Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech

Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514692/bmid_jak-se-zbavit-hrabete-v-deseti-tydn-6435376b1c503.jpg 4 161 161

Vtipná historická romance. Essie Cravenová je od narození zasnoubena s Aidanem Ravellem, pohledným modrookým vévodou z Denholmu. I když se viděli jen jednou v životě, den jejich svatby už je stanoven. Jenže živelná a bystrá Essie rozhodně nemá v plánu stát se vévodkyní. Brzy zjistí, že ani Aidan se do manželství zrovna nehrne. A tak se dohodnou: Essie najde Aidanovi vhodnější partnerku a mezitím se budou tvářit, že plní předurčené role. Netrvá však dlouho a hranice mezi předstíráním a skutečností se začne rozplývat…... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

How to Lose an Earl in Ten Weeks , 2021

hanca_books
22.07.2023 5 z 5

Obálka knihy mě popravdě nezaujala, zato mě ihned upoutal název, který mi připomněl film Jak ztratit kluka v 10 dnech. Očekávala jsem tedy něco na podobný styl, akorát ve Viktoriánské éře, a přesně toho se mi dostalo. Autorka nám nabízí milý a vtipný příběh, od kterého se nejde odtrhnout. Sice všichni víme jak to dopadne, ale stejně nás zajímá co nás k tomu konci dovede.

Hlavní postavou je svéhlavá Essie, která mi hned přirostla k srdci. Její uvažování sice neodpovídá době, ve které žije, ale o to přesně jde. Je tvrdohlavá a chce si jít svou vlastní cestou, ať to stojí co chce. Její vynalézavost na zbavení se hraběte nezná mezí. Od bláznivých šatů, ve kterých vypadá směšně, až po riskování vyloučení ze společnosti. Aidan ovšem není z jejích pokusů vůbec vyveden z míry. Naopak vypadá, že ho to dokonce baví a čeká, co dalšího si na něj Essie vymyslí.

Autorka si pohrála také s vedlejšími postavami. Sestřenka Caro s romantickou duší, toužící po nalezení manžela během sezóny. A paličatá babička, která se nebojí říct vlastní názor a ihned prokoukne, co má Essie za lubem.

Z knihy je očividné, že se autorka ráda inspiruje u Jane Austen, jelikož některé scény byly téměř stejné jako v knize Pýcha a předsudek. To nám i sama autorka potvrdila na úplném konci díla, kde je o knize zmínka. Ve výsledku mi to ani moc nevadilo, protože mám Pýchu a předsudek moc ráda.

Takže jestli máte rádi knihy od Jane Austen, Bridgertonovi nebo film Jak ztratit kluka v 10 dnech, pak je chvíle sáhnout po téhle knize!

Kniha byla poskytnuta v rámci spolupráce od @humbook a @humbookblogeri

Lostinfantasy
19.07.2023 4 z 5

Essie je od dětství zasnoubená s hrabětem Aidenem, ale vidina domluveného sňatku je jí proti srsti a ona by se mnohem radši stala divadelní herečkou. Proto se se svým snoubencem domluví, že mu najde jinou dívku, která si ho bude chtít vzít.

Tahle kniha je určena pro milovníky Bridgertonů, které sice miluji v seriálové formě, ale knížku jsem si přečetla zatím jen jednu a moc mi nesedla. S čistým svědomím tedy můžu říct, že tohle mě bavilo mnohem víc! Je to spíš YA, ale opravdu jsem se u toho bavila a postavy mi přirostly k srdci.
Hrozně mi sednul autorky styl a humor, takže jsem se i přes předvídatelný děj neskutečně bavila.
Moc se mi líbila postava Essie, která je tvrdohlavá a svéhlavá, ale taky milující a hrozně vtipná. Aidan je od samého začátku miláček, jeho trpělivost s Essie naprosto obdivuji a sama bych se do něj asi hned zamilovala. Bavilo mě jejich škádlení, jako například, když si Essie schválně vzala křiklavě oranžové šaty, aby Aidana odradila a udělala mu před ostatními ostudu, a on jí druhý den poslal kytici oranžových afrikánů, když všichni ostatní posílali růže

Fakt to bylo celé hrozně milé a přijde mi to jako ideální čtení na léto. Brala bych klidně další knihu ze stejného světa, tentokrát o sestřenici Caro.

