Japonská bojová umění

Japonská bojová umění https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415015/bmid_japonska-bojova-umeni-ipL-415015.jpg 5 34 30

Kniha je určena všem zájemcům o bojová umění a také těm, kteří chtějí proniknout hlouběji do japonské kultury. Velká pozornost je věnována historickým reáliím a souvislostem, zbraním samurajů, neobvyklým dovednostem i pomůckám, které musel středověký bojovník ovládat, pokud chtěl přežít v každodenním boji na život a na smrt.

humanoid
17.10.2019 5 z 5

Super čtení. Neuvěřitelná hloubka do které autor jde, skvělá znalost problematiky, přitom vše popsáno tak, že každý pochopí. Co oceňuju nejvíc je nadhled a humor. Líbí se mi, že autor neopisuje už stokrát napsané, nedržíse zaběhlých klišé, vyvrací různé mýty a omyly, jde přímo k věci a odhaluje pravdu, popisuje věci tak jak opravdu byly a to i za cenu, že se to čtenáři třeba nemusí líbit.

Japonečka
15.10.2019 5 z 5

Moc pěkné a poučné čtení :-)

čtenářka86
15.10.2019 5 z 5

Miluju Japonsko a všechno kolem. Knížka je výborná. Líbís se mi jakým stylem autor píše - nadsázka, humor, nadhled. Kniha je velice odborná a jde opravdu do hloubky, na druhou stranu je všechno tak vysvětlo a popsáno, že to pochopí i obyčejný člověk a třeba i ten, který o problematice nic neví. Moc se mi líbila a jestli si autor udrží svůj styl, ráda si od něj přečtu i ty další.

knihomol76854
15.10.2019 5 z 5

Geniální kniha. Něco takového tu opravdu už roky chybělo. Autor nastavil laťku opravdu vysoko a neumím si představit, že by někdo v krátké době přišel s něčím lepším na stejné téma. Jestli děláte bojová umění (nejenom japonská), tak tohle je pro Vás absolutní "must have". Těším se na další díla od tohoto člověka.

kindle.raeder
14.10.2019 5 z 5

Skvela kniha. Naprosto jedinecna, v podstate ji neni s cim srovnavat. I pres ponekud vyssi cenu (stoji petistovku) vrele doporucuji kazdemu, kdo se zabyva touto problematikou.

lucky_luciano
14.10.2019 5 z 5

Výborná kniha. Na dané téma jsem doposud nečetl lepší. Vlastně ani nevím, jestli tady něco podobného, a to jak počtem stránek, enormním množstvím ilustrací tak obsaženými informacemi, vyšlo. Kdyby to šlo, dám klidně hvězdiček deset. Mám pocit, že jde o nějaké "limitované edice" nebo co, knihy nejsou k dostání v běžných knihkupectvích a dost možná žádné dotisky nebudou, jestli jsem to správně pochopil. Takže berte, dokud jsou.

EvženNovotný
13.10.2019 5 z 5

Kniha dorazila minulý týden. Přečtenou mám polovinu. Je to pecka. Nevím, s čím by se to dalo porovnat. U nás nikdy nic takového asi nevyšlo. Nejenom o japonských bojových uměních, ale o bojových uměních obecně. Super rozsah - přes 400 stran, oceňuju i tvrdou vazbu - kniha hodně vydží a jen tak se nezničí. Velice mile mě překvapil autorův rozsah a hloubka znalostí. O bojových uměních čtu opravdu hodně a skoro by se dalo říct, že všechno co je na trhu. Mám doma desítky knih v angličtině, francouzštině nebo němčině. Ale tohle je prostě úplně jiný level. Opravdu to za ty peníze stojí. S autorem jsem si psal přes facebook (mimochodem mě dost překvapil svojí skromností a normálním "lidským" přístupem) a dobrá zpráva je, že se chystají další knihy na podobná témata. Takže se máme na co těšit :-)

kupecfendrihan
14.07.2019 5 z 5

Můj první dojem - to muselo ddát strašnou práci! Tolik ilustrací, tolik textu. Nemůžu znát všechny knížky co u nás na tohle téma vyšly, ale tohle je zatím to nejlepší co jsem viděl. Spousta informací o boji s mečem, šurikenech, foukačkách, různých zbraních a pomůckách. Naprosto top jsou ovšem kapitoly o jedech a travičství, první pomoci ve středověkém Japonsku atp. A konečně první knížka, ve který mi někdo vysvětlil jak funguje kuji-kiri a podobný magický rituály...

sinuhet1997
14.07.2019 5 z 5

Naprostá bomba! Jestli se zajímáte o bojová umění nebo Japonsko, tuhle knihu prostě musíte mít. Nikdy jsem nepřečetl čtyřista třicet stran tak rychle :-)

naruzivyctenar
13.07.2019 5 z 5

Kniha je výborná. Autor jde do neuvěřitelných detailů, nekdy na můj vkus až moc odborně - ale chyba je na mojí straně, autor za to nemůže. Zajímavostí je, že není volně v prodeji, ale pouze na e-shopu autora.