Lískulka

Lískulka https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127553/lisulka.jpg 5 15 5

Jednoho slunečního rána se v lese objevila drobounká holčička. Vypadá úplně jako človíček, jenže na hlavičce má dvě tykadla. Protože se narodila z lískového oříšku, sama si dala jméno Lískulka. Je veselá, neposedná, odvážná, dovede si krásně vymýšlet. A především je moc zvědavá. Chce všechno vidět, všude strčí nosík, ke všemu se připlete. Svět je tu přece od toho, aby se bavila! Bydlí v oříškovém domečku a kamarádí se s broučky. Spolu prožívají příběhy veselé, ale i napínavé.... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , G plus G

Lieskuľka , 1996

rencovav
19.12.2020 5 z 5

To bylo rozkošné! ♥ Lískulka je něco na způsob Ferdy Mravence nebo Broučků. Prostě příběh z hmyzího (ale nejen hmyzího) života. Svižník, Tesařík, Slunéčka sedmitečná, zlý Křižák a hodný Pavouček (dobře, to není hmyz). Zobonoska, Housenka a tak dál. Lískulka je navíc strašně roztomilá! ♥ (Knížku ilustrovala Vlasta Baránková, tak mám radost, že nějaká Vlasta byla schopná nakreslit takovou krásnou pohádku.) Jinak jak jsem ke knížce přišla? Měl ji v knihovně Modrý. Když jsem ji teď před pár týdny uklízela, narazila jsem na ni a vzala jsem ji domů, abych ji četla šestileté sestřičce. Párkrát jsme si to spolu četly, ale asi jsem zapálenější čtenář nebo co. :D Tak jsem si to prostě dneska dočetla sama.

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásný, jedinečný příběh.

Princezna22
11.11.2016 5 z 5

Kniha mého dětství.. Četla jsem ji svoji dcerce a též se jí líbila. Určitě zase někdy přečteme.

dark.ma93
04.10.2013

S Lískulkou jsem se jako dítě ztotožňovala a prožívala příběhy s ní. Velmi se mi knížka líbí. Zavede vás do světa fantazie očima malé holky.

Walkyrka
24.09.2013 4 z 5

Dostali jsme jí jako děti a dnes z ní čtu své dceři a líbí se.

Autoři knihy

Vlasta Baránková