Muž se zlatou zbraní

Muž se zlatou zbraní https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48175/muz-se-zlatou-zbrani-bVc-48175.jpg 4 34 3

James Bond - agent 007 série

James Bond obdrží zprávu, která 007 označuje za další cíl "muže se zlatou zbraní". Francisco Scaramanga si pro své oběti nechává tavit kulky ze zlata a ze stejného kovu má i zbraň. Navíc sídlí v tajemném labyrintu, ze kterého ještě nikdo neodešel živý... Podaří se to věhlasnému agentovi?

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Man with the Golden Gun , 1965

Kakho-Oto
11.05.2020 4 z 5

V tomto případě mě bavil román více než stejnojmenný film, který toho má s literární předlohou jen málo společného (postavy Bonda, Scaramangy, Solitaire a Leitera). Zatímco film Muž se zlatou zbraní řadím k nejhorším filmovým bondovkám, stejnojmenný román patří k tomu lepšímu, co jsem zatím z Flemingových bondovek přečetl. Závěrečný boj mezi Bondem a Leiterem na jedné straně a Scaramangou a jeho společníky na straně druhé je dramatický a strhující.

Kuža007
05.03.2019 5 z 5

Muž se zlatou zbraní. Poslední románová Flemingova bondovka a zároveň poslední, kterou napsal. I když se příběh docela rozlišuje od filmové adaptace, kterou mám na seznamu mých nejoblíbenějších bondovek, tak přesto se mi ta bondovka líbila, zvláště pak ten konec, kdy Fleming naznačil další průběh života Jamese Bonda, které on sám (I. Fleming) již nesepíše, protože nejspíše věděl, že už mu toho života moc nezbývá.

Kopta
03.06.2016 3 z 5

Pokud bych měl jedním slovem označit tuto knihu, tak asi to bude "zklamání". Je smutné, že ať u filmů nebo u knih, ale co se dá hold dělat. Budu hlavně vypadat jako totální pozér, jelikož mezitím, co film považuji za jeden ze svých oblíbených, tak kniha je dosti nezáživná a nudná. Chápu, že se tam nedá nacpat tolik té akce, ale ona tam nebyla skoro žádná. Film je hlavně totálně a úplně jiný. Příběhově. I když tomu tak je ohledně knihy, tak stejně... stále to není odpověď a argument vůči nezáživnosti knihy.

zfilmováno James Bond, agent 007

Ian Fleming
britská, 1908 - 1964
2006  74%Casino Royale
1991  83%Goldfinger
2007  74%Žít a nechat zemřít
2007  79%Moonraker
2009  84%Srdečné pozdravy z Ruska

Kniha Muž se zlatou zbraní je v