Knihu jsem dostala k recenzi v rámci spolupráce od Humbook.

Foxie89
19.07.2023 3 z 5

Tahle kniha obsahuje hrozně milý příběh. Od začátku už sice víte, jak to celé dopadne, ale díky Essieiné vynalézavosti chcete číst dál. Aidan jako hrabě je taky dost roztomilý, a tak si postavy naše srdce získaly velmi rychle. Kniha se navíc díky jednoduchosti a humoru četla velmi příjemně a plynule, a tak jsem ji během pár dnů přelouskala. Co mi trošku vadilo, tak byl příběh Caro a jejího tajemného milence, který mi tam přišel trochu na sílu a úplně mi do příběhu nesedl. Hlavní hrdinka se taky ze začátku chovala celkem dětinsky a sobecky, což mě vůči všem zúčastněným trochu mrzelo. Hodně mě bavila její babička, která se nebála projevit svůj názor a zobrazovala silnou ženskou postavu. Bavilo nás si číst i o všech těch šatech a bálech! Prostě taková jednoduchá jednohubka na večer k vínu.
Za knihu děkujeme @humbook_blogeri @humbook. Kniha byla poskytnuta v rámci spolupráce.
IG: @papirovky

read_withRenat
18.07.2023 5 z 5

Za poskytnutí knihy moc děkuji @humbook_blogeri @humbook.

Příběh jsem si neskutečně užila, milá , vtipná Romantická oddechovka, která opravdu potěší.
Moc se mi líbil styl psaní autorky a její humor kniha se četla opravdu sama, věřím že kdybych nechodila do práce mám ji přečtenou za 2dny.
A ta Historická atmosféra to prostě miluji.
Postavy mi okamžitě přirostly k srdci.
Na Essie se mi líbilo že má svoji hlavu a jde si za svým a není taková ta upjatá panička která, dodržuje všechen řad.
Aidan, tak jeho zbožnuji, jeho humor i inteligence mě neskutečně bavila.
Autorka si samozřejmě vyhrála i s vedlejšími postavami které, taky měli něco do sebe. Například Babička která, se nebála říct svůj názor, nebo romantická duše Caro.
Doufám že autorka napíše nějakou malinkou novelu a budu se moct zase k Essie a Aidanovi vratit.

kacenka6144
18.07.2023 5 z 5

Připomnělo mi to knížku "Pro sebe jak stvoření", jenom vloženou do jiné doby. Essie mi občas trochu pila krev, ale její odhodlání mně nakonec donutilo se smát. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout, dokud jsem se nedostala ke konci. Za sebe můžu jenom doporučit. Budu se muset podívat po dalších knížkách této autorky. Snad nebudu zklamaná.

Alyssana
18.07.2023 5 z 5

Na knize nejvíce oceňuji styl, jakým je napsána. Čte se neskutečně lehce, a i přes poměrně předvídatelný děj vás vlastně neustále nutí pokračovat ve čtení. Navíc jsem si opravdu zamilovala humor autorky a povedeně vykreslenou historickou atmosféru.

Dlouho se mi nestalo, že bych od nějakého romantického příběhu dostala přesně to, co jsem očekávala. Čtivý příběh, sympatické hlavní postavy, zajímavé prostředí a hřejivý pocit u srdíčka. Tento příběh to vše splnil, takže pokud hledáte povedené sladké čtení a tato kniha vás zaujala, určitě nesáhnete vedle. Po více než roce dávám nějaké romanťárně plný počet hvězdiček!

recenze vznikla ve spolupráci s @humbookblogeri

Wajny
11.07.2023 4 z 5

Tato zábavná historická romance mě zaujala zejména díky tomu, že je určena pro milovníky Bridgertonu, a já jistě patřím mezi ně! Navíc název připomíná romantickou komedii Jak ztratit kluka v 10 dnech, takže jsem se těšila na takový mix všeho, jen tu teda chyběla princezna Sofie Kdo ví?

