Jak se vyznat v klimatu: Encyklopedie pro školáky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Je opravdu stále tepleji? Pocítí vůbec člověk rozdíl jednoho stupně? Bohatě ilustrovaná encyklopedie pro děti mladšího školního věku popisuje všechno důležité kolem klimatu: jeho rozdíl s počasím, proč existují klimatická pásma či roční období, podle čeho poznáme, jaké počasí bylo v minulosti, i rozmanité ekologické problémy: co jsou skleníkové plyny a jak vznikají, jak můžeme šetřit přírodu a přírodní zdroje, jak vyrábět obnovitelnou energii, jaký důsledek mají klimatické změny i k jakým rozhodnutím v této oblasti v poslední době došlo. Děti si prostřednictvím knihy osvojí základní poznatky o klimatu i způsoby, jakými chránit své životní prostředí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452458/big_jak-se-vyznat-v-klimatu-encyklopedi-sTM-452458.jpg 4.48
Žánr:
Literatura naučná, Pro děti a mládež, Přírodní vědy

Vydáno: , Portál
Originální název:

Wie viel wärmer ist 1 Grad?: Was beim Klimawandel passiert


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Jak se vyznat v klimatu: Encyklopedie pro školáky

Maya111
03.02.2021

Knížka určitě nejen pro děti. Ze zájmem jsem si ji přečetla a nevycházela z údivu, kolik nových věcí jsem objevila. Některé jsou i k pousmání, což moc oceňuju (například: "Chov zvířat spoltřebovává energii. I zvířata sama vypouštějí skleníkové plyny! Především hovězí dobytek vylučuje velké množství metanu při krkání a prdění" - str. 54). Taky se musím přiznat, a to se mi stává málokdy, že jsem knížku přečetla jedním dechem a načerpala tolik nových informací, jako už dávno ne.

ismael
21.09.2020

Dobře vysvětlené základní pojmy. Myslím, že je to vhodné i pro dospělého, aby si ujasnil, o čem se vlastně pořád mluví (permafrost, biopalivo, emisní povolenka, ekologická stopa...). Navíc spoustu krásných ilustrací.