Jane

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Novodobé zpracování klasického příběhu o Janě Eyreové je současným milostným příběhem s dramatickou zápletkou. Jane Mooreová se po smrti rodičů vzdá studia na výtvarné škole a přijme místo chůvy malé holčičky, jejímž otcem je stárnoucí bývalý rocker. Dívka se sžívá s malou Maddy a chodem domácnosti Thornfield Parku, postupně začne podléhat kouzlu zkušeného podmanivého muže a poprvé v životě se zamiluje. Dům ale skrývá tajemství, které život všech obrátí naruby......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/107820/jane-FpC-107820.jpg 3.7202
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (59)

Kniha Jane

Přidat komentář
pingu1
04. března

Mě se kniha líbila, četla se moc pěkně :-) Asi zkusím i originál ...

šmoula423
04.12.2018

fak super čteni přibech neměl chybu

jana89
21.07.2018

Kniha se pěkně četla, i kdyz mi prislo, ze v moment, kdyz uz došlo ke vzniku skutecného vztahu mezi hlavními hrdiny, tak to bylo takové celé uspěchané, at uz šlo o první polibek, první noc, zasnoubení a i následný útěk - vše následovalo v rychlém sledu. Ale rozhodně mám nyní chut se vrhnout i na Janu Eyrovou, kterou jsem prozatím nečetla.

knihomolka_elka
23.04.2018

Hezké, jednoduché a čtivé převyprávění klasického románu v moderním duchu. Věřím, že pro ty, kteří neradi čtou klasickou literaturu, může tato kniha představovat slibný kompromis, jak se s dějem Jany Eyrové seznámit. Přesto mi nepřijde správné si nepřečíst originální knihu, která je sama o sobě prostě dokonalá.

Román Jana Eyrová patří mezi mé nejoblíbenější klasické romány, proto pro mě tahle kniha představovala jakési zpestření, které musím konstatovat, bylo více než slibné.

Amitiel76
19.01.2018

Hezká knížka, která nenadchne ani neurazí....Moderní verze Jany Eyrové.
Četla se dobře, autorka má příjemný styl vyprávění. Jako nápad by to bylo dobré, ovšem chtělo by to nějaké hlubší zpracování. Děj mi přišel takový moc plochý.....Vztah Jane a Nica tu byl až příliš uspěchaný, a tudíž těžko uvěřitelný. Dala bych vztahu těch dvou trochu více prostoru...
Jeden den se poprvé políbí, hned skončí v posteli, a druhý den ji žádá o ruku. To jako vážně? V dnešní době? Prostě jsem jim to nemohla věřit.... :-)
Také mi přišel úplně divný vztah, jaký měla Jane k malé Maddy. Při svém bezhlavém úprku z domu, se ani jedinkrát nepozastavila nad myšlenkou, co bude s tou maličkou. A po celé dlouhé měsíce, na ní ani jedinkrát nepomyslela...přišlo mi to hodně divné, až bezcitné. Zdá se mi, že autorka příliš s nějakými hlubokými city nepracovala.... Kazilo mi to dojem z četby.
Knížku jsem přečetla celkem rychle, ale vracet se k ní určitě nebudu.

Terry.89
06.01.2018

Musím se zcela popravdě přiznat, že novodobá verze románu se mi líbila mnohem víc. A to jsem milovníkem historických románů. Autorka v této knize krásně vykreslila charakter postav a přenesla je do současnosti. Z Jane Eyre se tak stává studentka umělecké školy, která musí opustit studium, kvůli nedostatku peněz po smrti rodiču a díky finanční tísni a potřebě práce se stává chůvou. A z pana Rochestera je pan Nico Rathburn, stárnoucí roker, který se snaží znovu vrátit na výsluní. Fanoušky klasiky by kniha mohla zklamat, možná dokonce pobouřit. Není snadné pokusit se přepracovat jedno ze stěžejních děl anglické literatury. Dle mého názoru jde o velmi zdyřilý pokus, dávám palec nahoru.

Sablu
02.01.2018

Večer jsem si ke knize sedla a odešla jsem, až jsem ji dočetla. Bylo to moc hezké setkání s moderní Janou Eyrovou. Kniha se četla lehce a rychle a zanechala ve mně příjemné pocity.

martina.culik
18.10.2017

Kdo četl Janu Eyrovou může velice snadno předvídat děj této knihy. Zpočátku mě to nevadilo a bavilo mě zasazení do současnosti, ale ve druhé polovině jsem měla problém s tím, že je děj opravdu téměř totožný a nic mě tedy v knize nepřekvapilo.


Autor a jeho další knihy

April Lindner

April Lindner
americká

Kniha Jane je:

v Právě čtených3x
v Přečtených274x
v Čtenářské výzvě11x
v Doporučených22x
v Knihotéce93x
v Chystám se číst86x
v Chci si koupit7x