Jakub a kouzelná koloběžka

Jakub a kouzelná koloběžka https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422731/bmid_jakub-a-kouzelna-kolobezka-KYK-422731.jpg 4 5 3

Jakub bývá často sám. Žije jen s tatínkem, nemá žádné sourozence, a i kamarády si hledá těžce. To všechno se ale změní, když jednoho dne najde starou opuštěnou červenou koloběžku. Vezme ji domů, opraví ji a světe div se! Koloběžka k němu promluví. A nejen to! Začnou se dít úžasné věci a Jakub zažije neuvěřitelná dobrodružství. Vždyť který kluk se může v noci tajně vykrást z domu, vydat se do Indie, Francie či Anglie a ráno opět s úsměvem snídat doma v kuchyni?... celý text

clouds
27.06.2023

Souhlasím zcela s předchozím komentářem, autorka nemá přesně ujasněno, kolik je Jakubovi let, původně jsem si myslela, že je to malý klučina, ale podle probírané látky Viktor Hugo - rozhodně tak malý není. Kniha má přesto plno silných míst, konfrontuje děti s agresivitou jak mezi vrstevníky, tak v rodině, ukazuje těžkosti neúplné rodiny bez maminky, jež zemřela, bolest stesku, nabízí ale i normální lákavé dobrodružství...zahalené do fantaskního světa kouzel. Jen škofda, že autorka lépe nepromyslela cílovou skupinu. Jinak skvělé čtení pro děti...

broskev28
26.04.2022

Tak já mám s knížkou trochu problém.
Kam mám věkově zařadit Jakuba? Jeho "kámoši", lépe spolužáci, kouří - sice jsou to třídní vejlupci, ale přesto. Jakub zná Asimovovu Nadaci, ale přitom se místy chová jako dítko školkou povinné. Bez problémů se domluví anglicky - a nejen on! - a v češtině probírají Victora Huga; alespoň jeden záchytný bod při tom sčítání, odčítání a opakování . . .
A vzadu na knize si přečtu "pro děti od 7 let."
Ano, krásné vzpomínky na maminku (třeba to stonání bylo úžasné), rozvíjející se přátelství s Michalem, dlouhé večery bez táty. Ale Jakubovi vrstevníci po knize nejspíš/určitě nesáhnou a pro sedmileté i mírně starší to zase asi nebude tak lákavé čtení. Snad že by jim rodiče předčítali, ale o chrámu Notre Dame nebo Tádž Mahálu bych asi četla až těm, kdo už znají třeba sv. Víta a Belveder.
Takže já jsem si pěkně početla, ale na naše malé čtenáře jsem zvědavá.

Fantasysvet
03.01.2018 5 z 5

Najnovšia kniha Zuzky Csontosovej vám pripomenie čosi z Nekonečného príbehu, niečo z Petra Pana, voľačo z Macha a Šebestovej a čo-to z Atramentového srdca. Nie, Zuzka Csontosová nikoho nevykradla, len má rada knihy a nezvyčajné príbehy. Ten o Jakubovi a jeho čarovnej kolobežke, ktorý vydala vo vydavateľstve Albatros koncom minulého roka, má všetko, čo v dnešnej dobe hľadáte: jednoduchú zápletku, bežné dobrodružstvo, normálneho hlavného hrdinu... a predsa ide o knihu, ktorú by ste za žiadnych okolností nemali prehliadnuť.
Tvorba Zuzky Csontosovej ostala verná klasickej autorskej rozprávke. Môžete sa teda tešiť na všetko, čo máte na rozprávkach tak radi – na ich zmyslovosť, hravosť, reálnosť i fantastickosť pri vnímaní a poznávaní skutočnosti. Zuzka Csontosová, tak ako to už raz býva pri nej zvykom, nadväzuje na tradície autorských rozprávok, no zároveň ich šikovne pretvára. Prispôsobuje ich dobe a požiadavkám detských čitateľov, ktorí veľakrát pracujú s ťažkými témami, pretože sa ich bytostne dotýkajú. Aj preto jej Jakub zapadne niekam iba sťažka, hoci, ak by si trošku viac veril, dokázal by si nájsť tých najúžasnejších priateľov na svete!

Kniha Jakub a kouzelná koloběžka je v