Jak to vlastně bylo - Sborník příspěvků k českým dějinám

Jak to vlastně bylo - Sborník příspěvků k českým dějinám https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351037/mid_jak-to-vlastne-bylo-sbornik-prispev-mYi-351037.jpg 4 5 2

Je pole u Turska bojištěm Lucké války, jaká mystéria obestírají hrad Houska, byla prohra husitů u Lipan vina Jana Čapka ze Sán, byl Faust skutečně v Praze, jaký je význam Bílé hory pro české dějiny, jak to bylo s Rukopisy a jejich autory, kdo byli rodiče Boženy Němcové, byl zázrak v Číhošti skutečným zázrakem? Celkem šest autorů literatury faktu, vydávajících své tituly v Nakladatelství Olympia, se rozhodlo zodpovědět tyto a další otázky českých dějin v tomto sborníku, doplněném řadou tematických ilustrací a fotografií. Do sborníku přispěli Václav Junek, Helena Lorenzová, Petr Vokáč, Magdalena Zachardová, Filip Junek a Tomáš Hejna.... celý text

xxzebraxx
03.08.2019 3 z 5

Šestice autorů se věnuje různým zajímavým historickým událostem nebo místům naší země. Některé myšlenky jsou zajímavé, ale celý dojem z knihy naprosto ruší gramatické chyby (například slovní spojení milná fakta), překlepy, absence mezer. Stejné prohřešky najdete i v knize Magické otazníky od jedné z autorek této knihy. Škoda, knihy by to mohly být zajímavé, ale zásah korektora by potřebovaly jako sůl.

Iki1
22.02.2019 3 z 5

Příspěvky českých záhadologů na tradiční témata - Alchymisté, Faust, Božena Němcová, Štechovice - v podstatě ohřívají stejnou polévku. V tomto sborníku mě zaujala historická pojednání. Bitva u Lipan a postava Jana Čapka ze Sán, bitva na Bílé hoře a zdařile nastíněná situace, kdy jsme byli součástí Rakouska. Tyto příspěvky mě velmi zaujaly hlavně tím, že jsou zpracovány s větším nadhledem.

Autoři knihy

Tomáš Hejna