Jak se domluvit s tygrem, aneb, Učíme se tygrijsky

Jak se domluvit s tygrem, aneb, Učíme se tygrijsky https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341180/jak-se-domluvit-s-tygrem-aneb-ucime-6gN-341180.jpg 3 11 2

Potřeba komunikovat je přirozenou potřebou všech lidí. Přímo ovlivňuje nás a lidi v okolí, a úspěšná komunikace přispívá ke spokojenému a pohodlnějšími životu. Rodíme se ale s velmi omezenými komunikačními schopnostmi a hlavně s určitými vrozenými komunikačními typy. Vyznat se v komunikačních typech zejména dětí a pochopit, co to znamená v běžném životě, pomůže tato kniha. Autoři Kamila a Petr Kopsovi, kteří jsou známí díky své metodě Životních map, vycházejí v ní z mnohaleté praxe a především se snaží pomoct rodičům lépe poznat…... celý text

VlaďkaK
22.10.2021 5 z 5

Pro rodiče, kterých se tygrijština týká, je to výborná kniha.

Hanulce
24.09.2017 1 z 5

Naprosto zbytečná knížka ve které se nedozvíte nic užitečného.
Teorie komunikačních typů je plochá, zjednodušující a zcela neodpovídá realitě. Nesmyslný a mylný předpoklad, že děti nějak zásadně rozlišují významy slov a je pro ně podstatný rozdíl jestli jim na stejný podnět "Mami, mami" odpovíme "Ano, vidím tě", "Ano, vnímám tě" nebo "Ano, já tě slyším" podle toho jaký jsou komunikační typ. Naprostý nesmysl. Klade nebývalý význam na volbu slov při komunikaci (vidím, koukni, podívej u obrazového typu. Slyším, povídej, poslouchej u sluchového typu a pod). Děti takto ale nefungují. Pokud vyžadují pozornost je jim jedno jestli odpovíme 'ano, vidím tě' nebo 'ano, slyším tě'.
Také zcela chybí informace o tom jak jednotlivé typy identifikovat a pozant. Příkladů pro řešení různých situací je naprosto mizivé množství (dva pro každý typ a velmi vykonstruované). Navíc na konci knihy je zcela logicky uznáno, že nikdo nejsme vyhraněný typ a jsme směsicí dvou až tří (já bych spíš řekla všech čtyř) čímž celé rozdělení a bazírování na rozdílném přístupu ztrácí smysl.
Prostě nic zajímavého a nového se tady nedozvíte a já jsem při čtení upřímně trpěla.

Autoři knihy

Petr Kops
česká, 1965
Kamila Kopsová
česká, 1981

Kniha Jak se domluvit s tygrem, aneb, Učíme se tygrijsky je v