až na ten happyend. Přišlo mi jako by si na posledních pár stránek Coelho něčeho šlehl. Ten konec se tam nehodí. Ale když to pominu, tak zbytek je výborně zpracovanej, velmi dobře napsáno toto občas delikátní téma pro hodně lidí. Kniha mě jinak naprosto nadchla.
A musím se podělit s reakcí jedné známé. Pujčila si knihu v knihovně a až doma zjistila o jakém tématu se zde píše a styděla si knihu poté vrátit :D. Tak jsem ji musela objasnit, že to není žádné P.