Jane
ekniha

Novodobé zpracování klasického příběhu o Janě Eyreové je současným milostným příběhem s dramatickou zápletkou. Jane Mooreová se po smrti rodičů vzdá studia na výtvarné škole a přijme místo chůvy malé holčičky, jejímž otcem je stárnoucí bývalý rocker.

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/212595/jane-212595.jpg 3.613
Vydáno:

martina.culik
18.10.2017

Kdo četl Janu Eyrovou může velice snadno předvídat děj této knihy. Zpočátku mě to nevadilo a bavilo mě zasazení do současnosti, ale ve druhé polovině jsem měla problém s tím, že je děj opravdu téměř totožný a nic mě tedy v knize nepřekvapilo.

MíšaS.
28.09.2017

Když pominu fakt, že je to "remake" Jane Eyrové, tak je to vlastně takový slaboduchý románek typu "jak chudá holka ke štěstí přišla"... .
Po dočtení druhé kapitoly jsem věděla, jak kniha bude pokračovat, a jak skončí.
Autorka v poznámce píše, že smyslem této knihy je přimět čtenáře znovu otevřít originál a zjistit o čem to všechno bylo. Tato kniha by mě doopravdy nedonutila originál otevřít, protože bych si musela myslet, že je to nějaká slaboduchost z minulého století.
Charlottina Jana se do života zakousne a nehodlá se vzdát anebo přemítat zbytečně o minulosti, ale Jana v této knize se pořád lituje, že není dost hezká, že jí matka neměla ráda, že jí sestra nemá ráda, bratr jí nemá rád, nemá ve škole žádné kamarády, vlastně je takový stín, který se pohybuje ve svém světě a nikdo si jí nevšímá a ona pořádně neví proč, a ani sama neví, jestli to takhle chce anebo jestli jí to vadí. To se mi doopravdy nelíbí. A to nemluvím o Nicovi, který je protivný, na rozdíl pod pana Rochestera.
Myslím, že je problém i tom, že věci, které fungovali v 19. století ve společnosti, se prostě nedají převést do 21. století. Nezlobte se na mě, ale nemyslím si, že by měl dneska někdo schovanou manželku na půdě a že by se to nezjistilo, zvlášť, když jde o slavnou rockovou hvězdu a ještě ke všemu, když v tom domě žije dalších 5 lidí a pozve si tam na návštěvu ještě celý zbytek kapely s manželkami a přítelkyněmi a manažery apod.
Viděla jsem v knihovně i "remake" Na Větrné hůrce, ale doopravdy se do toho asi nepustím, to si raději rovnou přečtu originál...

Veronika2017
08.08.2017

povedená kniha, mám ráda příběh Jany Eyrové ( klasiku), ale i tahle nová, moderní je výborná

KnihomolTerka
25.07.2017

Moc hezká kniha . Zpracovat příběh Jany Eyrové byl dobrý nápad . Mám ráda i klasickou verzi , ale vážně.. Tohle se autorce povedlo ..

tuyen
10.07.2017

Knížka mě mile překvapila. určitě doporučuji! :)

milunka21
23.02.2015

Konec sem čekala jiný,kniha mě velmy překvapila. :-)

milunka21
23.02.2015

Konec sem čekala jiný,kniha mě velmy překvapila. :-)

Anýsek :***
06.02.2015

Po dlouhé době kniha do které jsem se začetla.. :)

esussi
14.01.2015

Ani mi to nestálo za dočtení. Z knihy jsem cítila dost velkou křečovitost, když se autorka snažila za každou cenu držet příběhu Jane Eyerové. Bohužel, po převedení do současnosti příběh ztratil veškeré kouzlo původní verze.

Er.es
17.12.2014

Kniha se mi nelíbila a těsně za půlkou jsem ji odložila. Tyhle literární poklady by se dle mého názoru neměly modernizovat. Bohužel zasazením do současnosti a držení se "přesného" obsahu, se z toho stal podprůměrný román zajímavý možná pro ty, co nečetly původní verzi a berou knihu jako oddechovku.

vikimi
16.11.2014

Autorka se tématu zhostila moc pěkně. Knížka byla čtivá, založena na hlavních prvcích Jany Eyrové a v některých pasážích velmi podobná a výstižná.
Bylo to moc hezké až do scény, než se Jane s Nicem měli vzít. Od té doby mě to nebavilo, šlo to z kopce a přišlo mi to její chování - i když to bylo myšleno jako skutečná Jana E., kde Jane od Rochestera uteče - nelogické, divné. Asi bych byla lepší, kdyby se v téhle chvíli odchýlila od předlohy - aspoň pro mě!
Tím mě to zklamalo. Do pasáže, než se vezmou bych si knihu přečetla ještě jednou, ale jinak bych ten zbytek znovu číst nemusela.
Nakonec jsem si dočetla poznámku od autorky, která se snažila dovést čtenáře zpátky k Jane Eyrové, to je dobrá myšlenka. Zajímavě i uskutečnitelně zavedla děj do Ameriky 21.století, ale od té svatby - jak už jsem řekla - mi to vůbec nesedlo!

Paja.
28.10.2014

Od autorky už jsem četla Catherine a proto jsem v knihovně neváha a drapla Jane. Originál jsem bohužel nedočetla, ale hodlám se k němu vrátit. Novodobá Jane byla krásná, odpočinková a přečtená jedním dechem. Pokud máte zrovna chuť na dobrý román pro ženy doporučuji tenhle. V našem světe trošku nerealné, ale to ženy přece mají rady, že ? :)
Akorát trochu moc přitažené za vlasy to, že Jane nikdo nenašel :/

13.10.2014

Kráááásný :) moc se mi to líbilo.Určitě si přečtu i originál :)

Danuscka
19.09.2014

Krásná oddechovka:-)

Kniha se mi líbila moc.Určitě si koupím i original Janu Eryovou :P

Mě se to líbilo moc :) Určitě si koupím original Janu Eryovou :P

Úžasný, mě se to líbilo moc :) určitě si koupím original Janu Eryovou :P

Modrina
29.08.2014

No, někde pode mnou zaznělo - proč se proboha píšou remaky knih.. Souhlasím. Tohle je prostě jen původní příběh Jany Eyrové zasazený do současnosti - a já nemám pocit, že by to příběhu jakkoli prospělo. Takže budete-li se rozhodovat, jestli si přečíst tohle, nebo originál, tak určitě sáhněte po originálu.

lunina
24.08.2014

Kniha,která je něco pro mě ♥
Můžu jenom doporučit !! :33