Jeden z nás lže

Premiantka, princeznička, sportovní hvězda, školní grázl a kluk, co ví o každém všechno a nebojí se to napráskat všem. Tahle partička se sešla po škole, aby napravila své hříchy – konkrétně mobily při vyučování, kde nemají co dělat. Jenže ty mobily nebyly jejich a jeden z nich bude za hodinu mrtvý. Co se vlastně na Bayviewské střední stalo? Všichni přeživší mají motiv, protože jejich domnělá oběť plánovala zveřejnit jejich špinavá a ještě špinavější tajemství. Jenže jak poznat vraha, když každý má co skrývat?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/352020/jeden-z-nas-lze-SOq-352020.jpg 4.2387

One of Us Is Lying (2017)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Yoli

Kniha Jeden z nás lže

GinaKicaid

Příjemná YA detektivka, kdy mi žádná z hlavních postav vyloženě nevadila, za což má u mě velké plus! Opravdu nejvíce jsem si užila proměnu Addy, která byla opravdu skvělá :) a pak Cooper - který byl můj oblíbenec již od začátku... Přiznám se, že jeho tajemství mi bylo jasné tak nějak hned, ale stejně byl jeho pohled na věc velice osvěžující.

Aristea

Zajímavá Young Adult detektivka. Líbí se mi postavy a jejich vztahy.

Míjuš

Další Young Adult kniha z amerického prostředí, u které mi nedalo vždy si přečíst alespoň jednu další kapitolu. Děj byl velmi dobře zpracovaný, vymyšlený a napínavý, jak kniha slibuje (Neočekávejte však nějaký bůhvíjak spletitý krimi thriller, stále je to YA kniha!).
Líbí se mi, jak je kniha psána z pohledů "vyšetřované čtyřky", během čtení se mi hodně měnily názory a sympatie na každého z nich.
V průběhu jsem stále přemýšlela, kdo sakra zabil Simona, a až teprve těch pár stránek před odhalením mi to začalo zapadat do sebe, stejně jako následně všem hlavním hrdinům.
Určitě knihu doporučuji těm, kteří mají v oblibě YA s trochou napínavého děje a samozřejmě nějakou tou romantikou.

ThePeace135

Jo, tohle by šlo... Na to, že se jedná o YA literaturu, bylo to obstojné. Parta středoškoláků, co se octnou po škole, aby se vzápětí stali podezřelými v případu záhadného úmrtí jednoho z nich... Chvílemi z toho čišel ten typický americký styl, především pak na konci, a ano, místy to možná bylo předvídatelné, ale ruku na srdce, koho napadlo, že "vrahem" je vlastně ten, kdo jím na konci byl? Postupem času jsem podezírala jednoho po druhém, abych si nakonec řekla "sakra, tak to mě nenapadlo" :D

Jolina

Kniha se četla dobře, velmi se měnily sympatie k jednotlivým postavám.

KLHannah

Kniha velmi čtivá, a do jistého okamžiku, dost napínavá. Pouze tři hvězdy za ten příšerný americký konec, bohužel. A tak nadějně to vypadalo.

Daxania

Abych pravdu řekla, už ani nevím, jak jsem k téhle knize přišla. Ale četla se velmi dobře, děj rychle ubíhal a jak to celé bylo, jsem rozluštila asi až při poslední třetině, takže hodnotím kladně. :)

CamrinWonder

Moje první thriller kniha... Když jsem o ní něco málo zaslechla, přišla mi strašně přeceňovaná, ale když jsem ji sama dostala do rukou a mohla si ji přečíst, byl to jednoduše zážitek... Strašně se mi líbil styl psaní této dané knihy, každá kapitola z jiného pohledu... Postavy podle mě dost propracované a byli mi velice sympatické... Zápletka vskutku zajímavá... Závěr pro mě absolutně nečekaný... Doporučuji všem milovníkům young adult thrilleru...