Jak se dělá zoo

Jak se dělá zoo https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462348/jak-se-dela-zooUtpweB-WoH-.jpg 5 91 33

Kniha vzpomínek bývalého ředitele Zoo Praha. Vyprávění o těžkých začátcích, o povodni a o tom, jak se ze staré zoo stala jedna z 10 nejlepších na světě. Kniha je jiná než běžná produkce tohoto žánru. Nejde v ní jen o veselé historky se zvířaty. Je to přímý, nezkreslený pohled do útrob zoo a boje za její kvalitu. Včetně odvrácených stránek jejího provozu a chovu zvířat v zajetí. Přitom podaný velmi čtivou a přístupnou formou, s nespornými literárními kvalitami.... celý text

Rapeh
22.07.2022 5 z 5

Krásné čtení, kde se člověk dozvěděl spoustu zajímavých detailů nejen o ZOO ale i o lidech v zákulisí. Pana Fejka jsem měla ráda jako ředitele a teď jej obdivují a smekám pomyslný klobouk. Knihu jsem si půjčila v knihovně a teď vím, že nesmí chybět doma.

jaroiva
23.05.2022 5 z 5

Petr Fejk mi byl kdysi sympatický někde v televizi, zaujalo mě jeho charisma a on sám jako osobnost. Věřila jsem proto, že se mi jeho knížka bude líbit.
A i přes má velká očekávání kniha nezklamala.
Možná obsahuje víc hořkosti, než jsem čekala, ale každopádně osvětluje některé zajímavé momenty v životě ZOO.
V té pražské jsem sice nikdy nebyla, ale věřím, že její příklad se stal inspirací ostatním zoologickým zahradám v republice. Za to patří P. Fejkovi bezesporu velký dík.

slaska77
12.03.2022 4 z 5

Překvapivě velmi čtivá výpověď o znovuzrození pražské zoo na konci 90. let a ještě jednou po povodních v roce 2002. Napínavý příběh obnovy zoo, budování týmu, konceptu a úžasného přístupu jak ke zvířatům, tak lidem, knihu mohu jen doporučit, osobně v ní jen postrádám svědectví jiných lidí pro větší objektivitu. Jako spisovatelský počin opravdu zdařilé. A strana 100: "Celé své funkční období jsem měl na talíři jednu věc. Že snaha o zvýšení návštěvnosti seriózní ochranářské instituci neprospívá. Že svádí ke komerci a tím i zanedbávání zvířat."

srn.nka
06.03.2022 5 z 5

Velmi pěkně napsaná kniha. Jako zaměstnanec jiné zoo jsem byla zvědavá, kam až pan Fejk dá čtenáři nahlédnout. A mě rozhodně nezklamal.

3nitka
06.02.2022 5 z 5

Čtivá kniha. Klobúk dole nad otvorenosťou a úprimnosťou autora. Petr Fejk si zaslúži obdiv nad tým čo dokázal v ZOO Praha vytvoriť.
Odporúčam.

IvaKo
10.01.2022 5 z 5

Pražskou ZOO mám moc ráda a tak jsem knihu četla s velkým zájmem a musím přiznat, že mě už dlouho nic tak nezaujalo. Vyprávění vyvolává chvíli smích, někdy slzy dojetí a občas vztek, ale nikoho určitě nenechá lhostejným. Oceňuji autorovu upřímnost a sebeironii. Jsem přesvědčená, že Petr Fejk byl v té složité době mužem na svém místě, který se velkou měrou zasloužil o záchranu naší ZOO a dovedl jí k nynější moderní a návštěvnicky vstřícné podobě, a že to neměl rozhodně snadné! Doporučuji.

aneta.giraffe
10.12.2021 5 z 5

Skvělá práce, věřím mu každé slovo. U knížky jsem se hodně zasmála a přiznám se, i pobrečela.
Neuvěřitelné, co vlastně všechno takové ředitelování obnáší.
Už jako dítě jsem v zoo chtěla pracovat. I kdybych si ten sen ještě někdy splnila, v té pražské jsem tu nejlepší dobu evidentně prošvihla.

