Jed pro Litviněnka

Jed pro Litviněnka https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355846/mid_jed-pro-litvinenka-k3B-355846.png 4 13 3

Kniha renomovaného novináře a bývalého moskevského korespondenta listu Guardian Luka Hardinga jedinečným a poutavým způsobem mapuje příběh vraždy bývalého agenta FSB Alexandera Litviněnka, přičemž celou událost zasazuje do širšího kontextu vlády a politiky Vladimira Putina. Harding podává ucelený náhled do specifické společnosti agentů FSB, informátorů MI6, praní špinavých peněz, jaderných vědců, nemocničních doktorů, akademiků a londýnských policejních důstojníků, jež se stala součástí vyšetřování.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Historie
Vydáno: ekniha , Computer Press (CP Books)

A Very Expensive Poison: The Definitive Story of the Murder of Litvinenko and Russia's War with the West , 2016

Auto999
30.09.2021 3 z 5

Kniha u které není bohužel jasné kolik je pravda a kolik fikce. Autor nenávidí Rusko, byl z něho vyhoštěn, obviňuje Putina ze všeho špatného na celém světě. Zajímavé pasáže knihy se střídají s nudnými. Obsahuje obrovské množství zbytečných podrobností.

ondrej.b
22.05.2018 5 z 5

Četl jsem to doslova jako napínavý román. Výborná kniha popisující šílený zločin, šíleného Putina a šílenou zemi, kde vládne stále stejný režim, jen pod zdánlivým pláštěm spravedlnosti...

e-Lisbeth
15.11.2017 3 z 5

Zajímavě popsané vyšetřování a okolnosti vraždy Putinova kritika Alexandra Litviněnka. Můžeme žasnout, co vše se děje ve 21. století.
Méně čtivá je poslední třetina knihy, kde se autor celkově zaměřil na korupci a absolutistický režim v dnešním Rusku.