Jak přišly na svět pampelišky

Jak přišly na svět pampelišky https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37691/jak-prisly-na-svet-pampelisky-37691.jpg 4 2 2

Podtitul: květiny v pohádkách a kolem nás Příběhy pohádkové i pravdivé nás zavedou do říše rostlin. Knížka je vhodná pro mladší děti. Doplňují ji dvě CD. Pomněnky, konvalinky, tulipány a mnohé další kytičky známe z volné přírody nebo si je občas koupíme do vázy, ale třeba o nich vůbec nic nevíme. Proč má pomněnka tak dlouhý kořen, jaký květ má blatouch, jaký tulipán, proč má růže trny? V autorčiných krátkých vyprávěních nalezneme odpovědi nejen na tyto otázky. Především se však jedná o knížku pohádkovou, v níž kytičky mluví, skřítek Brumlíček se zamiluje do bludičky Lily, a z jedné pohádky se dozvíme i to, na koho čeká čekanka. ... celý text

Adel822
29.11.2020

Tato kniha je překrásně zpracované ty ilustrace básně povídky celé to do sebe perfektně zapadne a vrchol všeho je krásně namluvené CD které je přiložené v knize.
Ale hůře se čte takže podle mého je vhodnější pro starší čtenáře nebo pro předčítání těm mladším.

MichelleS
08.05.2016 5 z 5

Pohádky a vyprávění o květinách, jemné, poetické, psané krásným, bohatým jazykem.