Jak rozvíjet pohyb, emoce a smysly

Jak rozvíjet pohyb, emoce a smysly https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404093/bmid_jak-rozvijet-pohyb-emoce-a-smysly-sOl-404093.jpg 4 6 1

Kniha, která rozvíjí a pomáhá. Hravý trénink pohybu, práce s emocemi a tříbení jednotlivých smyslů přispívají k všestrannému rozvoji dětí: zlepšují soustředění a obratnost, ale také podporují vznik nervových spojů potřebných pro budoucí čtení, psaní či počítání. Zároveň mohou výrazně pomoci dětem s poruchami učení a chování.... celý text

Přidat komentář

Guepp
18.02.2022 3 z 5

Náhodou jsem na ni narazila v knihovně a zaujala mne tématem. Hlavní myšlenka vychází z toho, že děti pro svůj zdravý vývoj potřebují v prvních letech života rozvíjet pohyb, emoce a smysly. Poprvé jsem se setkala s tím, že rovné tělo vypovídá o vnitřní rovnováze. Špatné držení těla u dítěte upozorňuje na nesprávné propojení nervových spojů a na nedozrálé motorické funkce. Kniha často odkazuje k panu Kolářovi a jeho knihám, proto k nim plynule přejdu, abych toto téma prozkoumala.
Dále se i zaměřuje na snížení stresu u dítěte, protože i když si to neuvědomujeme, zapnutý akční film je pro děti zahlcující a špatně ho zpracovává. Rodič by měl tedy brát ohled a snižovat dětem stres, aby se lépe zrály a mohly se vyvíjet.
Kniha bohužel celkově vše naťukává, ale nejde moc do hloubky. Ale ono se to i da ocekavat - rozsahle tema, malo stranek. Je to takove prijemne uvedeni.
Nektere zdroje jsou bohuzel pochybneho charakteru nebo neni uveden vubec.
Navic si i o nekterych vecech myslim neco jineho, ale ono tema rodicovstvi a vychovy je velmi variabilni. V necem se autorka bohuzel vraci do "stare skoly", na neco nahlizi velmi inovativne nebo dle soucasnych trendu.

Autorovy knížky

2019  83%Jak rozvíjet pohyb, emoce a smysly

Kniha Jak rozvíjet pohyb, emoce a smysly je v

Přečtených8x
Čtenářské výzvě2x
Knihotéce2x
Chystám se číst9x
Chci si koupit5x