Jak se bude jmenovat?

Jak se bude jmenovat? https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161698/jak-se-bude-jmenovat-161698.peg 5 22 4

Druhé, doplněné vydání knihy, zabývající se široce pojatými jazykovými aspekty volby a užívání jmen jako důležité součásti lidského života.

boxas
05.02.2022 5 z 5

Skvělá kniha!
Pokud se zrovna nejmenujete Viet a váš brácha Nam (To jsem si opravdu nevymyslela!), tak v této knize téměř se 100% jistotou najdete nejen svoje jméno, ale i výklad, jak asi vzniklo, různé obdoby tohoto jména v nejrůznějších jazycích, zajímavosti o vašem jménu, regionální varianty atd. atd.

MinaHawke
10.12.2020 4 z 5

Knížku mi půjčila kamarádka, abych se prý koukla jaký význam mají jména co jsme vybrali. Jak už je napsáno v předešlých komentářích, tak i tato kniha je hodně čtená. Některá jména jsou zajímavá a některé jsem v životě neslyšela. Raději ale zůstaneme u těch co jsme vybrali. Protože už vidím, jak na syna volám Čistoslave a na dceru Dulcineo. Ale je to zajímavé přečíst si o různých jménech.

JPBelmondo
26.08.2018 5 z 5

Knihu jsem sehnala v knihovně, když jsme vybírali jména pro děti. Skvělé čtení, spousta jmen, o kterých člověk nemá ani potuchy, že u nás existují či existovaly v časech dávných. Prosím, dávejte česká jména, jsou krásná !

nai.ivka
12.03.2018 5 z 5

Velmi ohmataná kniha, ze které pomalu lítají listy :) zrovna jsme v ní vyhledávali významy našich jmen při rodinné sešlosti a docela se dobře pobavili.