Jak se bydlí se strašidly

Jak se bydlí se strašidly https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286394/bmid_jak-se-bydli-se-strasidly-WRr-286394.jpg 4 11 4

Kousek za městem, tam, kde se ulice mění v silnici a za supermarketem začíná les, stál bílý dům s hnědou střechou. Zblízka to byl zámeček. Ačkoli v něm nikdo nebydlel, chuligáni se mu vyhýbali obloukem. Žádný ani nezkusil rozbít nějaké to okno nebo čmárat sprejem po stěnách. No, možná se o to některý i pokusil, ale pak odtud s vyděšeným jekem prchal co nejdál… Zbloudilí turisté a houbaři přísahali, že viděli v oknech budovy světla a dokonce i stíny neurčitých postav. Nikdo si však nedovedl vysvětlit, proč se ani v létě neotevřelo jediné zámecké okno a v zimě nebyly na sněhu kolem sídla vůbec žádné stopy. Jednoho dne tento podivný zámeček koupil pan Podleský. „Milá rodino, tohle je náš dům. Vítejte doma!“ • Napínavý příběh pro děti • Nevšední zábavná knížka • Působivé ilustrace... celý text

simca9342
28.01.2024 5 z 5

Přečtená před lety.
Vítejte na souboji rodin. Rodina P vs. rodina Z. Hlavní cena: celoživotní pobyt na na zámku. Bez strašidel. Ale konkurence z druhé rodiny strašidla jsou. V tom je ten háček. Žijí v sídle už několik staletí, ale určitě jim to nestačí. Zatím se těm čtyřem podařilo každého zájemce vylekat k smrti, ale na jednoho intelektuála s mobilem nonstop u ucha jsou krátcí. Stanou se z Oskara, Julie a strašidlácké holčičky Violety kamaradi?
A z kocoura Myšoně a myší kostřičky zvířecí parťáci?

Krchnaida
19.06.2022 1 z 5

A safra… až moc moderní… námět pro děti dobrý, ale ty vymoženosti dnešní doby mi teda celý dojem z knihy kazily. Knihu jsem četla dceři.

Knihomolka506
07.06.2022 5 z 5

Dvě rodiny, jedna výhra a tisíc způsobů, jak někoho vystrašit. Někdy ale ani to nestačí.

Knižní střípky
28.12.2018 3 z 5

Kniha veskrze moderní, se všemi moderními vymoženostmi dnešní doby a do toho starý zámeček obydlený strašidly. Ale proč ne, věřím, že dnešním dětem se kniha líbit bude.

strašidla pro děti

Kniha Jak se bydlí se strašidly je v