Jak se dělá e-kniha (Příprava elektronických publikací ve formátech EPUB a MOBI) https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235489/mid_jak-se-dela-e-kniha-C9a-235489.jpg 4 6 4

Kniha poskytuje praktický návod, jak připravit elektronickou publikaci v nejrozšířenějších formátech EPUB a MOBI. Popisuje strukturu formátu EPUB a uvádí přehled potřebných prostředků (jazyků XHTML a CSS), zevrubný popis editoru Sigil, rady jak přípravit wordovský dokument pro transformaci do formátu EPUB, jakož i detailní postup jak vytvořit komerčně použitelnou e-knihu. Upozorňuje i na legislativu spojenou s vydáním e-knihy.... celý text

Xesox
23.05.2023 odpad!

V dnešní době již zcela zastaralý brak od vrchního cenzora diskuzí na idnes, Páji Kočičky.

FemmeFragile
28.12.2020 4 z 5

Za cca 250 Kč si myslím, že čtenář z této knihy načerpá adekvátní množství informací. Profesionálním nakladatelům nejspíš nic moc nového nenabídne, ale například pro lidi, kteří si chtějí svou knihu vydat samonákladem a prožít si veškeré „porodní bolesti“ sami, aby kniha byla jejich dílem od A do Z, je ideálním úvodem do světa e-knih. Většina věcí je vysvětlena víceméně polopaticky, takže kniha funguje jako taková „kuchařka pro začátečníky“. Rozhodně se podle ní dá sestavit celkem použitelný soubor. Ocenila jsem taky teoretický úvod do legislativy, která je s vydáním knihy nutně spojená a která většinou působí pro laika dost komplikovaně. V knize je nicméně vysvětlená velmi jednoduše a pochopitelně.

Možná bych jen měla trochu připomínku k jednomu z tvůrců, protože Vladimíra Pistoria znám osobně a viděla jsem ho v kontextu e-knih při práci... Musím bohužel konstatovat, že – na to, jak suverénně jako nakladatel působí – dělal tolik chyb v tagování a syntaxi (a často nemohl přijít na to, kde se vůbec chyba stala), až mám trochu pochybnosti o tom, jestli podobné chyby neobsahuje při bližším zkoumání i tato kniha. Snad ale v tomto smyslu pomáhá fakt, že autoři knihy jsou dva – a jak známo, víc očí víc vidí.

pkweb.eu
08.08.2018 5 z 5

Jelikož se tvorbě e-knih věnuji, byla pro mě dost poučná. ale myslím, že ta cílová skupina, která to ocení, je asi dost malá. Navíc text rychle stárne..

yerry
25.07.2018 3 z 5

Kniha má všeobecný charakter a pridanou hodnotou je fakt, že problematika, ktorou sa zaoberá je tu pekne pokope. Dozvieš sa v nej základy o formátoch e-kníh, prebehneš si ich štruktúrovanie, kaskádové štýly v CSS, formátovanie dokumentov a vytváranie e-bookov v komerčných programoch Word, Adobe Indesign, ale aj v Open Source programoch ako Sigil alebo Calibre.

Vzhľadom na cenu, za ktorú som ju kúpil, musím konštatovať, že objavné v knihe nie je takmer nič. Prevažne suma známych poznatkov. Pre začiatočníka a toho, kto sa o problematiku zaujíma len okrajovo, je však dobrá. V takom prípade však zostáva na zvážení potenciálneho čitateľa, či do takejto knihy investovať, ak hrubú prácu zaňho vykoná spoľahlivo povedzme Calibre...

Autoři knihy

Pavel Kočička
česká, 1973
Vladimír Pistorius
česká, 1951

Kniha Jak se dělá e-kniha (Příprava elektronických publikací ve formátech EPUB a MOBI) je v