Jako o život

Jako o život https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416040/bmid_jako-o-zivot-BT0-416040.PNG 4 78 27

Kate Summersová po tragickém úmrtí manžela a dcery dostane šanci mít další dítě. Krásného novorozeného chlapečka. Stačí, aby souhlasila se dvěma podmínkami: že se okamžitě odstěhuje z Bostonu a že o netradiční adopci nikdy nikomu neřekne jediné slovo. O patnáct let později může Kate říct, že pro sebe i svého syna Jona vybudovala hezký život. A přece se nemůže zbavit rostoucí obavy, že jednoho dne o Jona přijde. Podezření sílí až k jistotě: ano, někdo ji sleduje, sleduje i jejího syna, a je ochoten udělat všechno proto, aby jí ho vzal. Vyděšená Kate se obrátí s prosbou o pomoc na jediného člověka, kterému dokáže důvěřovat, i když ví, že i on pro ni může být v určitém ohledu nebezpečný ... Dlouho se mylně domnívala, že na svou minulost vyzrála. Teď se všechny dávné lži a zrady probouzejí, a kdosi je možná kvůli nim schopen i vraždit.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino

Running Scared , 2018

xena2711
29.02.2024 3 z 5

Čekala jsem thriller a nakonec se z toho vyklubala trochu zdlouhavější červená knihovna:-)

Renca.ch
14.09.2022 3 z 5

Kniha se dobře četla, nejedná se ale o thiller,ale spíš o román pro ženy. Děj se často opakoval, byl zdlouhavý, konec pohádkový, pokud čekáte oddychovku na dovolenou,tak dobrý.

Alena1957
24.04.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila, bylo v ní napětí, ale i pěkný příběh, doporučuji.

Atara16
21.01.2022 4 z 5

Pěkná odechovka s troškou napětí :-)

micha-ella
07.05.2021

Včas zjištěná duchařina. (?)

Katulinka69
27.03.2021 3 z 5

Moc pěkný příběh, já ho zhltla

veronika4001
01.01.2021 5 z 5

"Je to něco jiného, než co u Lisy Jackson znám." Přesně tohle jsem si říkala, když jsem začala knihu číst. Začátek je uvozen nelegální adopcí dítěte ženou, která vlastní dítě a manžela ztratila (autohavárie) a která odjížděla z právnické firmy, kde byla zaměstnána, hledat nový život. Adopci dítěte jí nabídl její nadřízený. Kniha je členěna do několika sekcí podle hlavních hrdinů a tyto sekce vypráví o okolnostech jejich narození, dětství, mládí a dalším životě vybroušeném krutostmi osob, s nimiž svůj život sdíleli. Zabíhání do soukromých životů hlavních hrdinů je důležité pro pochopení spletence vztahů sesterských, bratrských, blízkých příbuzenstev a dalšího soukolí. Tady šlo o boj, ve kterém měly místo peníze, lži, sex, manipulace, úklady a ubližování (psychické, fyzické). Dvě odlišné společenské vrstvy, dva odlišné rody s odlišnými životy a východisky, přesto provázané krví, myšlením, emocemi a city. Autorka mě velice překvapila, jak se jí vše podařilo skloubit a pozor! bez toho, aby šlo o thriller v tom řádu, v jakém je zvyklá psát, tedy počínaje vraždou, s obsahem vražedných a/nebo sebevražedných úmyslů. Poradila si jiným uvozením a jiným záběrem, kterým je rodové schizma. Podle mého názoru výborně zvládnutým, na Lisu Jackson až netypickým, alespoň já jsem jiný začátek u thrillerů než vraždu při sportu nebo vraždy při shromažďování různých předmětů do sbírek, nezaznamenala. Od nelegální adopce se odvíjí celý příběh, který je svým sepětím, okolnostmi a hlavně deformacemi rodů a cíli odlišný od toho, co u autorky znám, a to je příjemná změna, protože nyní vím, že autorka je nezávislá na svých příbězích, na tom, jak škatulkuje a jak své příběhy rozmáchne v několika knihách v sériích i románů samostatně vydaných. Skvělé. Impozantní. Stejná a přitom jiná Lisa Jackson.