jirkajav
16.04.2021 5 z 5

Naprosto perfektně napsané, doslova strhující vyprávění o letech prožitých v ředitelském křesle pražské zoo. Knihu jsem bez nadsázky zhltl za týden. S manželkou jsme se i hádali, kdo bude číst první.
Pro mně osobně má kniha dvě roviny. Jednou je vytříbená schopnost trefně, vtipně, ale i vážně popsat nádhernou češtinou všechny příběhy a zážitky nastřádané za ta léta v zoo. Klobouk dolů před tím, jak si autor vše pamatuje.
Druhou je osobní rovina. Sám jsem v zoologické zahradě strávil více než dvacet let života, nejprve jako učeň, posléze jako zaměstnanec. A mohu potvrdit, že všechno je pravda. Bohužel někdy dost hořká. Skláním se před otevřeností a přímostí, s jakou je kniha napsaná, o některých věcech jsem se dočetl až po letech právě v knize. A věřím, že někteří jmenovaní škytají i po letech.
Pan Petr Fejk tak dokázal, že byl nejen skvělý ředitel, bez kterého by v Troji dnes nebyla ani polovina z toho, čím se tak rád jeho nástupce chlubí, ale je i neméně schopný autor. Knihu mohu jen doporučit. A to nejen milovníkům zvířat, ale lidem, které by mohlo zajímat, jak se z bohem zapomenuté instituce dá udělat nejnavštěvovanější a uznávané místo.
Děkuji panu Petru Fejkovi nejen za báječnou knihu, která mně velmi potěšila, ale i za krásná léta prožitá s ním v zoo. Škoda, že jsou to už jen vzpomínky.

Nunee
05.04.2021 5 z 5

Skvělá kniha, vše psáno s upřímností a pokud by si někdo myslel, že je něco přehnané nebo vymyšlené (obzvlášť první stránky o zaměstnancích), tak mohu odpřísáhnout, že není a já jako bývalá učnice z těch dob jsem v ZOO leccos zažila, viděla, slyšela :-) Velmi vtipné pasáže i dojemné a smutné, prostě vše je tak, jak má být, když někdo píše o dlouhém a zajímavém období svého života. Pro mě srdcovka za kterou autorovi velmi děkuji.

LunaL.
01.02.2021 5 z 5

Skvělá kniha plná zajímavostí o životě (nejen zvířat) v zoo. Překvapilo mě, jak je autor upřímný a říká vše na rovinu - nebál se kritizovat jak sebe, tak ostatní. Nebavili mě kapitoly o politice a korupci, ale naštěstí jich nebylo moc - a aspoň si člověk uvědomí, o čem všem práce ředitele zoo je.
Člověk si při čtení aspoň uvědomí, jaká je v Praze krásná zoo - nebo spíš to, že to tak nebylo vždy! Že je za tím hromada práce a odvahy.
Určitě se ke knížce někdy zase vrátím.

hnidopiška
19.01.2021 5 z 5

Výborná. Kniha mi byla doporučena a nelituji. Při čtení se lehce s autorem přenesete do ZOO a stanete se účastníkem příběhů nejen o zvířatech, ale i lidech kolem nich. Určitě si ji brzy přečtu znova. Při prvním čtení jsem sledovala více děj, při druhém čtení se zaměřím na krásnou češtinu. Škoda, že knihu lze koupit jen na e-shopu.

Cumbrk
09.01.2021 5 z 5

Ctu knihu od Petra,jsem mile prekvapena,jak krasne,zajimave je napsana,jak je citlivy ke zviratkum,k lidem,jak skvele ma organizacni schopnosti,jak je pokorny a moudry. Co vsechno dokazal,co vsechno obetoval pro zoo.....opravdu,klobouk dolu. To jsem si nemyslela,ze me to tak veme,chvilemi mam az slzy v ocich.... Ma muj obdiv,knizka mi dela radost

VeronikaA2021
06.01.2021 5 z 5

Velmi čtivý, řekla bych až strhující příběh bývalého ředitele pražské ZOO. Příběh místy velmi dojemný a rozhodně obdivuhodný, Těším se na komentovanou prohlídku zoo s panem Fejkem, která by měla proběhnout, až to situace dovolí.