Casino Royale

Casino Royale https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85497/casino-royale-85497.jpg 4 142 25

James Bond - agent 007 série

První příběh Iana Fleminga o agentovi 007 zastihuje Bonda při pokusu o zneškodnění stejně nebezpečného ruského agenta Le Chiffra tím, že ho Bond porazí u bakaratového stolu a přivolá na něj odplatu nejobávanější odnože KGB – SMĚRŠ (Směrť špionam). Zdá se, že štěstěna Bondovi přeje, zatímco Le Chiffre je ztracen. Někteří lidé však odmítají hrát podle pravidel a Bond se kvůli své náklonnosti ke krásné agentce dostává do vážných potíží…... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Pragma

Casino Royale , 1953

bukiet
19.02.2016 4 z 5

Rozjezd série. Je to takové skromné, ale cítíte ten potenciál. Bond je šovinistické prase, kterému musí nutně smrdět z huby. Sedmdesát cigaret denně a ženy sloužící jen k základnímu použití, to vše zabaleno do vyšší kultury francouzského střihu. Vztah k Vesper jsem mu neuvěřil a ani jsem to v rámci příběhu neočekával. Rozhodně příjemná stará akční záležitost. Ruku na srdce, nebýt filmové série, kdo by po šedesáti letech pana Bonda ještě znal.

hnusák
05.12.2015 3 z 5

Bohužel jsem se neprokousal ani do jedné třetiny.

bagger95
04.10.2015 3 z 5

Bondovkami se pročítám postupně a na přeskáčku (podle aktuální dostupnosti v knihovně). Ano, jde o úvodní díl a podle toho to také "vypadá" (víceméně jednoduchá a předvídatelná zápletka). Tenhle ''pilotní'' díl je třeba brát jen jako rozjezd. Ne, že by postrádal něco z Bondova typického stylu (snad vtipů provokativních poznámek se moc neobjevilo), nicméně ten závěr, nevím... Nesedl mi.

Thanyss
23.10.2013 4 z 5

Dámy a pánové, představuje se nám Bond, James Bond. Předně zapomeňte na Aston Martiny a BMW, James jezdí v Bentley. Dále není od Q zásobován všemožnými technickými vychytávkami, vrchol špionážní techniky představuje odposlech namontovaný v pokoji našeho 007. A předně, britský agent je chodící reklamou na rakovinu plic, protože nevykouří za den méně než 70 cigaret.
Ačkoli by se dalo podle mého úvodu usuzovat, že mě kniha zklamala, není tomu tak. Jistě, film je zajímavější, efektnější a Bond má „jen“ ztvrdlá játra od alkoholu, ale plíce v pořádku, nicméně kniha má také své kouzlo. Nechybí krásná agentka Vesper a vzhledem k době vzniku, Bondův nepřítel není odjinud než ze samotné matičky Rusi.
Jen ten závěr mi k drsnému agentovi nesedl. Zbytečně moc přeslazené a to nezachránila ani Bondova poslední nesmlouvavá slova na účet Vesper.

HTO
10.05.2012 5 z 5

Krátké, kruté, kapku konfúzní. Výborné. Konec předvídatelný. Atmosféra až au au autentická. Vstup do Bondova světa.

Jen, milý 007, když si zapalujete ten den svou sedmdesátou cigaretu, uvědomte si, že ty cigarety taky mají „licence to kill"!