Jak umírá král

Ne všichni čeští panovníci zemřeli hrdinskou smrti jako Přemysl Otakar II. nebo Jan Lucemburský. Někteří skonali docela nehrdinsky a ve velkých bolestech, třeba Karel VI. na otravu houbami nebo Rudolf II. na následky syfilidy. I proto byl skon králů často úmyslně zahalován tajemstvím a spojován s dramatickými okolnostmi, jen aby zůstali i ve smrti velcí. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/196624/jak-umira-kral-s7U-196624.jpg 410
Literatura česká, Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Alpress

Kniha Jak umírá král

roso.mak
13.02.2016

Knížka je moc pěkná, jednak jsem se dozvěděla dost nových věcí a jednak si udělal pořádek v českých panovnících (i když tam nejsou všichni, jsou jmenováni ti, kteří chybí a jsou seřazeni chronologicky). Má první kniha od autora, určitě se pustím do dalších.

Kniha se četla velmi lehce, i když přiznávám, že já jsem člověk, co byl nucen číst socio a jiné logy a nejlépe v originále. Ale i tak ji mohu doporučit.

Dandulka
21.08.2015

Bauer je klasika a stálice knižního nrbr. Dosud žádná kniha mě nezklamala.

Dandulka
21.08.2015

Bauer je klasika a stálice knižního nrbr. Dosud žádná kniha mě nezklamala.

Antoaneta
27.02.2015

Zajímavá kniha,dozvěděla jsem se spoustu detailů o našich panovnících.Jen je škoda že kniha je poněkud strohá ,příliš popisná a vcelku nezáživná.