Jako sametová rukavice odlitá ze železa

Jako sametová rukavice odlitá ze železa https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66298/bmid_jako-sametova-rukavice-odlita-ze-ze-URV-66298.jpg 4 26 4

Komiks autora Daniela Clowese by měli mít v povinné výbavě všichni fanouškové "divných" komiksů i obdivovatelé Davida Lynche. Tenhle komiks je důkazem toho, že komiks je samostatné a plnohodnotné médium, které nabízí autorům s jedinečnou fantazií možnosti, které filmu i literatuře scházejí. Pro film s takovým množstvím obskurních úchylností by se našel producent a hlavně finance jen stěží, klasický román je zase ochuzen o výtvarné ztvárnění. O jedinečnosti způsobu, jakým komiks dokáže regulovat tempo čtení a tím i příběhu, ani nemluvě.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , ALDENTE

Like Velvet Glove Cast In Iron , 1993

JP
26.12.2022 3 z 5

Skoro až lynchovská noční můra, ale tak nějak typicky to, co od autorů, jako je Dan Clowes nebo Charles Burns asi očekáváte (jejich tématická, tak stylistická práce je dost podobná), Burns je mi ale o dost blíže a přijde mi, že Clowes je ukecanější a scénáristicky míň jistý. 'Jako sametová rukavice odlitá ze železa' je takové to snové, spirálovité propadávání do "co je realita a co horečný sen", který může lidem stejně tak sednout v závislosti na tom, jak moc preferují koherentnost či nekoherentnost příběhu. Mě to většinu času nechávalo tak nějak na pomezí. Nepřišlo mi, že by se tu za celou dobu dělo něco, co by mě silněji upoutalo.

martinstefko
18.02.2016 2 z 5

Možná o komiksu Jako sametová rukavice odlitá ze železa nechci jen přemýšlet, možná je na mě prostě moc divný. V konečném důsledku na mě ale prostě dobře nepůsobí. Ale je jiný, o tom žádná. A pro mě záhadným způsobem drží pohromadě.

Kapis
10.01.2014 5 z 5

No UFF, 2x jsem si to rozečetl v posteli, ale to vskutku není čtení na dobrou noc. Napotřetí při plném vědomí a naráz jsem to do sebe nalil rychleji než "kávu černou jak bezměsíčná noc;-)" Zde se asi nedokážu nepochlubit, že jsem byl v té kavárně, kde se natáčel Twin Peaks, dal jsem si ten slavný "Pie" i to kafe (oboje stálo za hovno) a viděl jsem i ten vodopád ze znělky a celé to bylo dílo obrovské náhody. Výletík, na který jen tak nezapomenu, ale dost vzpomínání a čpícího sebeukájení se;-)

Rukavice je pořádný záhul, který má však hlavu a patu. Neustále se děly podivné a misteriózní věci, které mě přikutávaly k ději čím dál pevněji a podivné zvrhlosti, zvrácené nechutnosti, nejasné proplétání skutečnosti, snů, vzpomínek a představ mě vtahovaly do děje hloub a hloub. Celé je to vlastně hon za ztracenou láskou, s kterou nakonec aspoň hlavního hrdiny urvané končetiny spočinuly v hrobě vedle ní "až spletly lásky pravé uzel, rudá růže a něžný vřes" a on jako "trupík" skončil v starostlivé péči překrásné Tíny.

Výborná záležitost, která však není pro každého (což je přirozené) a vycházet více takových psycho-šíleností, tak je určitě všechny kupuju.

MilkyA
21.09.2011 5 z 5

Až dve hodnotenia a až jedno pozitívne..paráda ...
Čo teda napísať tak pútavé aby ste si to niekto prečítal, ale zároveň nie až tak megalomanské aby vás to nesklamalo? ... Je to proste absurdné, bizardné, ťaživé, mierne perverzné, mizantropické, pútavé, tragikomické,vtipné, kritické, drzé, očarujúce ( pre mňa ) a musím si to prečítať ešte raz aby som mohla napísať niečo viac :D jednoznačne sa to oplatí skúsiť...142 strán prežijete hocičoho...a nezabudnite napísať, čo si o tom myslíte! To by ma zaujímalo :D
Je škoda, že od Clowesa nemáme toho preloženého viacej ...just je to trošku underground...keby ste mali niekto záujem čítať komixy takéhoto druhu a nemohli by ste sa k nim dopátrať kľudne napíšte, poradím, pomôžem

Daniel Clowes
americká, 1961
2016  85%Dívka jménem Patience
2019  80%Mrtvej svět
2005  84%Jako sametová rukavice odlitá ze železa

Kniha Jako sametová rukavice odlitá ze železa je v