Milý vtipný příběh, který máte přečtený během jednoho večera. Bohužel mi přišlo, že to byl takový mix pasáží, které jsem už někde četla. Ale to vůbec nevadilo, protože u tohoto typu knih nejde tolik o převratné dějové zvraty, ale spíše o to, abychom se pobavili a culili se nad romantickou linkou.

Postava Essie mi přirostla k srdci. Líbí se mi, že jde vlastní cestou a snaží se osvobodit od toho, co ji bylo předurčeno. Trochu mi vadilo, že tak dlouho váhala, ale v 18 letech se to dá pochopit. Některé její nápady a akce byly opravdu originální a nesmírně vtipné.

Aidan mi byl sympatický a obdivovala jsem jeho neskutečnou trpělivost. Líbilo se mi, jak si od Essie nenechá nic líbit a jak dokáže usměrnit její chování.

Romantická linka od nepřátelství k lásce je mým oblíbeným typem, takže jsem si užívala hašteření, postupné poznávání a nakonec i krásné scény plné zamilovanosti. Narozdíl od Bridgertonu tu nejsou erotické scény, což nebylo vůbec na škodu.

Mám jedinou výhradu a to ohledně obálky, která podle mě vůbec nepředává atmosféru příběhu. Byla bych raději za tu originální nebo jí podobnou.

Instagram - Nikmakbooks

Michalka98
10.07.2023 4 z 5

Příjemná romantická oddychovka.

tittanie
09.07.2023

Tyhle knihy - historické romance - jsem kdysi milovala, přečetla jsem jich tuny, ale prostě jsem z nich vyrostla a ještě jsem do nich zase zpátky nedorostla.
Nabízí se otázka, proč si tyto knihy sem tam půjčím. Nedokážu na to odpovědět, asi si chci zavzpomínat a dát knihám šanci, ale vždy to dopadne, takže si si řeknu, že tohle není nic pro mě.
Nemůžu tedy hodnotit.

Books_by_Dee
07.07.2023 3 z 5

IG: @books_by_dee

Za spolupráci moc děkuji @humbook_blogeri , já totiž jakmile jsem si přečetla vtipná historická romance, kterou zhltnete jako sérii Bridgetonových musela jsem knížku mít, protože Bridgetonovi naprosto zbožňuju, ale .

Nemohla jsem se však při čtení zbavit pocitu, že se autorka až moc snaží svést na vlně úspěchu série a je to až moc jako Bridgetonovi.

Když však nebudu na tohle koukat, tak vám můžu s klidným srdcem říct, že vás čeká docela příjemná a vtipná oddychovka. Kdo by ale čekal nějakou spicy scénku, tak tady má smůlu. Tady se ani nešolíchají.

V knize sledujeme 18letou Essie (mě připomínala Eloise), která je již od dětství zasnoubené s vévodou Aidenem (tam jsem zase viděla Anthonyho). Essie se ale za žádnou cenu nechce stát jeho ženou a s Aidenem se domluví, že mu najde vhodnější partnerku. No jo, ale netrvá dlouho a oba si začnou uvědomovat, že se vlastně mají rádi.

Essie je taková správná praštěná holka, která udělá cokoliv proto, aby si nemusela vévodu vzít. Ale netušila, že za těch pár let, co ho neviděla se z něj stane docela pohledný týpek a že jí vlastně bude bavit trávit s ním společný čas.

Podle mě je to vtipnější , ale méně sexy Bridgetonovi.