sabca
28.12.2020 4 z 5

Vzhledem ke komentářům zde jsem čekala, že kniha bude horší. Ale překvapilo mě, že se mi četla dobře. Příběh Kate a jejího adoptivního syna se četl dobře a dalo by se říct, že to byl román pro ženy. Ke konci jsme se dočkali i napětí. Za mě doporučuji

Martiiiik
12.12.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila, Lisa se jako vždy projevila jako skvělá vypravěčka :-) faktem je, že na thriller je to poměrně mírumilovné, alespoň v porovnání se severskou drsností :-) a navíc konec byl téměř pohádkový :-) moc se mi líbí koncept příběhu, jak se postupně dozvídáme informace o jednotlivých postavách a dotváří se tím celek.. už se těším na další knihu autorky :-)

martina2540
11.12.2020 3 z 5

Není to kniha, kterou bych četla znovu. Pokud by byl děj zkrácen na polovinu, určitě bych ji doporučila. Autorku mám velmi ráda, ale toto je pro mě její nejhorší knížka, kterou jsem četla. Závěr se mi naopak velmi líbil.

Nestorkea
30.08.2020 4 z 5

Mně se to líbilo. Děj ubíhá, postavy byly přehledné, začetla jsem se bez problémů. Jen bych asi knihu nezařadila mezi thrillery. Je to takové oddechové čtení s prvky napětí, bez zásadních hlubokých myšlenek, na pár dlouhých večerů.

NADEI
19.08.2020 4 z 5

Hezky napsaná a čtivá knížka s nádechem romantiky.

evin84
19.06.2020 3 z 5

Do knihy jsem se musela začíst potom mě celkem bavila. Ale i přesto je asi zatím nejslabší od Lisy.

kikies
21.05.2020 3 z 5

Začetla jsem se bez problémů, zajímavá zápletka, vcelku napínavé a postupně odhalovaná minulost. Ale pak se to někde zvrtlo a když jsem už poněkolikáté četla o té nesmyslně odpírané vášní a posléze i o rozkoší prosyceném šmajchlování, ocitla jsem se o dvacet let zpátky, v době, kdy jsem se červenala při četbě červených paperbacků z edice Harlequin, co jsem si potají půjčovala z tetiny sbírky. A ten happy end? Jako dojemná vzpomínka na pubertální četbu fajn, ale asi jsem od knihy očekávala více než klišé typu sexy kovboj s nekalými úmysly - hrdá a nepřístupná rozkošná ženuška v nesnázích - odolám ti - neodolám ti - ty jsi mi lhal, už tě nikdy nechci vidět - panebože on mi chybí - tradá konfrontace všech a všeho - a žili spolu šťastně až do smrti.

Januli
06.03.2020 2 z 5

Celkem mě překvapuje, jak má kniha vysoké hodnocení. Pro mě to bylo trápení. Mám knihy od Lisy Jackson všechny přečtene a bohužel tato je slabota. Možná posledních 100 stran stojí za zmínku...

josska
12.02.2020 4 z 5

Spisovatelku mám moc ráda a ted po delší době jsem po ni sáhla a kniha se mě líbila,ale četla jsem i lepší,,,,,ale jo, je to čtivé....a těším se na další knihy,,,,

jasmína
05.02.2020 3 z 5

Za mě bohužel jen tři hvězdičky, Lisa Jackson to prostě umí daleko lépe.....

MamaKnihomolka
01.01.2020 3 z 5

Kniha mě zezačátku teda neuchvátila. Chvílemi mi přišla až fantasy nebo sci-fi kvůli tomu jaký chlapec je.
Každopádně mě zaujalo očíslovaní knih v knize. Každá kniha má svůj příběh, který se propojuje jak s předchozí tak i s následující.
Postupné odkrývání pravdy a událostí mě velmi bavilo, ale do půlky knihy jsem pořádně nevěděla jestli mě kniha vůbec baví a o co v ní jde.
Každopádně zajímavý příběh, člověk začne přemýšlet jaký vliv mají peníze.

Didi15
11.11.2019 4 z 5

Lisa je čtivá ,ale trochu mi to přišlo jako červená knihovna, takže hvězda dolů. A stejně mám nejradši sérii Alvarezová -Pescoliová .

veveronka
04.11.2019 3 z 5

Slabota.Skakani do minulosti v prvni polovine knihy me rozcilovala a dite bratrance a sestrenice se mi taky nezdalo