Jak se píší knihy

Jak se píší knihy aneb lehkovážná vyprávění o vážné literatuře s fantastickými ilustracemi Vladimíra Renčína.

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/42074/jak-se-pisi-knihy-42074.jpg 3.912
Humor, Literatura česká
Vydáno, Svoboda

Kniha Jak se píší knihy

Květinka008
09.06.2016

Propagovaný humor se mi tak humorný nezdál a témata se mi zdála být tak blízká, až opakující se. Nedá se číst jako beletrie najednou, nutné opravdu "kouskovat", pak se dá.

qwill
13.01.2016

Literární práce nesoucí podpisy více autorů má i své výhody prestižní. Nechceme-li vypadat jako nemoderní vědecký sólista, musíme někdy dokonce vytvořit poněkud pomyslný tvůrčí kolektiv. Tak v záhlaví jakési studie určené pro zahraničí se mimo jiné skvělo i jméno dr.M.Mišusta, CSc. Jen lidé zasvěcení věděli, že jde vlastně o literární fikci. Mišusta byl totiž autorův kocour a věrný druh jeho bádání.

qwill
13.01.2016

Před dvěma lety jsem na jednom literárním serveru položil tuto otázku:

Při četbě knížky od Petra Hajna - Jak se píší knihy aneb Lehkovážná vyprávění o vážné literatuře
- jsem narazil na tuto pasáž v kapitole: KOMU VĚNOVAT KNIHU:
Stručné věnování může příležitostně nabýt zcela neočekávaný účel. Dokazuje to příklad jedné z vysokoškolských učebnic, která měla nekonečný a zaručeně nevyslovitelný titul. Praktický studentský národ ji proto mezi sebou nazýval - "mé ženě Marii". Šlo ovšem o označení stručné a zvučné a dokonce se prý v uvedené podobě dostalo jako pomocný ukazatel do knihovního rejstříku. ------------------
Takže, milý Watsone, otázka zní: Jak se jmenovala ona učebnice, jejíž jméno nemůžeme vyslovit?

A ke svému příjemnému překvapení jsem obdržel i odpověď od jedné znalkyně:
Řekla bych,že mluvíte o učebnici Jiřího Myslíka "Hlavolamy z elektrotechniky aneb elektrotechnika čtená podruhé".

Přiznávám, že jsem si to už neověřoval, ale snad se najde pamětník.