Knížku bych doporučila těm, kdo mají rádi historické romány nebo těm, kteří si rádi čtou o bláznivých pubertálních hrdinkách a nebo ten, kdo milují klasickou linku od nepřátelství k lásce.

monikasbookclub
03.07.2023 4 z 5

Příjemná historická romance, která oplývá humorem. Hlavní postavy si rozhodně zamilujete! Strašně se mi líbilo, jak byla Essie svá a sebevědomá i když někdy až moc tvrdohlavá. Aidan zase má můj obdiv, že měl takovou trpělivost. Jejich vzájemnou chemii bylo strašně roztomilé sledovat. Stejně tak jejich cestu k šťastně až do smrti. Rozhodně jsem se u knížky párkrát i zasmála nahlas. Oceňuji také, že autorka do knihy zakomponovala takové silné ženské osobnosti, které věřím, že v době kdy se kniha odehrála, nebyly moc k vidění. Rozhodně můžu knížku doporučit. Je to oddechové a nenáročné čtení, které si určitě zamilujete.
Moc děkuji za poskytnutí knížky @humbook_blogeri #humbookblogeri

ivousekk
29.06.2023 5 z 5

Výborná vtipná romantická oddechovka, při které vypnete a budete si to plně užívat. Doporučuji.

lena.o.knihach
25.06.2023 4 z 5

Jakmile někde slyším "pro fanoušky Bridgertonu", hned zpozorním. Párkrát jsem se už spálila, ale jsem moc ráda, že zrovna Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech nebyl ten případ a knihu jsem si moc užila.

Název čtenáři trochu napoví, na co se může těšit. Essie je osmnáct let a svatba je to poslední, co by si přála. Obzvlášť, když už má ženicha domluveného. A není to nikdo jiný než nesnesitelný, namyšlený, ale i hodně pohledný Aidan.

Dostala jsem Bridgerton bez pikantních scén, takže koho náhodou peprnější momenty nebaví nebo je vůbec nečte a přeskakuje, měl by se po této novince určitě podívat.

Tohle byla milá a vtipná jednohubka, kterou jsem zhltla za jeden večer. Postavy mi byly sympatické, humor tu nechyběl, mezi hlavní dvojicí to jiskřilo, šíleně to utíkalo, co víc si přát možná jinou obálku.

#spoluprace @albatrosmedia

biki
24.06.2023 4 z 5

Roztomilá a zábavná romance, při které jsem se občas smála nahlas. Některé Essiiny nápady a akce byly opravdu originální a musela jsem jen obdivovat Aidanovu trpělivost. Není to sice žádné veledílo, ale na pobavení k vodě či ke kávě a zákusku se moc dobře hodí.

Lutzinka
19.06.2023 4 z 5

Takový Bridgertonovi, ale zábavnější.
Čte se to samo, je to taková milá, příjemná zábava na odpoledne.

lusitta05
14.06.2023 5 z 5

Milé, vtipné, zábavné. Veľmi ma to bavilo, som spokojná. A veľmi dobrý preklad.

Maruscha
10.06.2023 5 z 5

Historická romance napsaná s vtipem a "šmrncem".

Matri
06.06.2023 5 z 5

Historické romance mám vo všeobecnosti rada, ale moc ich nečítam. Kniha ma musí naozaj dosť upútať, aby som sa do nej pustila. A táto to svojou anotáciou a krásnou obálkou dokázala.
Neľutujem rozhodnutie si ju prečítať! Oceňujem vtipné poňatie témy, naozaj som sa doslova rehotala pri niektorých situáciách (top je záchranná akcia Vrnimíra).
Essie ako hlavná hrdinka je vykreslená parádne a moc moc som si ju obľúbila. Aiden jej nezostáva nič dlžný - taký miláčik. Jednoznačne odporúčam prečítať!

pro dívky romantika pro dospívající mládež (young adult)

2023  82%Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech
2021  82%Dáma v závoji