Jak se žije dětem s postižením po deseti letech

Jak se žije dětem s postižením po deseti letech https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174059/jak-se-zije-detem-s-postizenim-po-deseti-letech-174059.png 5 8 2

Autorka se po deseti letech vrací k dětem s postižením, kterým věnovala pozornost v první knize "Jak se žije dětem s postižením" a hovoří s nimi o jejich současném životě, snech a plánech. Někteří tito mladí lidé vystudovali či studují vysokou školu, některé jejich postižení sice nepustilo dál, ale přesto žijí vcelku spokojený život. Tři z dětí, jejichž osudy představila první kniha, zemřely. Příběhy mohou být velkým povzbuzením pro rodiče malých dětí s postižením a výbornou zpětnou vazbou např. pro studenty, kteří první knihu znají.... celý text

Bustedka
31.12.2022 5 z 5

Druhý díl, četla jsem simultánně s prvním dílem. O to víc jsem si ty rozhovory po 10 letech užila.
Do knihy jsem se pouštěla ze studijních důvodů, ale především z důvodů osobních, protože mám sama syna se spinální atrofií. V tomto druhém díle se však bohužel ani jeden rozhovor spinální atrofii nevěnuje. Autorka v úvodu totiž jasně píše, že někteří rodiče rozhovor odmítli. A já to naprosto chápu. 10 let je v postižení SMA dlouhá doba a v době, kdy neexistovala žádná léčba - 10 let v životě těžce postiženého smáka tak ve většině případů znamenala smrt. A o tom se velmi těžko hovoří.
Proto si moc cením rozhovoru s maminkou Daníčka, která se s touhle ztrátou musela popasovat hned 2x.
Jsou to rozhovory extrémně motivačí, smutné, ale zároveň nadějeplné.

dark.ma93
24.03.2015 5 z 5

Krásně napsané, skvělá tvorba. Je dobře, že se o tomhle tématu mluví. Příběh slepé dívky a chlapce, slečny s mozkovou obrnou, dvěma rodinami se sluchovým postižením a mentálním postižením.

děti rozhovory rodinné vztahy integrace lidé se zdravotním postižením

Helena Chvátalová
česká, 1953
2005  89%Jak se žije dětem s postižením
2011  80%Kuchařka pro báječné tchyně
2012  90%Jak se žije dětem s postižením po deseti letech
2004  80%Malá povzbuzení pro mámy a táty
2006  85%300 rad pro první rok s dítětem

Kniha Jak se žije dětem s postižením po deseti letech je v