Jak se dělá kniha

Čtvrté, doplněné a aktualizované vydání úspěšné příručky, nepostradatelné pro každého, kdo se zabývá vydáváním či redakcí knih. Kniha popisuje nejrůznější aspekty přípravy rukopisu, jeho technického zpracování, ekonomického posouzení, autorsko-právního zajištění a umístění na trhu. Nově je přidána kapitola o e-knihách. Je proto užitečná rovněž pro každého, kdo se podrobněji zajímá o to, jak vzniká kniha, o ekonomické či právní otázky, které jsou s vydáváním knih spojené. Obsahuje na 170 grafů, obrázků a tabulek, jakož i řadu příkladů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/409971/jak-se-dela-kniha-wR9-409971.jpg 4.431
Literatura naučná, Ekonomie a obchod, O literatuře
Vydáno · Pistorius & Olšanská

Kniha Jak se dělá kniha

Elmo

Zajímavé. Některé informace jsou už poněkud zastaralé, ale z většiny je nové vydání aktualizováno.
Nakladatel, typograf, knihkupec i čtenář si v knize najde to své. Já jsem sice kapitoly o právní stránce věci a detailní matematické rozbory vynechal, ale stejně jsem nahlédl pod pokličku výroby knih.
3 a půl hvězdy

Kaaramelka
26.12.2016

V knize naleznete grafy, tabulky i obrázky pro lepší upřesnění a představy. I když je to hlavně o technické stránce knih, bavilo mne to. Líbilo se mi nahlédnout na knihy z jiné stránky, přesto bylo pro mě těžké vnímat knihu jako jakýsi druh zboží.

Monicay
21.05.2014

Informační příručka pro nakladatele obsahuje zajímavé informace, i když v roce 2014 už docela zastaralé. Přesto je to zajímavý vhled do fungování nakladatelství, která si jinak informace o rozdělení nákladů, úspěchu vydávaných knih a jejich nákladu pečlivě střeží. Autorský zákon, který je do knihy vložený, je tam podle mě zbytečný, není problém si jej dohledat na internetu.

Lenka4
28.08.2013

Po přečtení mám dojem, že je jednodušší knihu napsat, než vyrobit. Souhrnné informace o tom, co je pro vydání knihy důležité a nutné, ocení hlavně ten, kdo se chystá vydat své dílko vlastním nákladem. V každém případě je to zajímavý pohled do vydavatelského zákulisí.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

nakladatelství a vydavatelství vydávání knih redakční práce

Vladimír Pistorius
česká, 1951