Jane Austenová a muž v kněžském rouchu

Další ze série kriminálních příběhů, v nichž hlavní vyšetřovatelkou je samotná Jane Austenová, se odehrává v přímořském letovisku Lyme Regis, kam se na ozdravný pobyt vypraví rodina Austenových. Příjezd je však poznamenán nešťastnou příhodou. Jejich kočár se převrátí a oni jsou nuceni vyhledat útočiště na blízkém panství. Právě zde se Jane poprvé setká s tajemným a nespoutaným, zároveň však velmi přitažlivým panem Geoffreyem Sidmouthem. Tento muž je pro Jane záhadou, neboť je podezřele úzce spjat s místní partou pašeráků......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/231399/jane-austenova-a-muz-v-knezskem-rou-231399.jpg 3.311

Jane Austen 2.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Jane Austenová a muž v kněžském rouchu

Ajvy
27.04.2015

Stephanie Barronová už podruhé představuje všemi milovanou Jane Austenovou jako amatérskou detektivku, která využívá svých bystrých pozorovacích schopností, hluboké znalosti lidské povahy a divokého odhodlání k řešení nejrůznějších záhad.Z knihy mám dost rozporuplné pocity. Na jednu stranu jí nemůžu upřít čtivost a místy velmi zajímavé a napínavé pasáže, ale na druhou je tu dost věcí, které mi prostě neseděly. Ať už jde o jazyk, postavy a celkové vyjadřování. Skvělým aspektem je však všudypřítomná napjatá atmosféra, která na vás dýchá z každé strany. Vykreslení celkové atmosféry jde autorce opravdu na výbornou a dost často tak budete mít pocit, že jste se sami ocitli v přímořském letovisku Lyme Regis. Způsob, jakým Barronová prokládá dobrodružství s historickými fakty je také obdivuhodný.

Knihomolka :)
13.04.2015

Opravdu krásná knížka, která nadchne milovníky historických románu a detektivek! :) ;)

Stephanie Barron
americká, 1963