Jeden den

Jeden den https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67765/bmid_jeden-den-mTO-67765.png 4 940 940

„Přátelství je někdy míň než láska“ Představte si, že někdy během střední školy potkáte člověka, který vám tak přiroste k srdci, že už ho nikdy nedostanete z hlavy. Chodit spolu ale nezačnete. Přesně to je případ Dextera a Emmy, kteří jsou přátelé už dvacet let – od osmaosmdesátého se setkávají vždy po roce. Je samozřejmě jen otázka času – i když nepřiměřeně dlouhého – než se z takového vztahu vyklube něco víc, než jen návštěva muzea a výroční večeře. Úspěšný román ze současné Anglie vypráví příběh o tom, že skutečné přátelství mezi mužem a ženou není možné, a musí buď skončit, anebo se proměnit v něco jiného, a také o tom, že si ty nejzákladnější věci uvědomíme, až když je pozdě. Vtipně napsaný příběh, ale skrývá nejen úsměvné a citlivě napsané sondy do lidských citů. Vztah, který přešel od náhodné známosti na jednu noc po věrné i nevěrné přátelství až k hluboké lásce a krátkému manželství jakoby mimochodem pod komickým nátěrem ukazuje změny zvyků, mravů a politiky v Británii posledních dvaceti let. Hlavním tématem příběhu se více než klasická \"lovestory\" stávají pocity osamělosti a hloubka rozporu mezi mladickou nesmiřitelností a kompromisy, které jsme nakonec schopni tolerovat.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

One Day , 2009

hvězdo.kupa
02.03.2018 4 z 5

Film, to je prostě srdcovka jak blázen a jsem asi ráda, že jsem ho viděla dřív, jiank bych k hlavní hrdince neměla tak blízko. Krásná romantická knížka, která má místo v mé knihovně. Ale film miluju víc :)

diamanttka
17.11.2017 4 z 5

Krásný příběh. I když mě začátek moc nebral zbývající 2/3 jsem přečetla jedním dechem.

xpdenda
08.10.2017 5 z 5

Moje první kniha od autora a naprosto mě uchvátila :) člověk si říká "proč vlastně?" Vždyť to je úplně stejný jako v zivote. Ale to je na tom to krásné. Postavy skvělé napsané,člověk má možnost pochopit oba dva a není tlačen k jednostranosti

Sarrah
20.09.2017 5 z 5

Mě se kniha velice líbila, na rozdíl od filmového zpracování, které mě velice zklamalo. Určitě se k ní ještě někdy ráda vrátím.

Mayaku
29.08.2017 3 z 5

Čím víc knížek jsem od Nichollse přečetla, tím silnější mám dojem, že asi vážně nebude moje krevní skupina. Což o to, Jeden den je hezky a čtivě napsaný, lidsky uvěřitelný příběh. Žádná přeslazená limonáda a přesto by se příběh dal rozhodně označit jako romance. Bohužel se ale nějak nedostavil onen wow efekt, který jsem vzhledem k všeobecnému hypu tohoto díla očekávala. Jediné, co se dostavilo, byl těžkotonážní náklad deprese ze závěru knihy. Z toho konce mi bylo opravdu smutno, ale přijde mi, že to bylo spíše tím, co se tam stalo, než autorovým podáním.

MayaBu
27.08.2017 5 z 5

Tahle kniha byla příšerně konverzační a místy neskutečně statická, ale ... stejně jsem jí zbožňovala a hltala. Je sarkastická a dokáže rozesmát. A je hořko sladká – sladká natolik, že se čtenářovi občas zrychlí tep, ale hořká dost na to, aby neprotáčel panenky.

dom.ini
13.08.2017 5 z 5

Krásný příběh o hledání svého místa v životě, lásce a vztazích. Znělo to velmi opravdově a skutečně mě to chytlo za srdce. Rozhodně doporučuji.

veriszv
03.08.2017 3 z 5

Pěkné, ale konec mě zklamal, čekala jsem něco originálnějšího. Takto to na mě působilo, že autor nevěděl, jak knihu ukončit.

jitus.drahotska
12.07.2017 5 z 5

Skvělá kniha! Výjimečná! :)

Mercatino
05.07.2017 3 z 5

Plakat a za své slzy se nestydět. Hrdinové, kteří přes své rozdíly najdou k sobě cestu je vždy něco mezi zázrakem a pohádkou. Věřím, že je to možné, kéž by jsem něco takového prožil také... Nádherný konec.

helenkan
03.07.2017 4 z 5

Příběh o lásce a hlavně velkém přátelství. Chvilku trvá než se začtete,ale stojí to za to.

