Jak namalovat ptáčka

Jak namalovat ptáčka https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55663/bmid_jak-namalovat-ptacka-FOj-55663.jpg 3 25 3

V novele, určené dopívajícím čtenářkám, předvádí autorka osudy třináctileté Petry, dívky s předpokládáným výtvarným talentem, která se pohybuje jednak v přísném, ale přesto srdečném prostředí matčina nového manželství, jednak v domácnosti svého vlastního otce, úspěšného manažera v oblasti zahraničního obchodu. Otec ji zahrnuje komfortem a protekcemi zatímco matka v ní chce vypěstovat pevné vědomí hodnot a nezbytnosti poctivého přístupu k sobě i k ostatním.... celý text

Monika1717
31.08.2021 3 z 5

(SPOILER) Knihy Ivy Hercíkové mám ráda, i když jsou více méně poplatné době. Rodiče se rozvedou, každý si najde jiného partnera a dceru si půjčují. Otec ji rozmazluje drahými dárky a pochlebuje jí, pubertální dívka začne preferovat jeho. Nakonec prozře, zjistí, že nic pořádně neumí a vrátí se k matce, protože tatík odjede pracovat jinam.

Kopretina
24.06.2021 3 z 5

Kniha, která neurazí ani nenadchne. Líbily se mi myšlenkové pochody hlavní hrdinky, které byly vtipné. Jinak je to potácení doprava doleva.

SSTknihy
19.07.2018 3 z 5

Žít ve střídavé péči není žádná paráda. Petra pendluje mezi matkou a jejím novým přítelem a otcem, který bydlí v Praze. Sní o tom, že bude úspěšná malířka, jenomže není moc ochotná přinášet svému snu žádné oběti. Čeká, že všechno půjde tak nějak samo a lehce. Teprve se musí naučit, že pokud člověk něco opravdu chce, musí si za tím jít a opravdu se snažit.

střídavá péče

Iva Hercíková