Je to pravda, Tygříku?

Je to pravda, Tygříku? https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137678/bmid_je-to-pravda-tygriku-ivI-137678.jpg 5 17 10

Tato nádherně ilustrovaná knížka vypráví příběh o malém tygrovi, který se domnívá, že se mu hroutí celý svět: rodiče ho nemají rádi, kamarádi ho opustili a život je nespravedlivý. Moudrá želva mu položí čtyři otázky – a všechno se změní. Tygřík přijde na to, že všechny jeho problémy nezpůsobují vnější věci, ale jeho myšlenky, způsob, jakým o věcech přemýšlí, a jakmile si začne klást ty správné otázky, život je znovu nádherný. Příběh malého tygříka obsahuje mocné poselství, které dokáže změnit život nejen dětem. Slova Byron Katie naplněná moudrostí a kouzelné ilustrace Hanse Wilhelma vytvořily knihu, která je předurčena stát se jedním z klasických titulů dětské literatury.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Sinergie

Tiger-Tiger, is it True? , 2009

LunaL.
14.11.2023 4 z 5

Hezka, takova jina detska pohadka. Zelva poucuje tygrika, ze i kdyz se mu zda, ze je vsechno spatne, ze ho nikdo nema rad, zalezi jen na jeho uhlu pohledu.
Urcite poucne, hezky vysvetlene, ale pro male deti se mi to zda narocne. I kdyz, kdo vi..? :)

cyril.gando
23.04.2023 5 z 5

Je to o tom, že tygřík byl smutný, že se s ním nekamarádili kamarádi. Po chvilce viděl nějakou želvu, která mu poradila, že ho všichni mají rádi.
A byla to moc zajímavá knížka a moc zábavná.

ještěrka38
06.02.2023 4 z 5

Krátký poučný příběh.

Bonda
14.06.2022

Je to dost výchovné. Myšlenka dobrá, ale podána školometsky. Čekala jsem, co dcera (čtyřleťačka) na to. Poslouchala pozorně, v jednu chvíli, jak na tygříka padala deprese, začala natahovat a protestovat, že "to je smutný". Nicméně jely jsme dál, želva začala mudrovat, byla vyslechnuta a z deprese vzešlo poznání a štěstí. U dcerky se lítost a strach proměnily v úlevu, ale i ve vzdor vůči poučovatelskému vyznění knihy. Vyjádřila se spontánně negativně, ale vzápětí svůj soud opravila a prý "je to dobrá kniha". Určitě zkusím přečíst znova a vyhrabat z Lovců perel i otázky, abych viděla, co všechno z želvích pouček pochytila. Zdá se mi to na její věk ještě příliš abstraktní: želva vysvětluje, jak pracovat se svou deprimovanou myslí, poodstoupit od svých myšlenek, podrobit je kritice a pocítit, že ony jsou samotný zdroj smutku. Čili téma je na čtyřletou myslím ještě těžké, ale kdo ví. Každopádně teď vyžaduje opakovaně čtení, takže se jím určitě nějak vnitřně zaobírá, což se mi zdá dobře.

Amifa
19.07.2021 5 z 5

Krátké, krásné a výstižné

Kacatko86
15.02.2021 5 z 5

Pěkná knížka, děti (3,5 a 6 let) moc baví, chtějí jí číst každý den!

Lili2020
20.08.2020 2 z 5

OBRÁZKY BYLY HEZKÉ, ALE PŘÍBĚH MĚ NEBAVIL.

Karinka2012
19.04.2020 5 z 5

Skvělá poučná knížka. Moc se mi líbila. Mrzí mě jedině to, že je moc krátká.

bibi.r
08.02.2017 5 z 5

Skvělá krásná.
Jen mám poznámku k asi špatnému překladu. V textu se píše, že Hrošík chce sedět s Tygříkem u oběda, ale na obrázku je namalovaný nosorožec :D. Moc by mě zajímalo, co je v originále, jestli je tam taky chyba.

RenataP
18.10.2012

Tato knížka mě uchvátila obrázky a příběhem, na který jsou možná moje děti ještě malé, ale jednou si ho jistě rády přečtou. Až budou samy, až budou umět číst, až budou hledat otázky na to, proč jim připadá, že je právě v tuto chvíli nemá nikdo rád.

přátelství láska pro děti od 5 let

Autoři knihy