Agatha84
16.06.2017 4 z 5

Sympatické,dojemné... Film jsem viděla a trochu doufala,že kniha skončí jinak. Bohužel.
Na některé radosti čekáme několik let a pak je třeba užívat si je naplno neb nevíme,kolik toho času zase zbývá.

Jolina
12.06.2017 3 z 5

Nemohla jsem se rozjet...nebo ta kniha? Od půlky již zajímavější, konec rychlý, pro mě docela překvapivý...a kompozice nějak zvláštně měnila svou podobu během těch mnoha stránek.

-Annett-
27.04.2017 3 z 5

Tato kniha nebyla špatná, ale stále mi tam něco chybělo. Několikrát jsem si také říkala "ale to není dosažené, tady něco chybí". Hlavní postavy jsou Dex a Em, Em a Dex. Dex mě chvílemi opravdu štval svým chováním, naopak v Em jsem se v tolika místech našla. Myslím, že kniha má dobrý nápad, ale není dotažený k dokonalosti, proto knihu hodnotím pouze třemi hvězdičkami.

Arella
12.04.2017 4 z 5

Pěkný příběh o obyčejných lidech, o velké lásce, přátelství, o věcech, co se nám asi všem dějí. Kniha mě moc bavila, těžko se mi večer odkládala, byla jsem napjatá, jak to s dvojicí Em a Dex, Dex a Em dopadne. Každopádně dávám jednu hvězdičku dolů, půlku za korektoru, protože těch chyb je v této knize mraky a druhou půlky za to, že mi tam prostě něco chybí...něco, co by tuto knihu dotáhlo k naprosté dokonalosti. Každopádně krásná věc, mé čtenářské srdce plesá!

kozisek1
30.03.2017 5 z 5

Velmi silná kniha.Filmové zpracování taky moc pěkné. Hlavní hrdinka mi připomíná moji osobu.Konec sice smutný, ale přesto nebo právě proto davam max hvězd

Faila
20.03.2017 4 z 5

Krásné a trochu bolestné čtení. Postav v knize není mnoho, snad i proto měl autor čas a možnost je takto vypracovat a udělat z nich nesmírně autentická individua. Kniha odráží sám život, je v ní přátelství a láska a taky bolest a smutek, který je někdy tak silný, až má člověk/čtenář pocit, že je ho tak nějak celkově víc... Z knihy ve mně zůstal právě tento smutek, ale s takovým milým, něžným a vlastně trochu hezkým nádechem.

IvetaZ
07.03.2017 5 z 5

Tenhle příběh mě neuvěřitelně zasáhl svou opravdovostí a nebudu si nic nalhávat, v Emmě se vidím, úplně celá. Její hledání sebe sama, touha ovlivnit svět svými činy (nebo aspoň nejbližší okolí), vztah s mužem, který ji nade vše miluje, ale ať se snaží sebevíc, ta láska prostě z její strany nepřichází. Upřímně však doufám, že mě čeká lepší zbytek života než její. Děkuji za tento příběh.

shenandoah
06.03.2017 4 z 5

Krucifix! To zas byla kniha. Kniha, která rozesměje, rozpláče, nudí (mě teda trochu ze začátku, až jsem si říkala, že to zas bude na dlouhé lokte) nebo vám nedá vydechnout. A nebo se bojíte, co na vás v další kapitole vybafne, což bylo způsobeno formátem vyprávění, kdy byl z každého roku popsán jen jeden den, který sám o sobě nebyl zvláštní (většinou), ale ovlivňovaly jej události z uběhlého roku.
Trochu autorovi vyčítám ten závěr, působil ne mě snahou šokovat, ale to asi proto, že mi autor nedal, co jsem chtěla já. Jinak velká spokojenost.

natalie8531
28.01.2017 5 z 5

Skvostné. Někdy jsem trnula hrůzou, co nového mi následující kapitola přinese.