Je to světový, táto!

Je to světový, táto! https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80938/je-to-svetovy-tato-80938.jpg 4 5 2

Prázdninový román o třináctiletém chlapci, který s kamarády pátrá po pachateli kradeže auta, prožívá ryzí přátelství i první lásku.

Marekh
23.08.2020 3 z 5

Knihu jsem si přečetl v dospělosti. Kniha je nabitá dějem, místy se čte jako detektivka. V knize se vyskytuje první láska, ryzí přátelství a velké kamarádství.

zelena_zabicka
31.08.2018 2 z 5

Kniha mě moc neoslovila, ale je to možná tím, že nejsem "cílovka". Dost mi tam vadila ta zápletka s ukradeným autem. Na dětský prázdninový příběh o přátelství tam byla vsazena jakoby uměle (s cílem zvýšit napínavost), navíc její rozuzlení vyznělo až moc složitě (příliš mnoho postav, děj nebyl napínavý). Kdyby tam místo řešení krádeže auta byly nějaké klukoviny, zážitky dětí atp., bylo by to určitě záživnější. O tom jsem přesvědčena i z toho důvodu, že když si odmyslíte tu ústřední zápletku s autem, je ten prázdniný děj vykreslen moc hezky - kamarádství, příroda, dobrodružství, prázdniny, koupání, pes, houby, kolo, ale i rvačka, závody a zaláskování.