Jak na Internet

Jak na Internet https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300066/bmid_jak-na-internet-UHf-300066.jpg 3 9 2

Od roku 2012 sdružení CZ.NIC, správce domény CZ, připravuje osvětový seriál Jak na Internet. Více jak 100 krátkých dvouminutových videí přináší rady a tipy, jak obstát a bezpečně přežít ve svetě Internetu a technologií s ním spojených. Oslovuje méně zkušené, především starší, diváky. V roce 2015 jsme se rozhodli vdechnout seriálu druhý rozměr, jistou mladistvou vlnu či snad druhou mízu... Vybraná témata jsme převedli do komiksové podoby, abychom oslovili i mladší uživatele Internetu. Kniha je k dispozici ke stažení zdarma na stránkách vydavatele: https://knihy.nic.cz/... celý text

Přidat komentář

Skallarix
07.04.2023 3 z 5

Ten seriál o internetu zmíněný v anotaci mě naprosto minul. Ale dnes jsem třídil nějaké soubory, mazal data a tak trochu dělal jarní úklid ve svém počítači a narazil i na PDF "Jak na Internet". A než něco smažu, zkontroluji o co se jedná...

Nevím jak vypadal seriál a pro koho byl primárně určen, ale tato verze příručky v komiksovém provedení je jistě zaměřena na mladší uživatele. Předpokládám že těm, kteří jsou ve věku kolem 9 - 11 let. ... no a nebo by měla/mohla být.
Sic je komiks už osm let starý a technologie jde kupředu stále větší rychlostí, pořád spousta rad je využitelných a stále platí (taková revoluce na internetu během osmi let nepropukla, aby bylo naprosto VŠE jinak).
Osobně, kdybych tuto příručku předával (svým) dětem, kteří by s internetem začínali se seznamovat a nějak s ho využívat, musel bych ji opatřit pár poznámkami. Nebo vysvětlivkami. Obzvlášť co se týká cloudových úložišť a kapitoly "Občanská žurnalistika" (na tuto kapitolu mám trochu jinačí a rozhodně ne tak naivní pohled) . Ale co, je to krátké, stručné, komiksové a pro děti jistě zábavnou formou podané. Ano, starší, a věci v této branži se neustále mění, to je prostý fakt. Kdo ví co bude za dalších osm let - a tato příručka bude šestnáct let stará a bude už takovým muzejním kouskem mezi PC literaturou.

Peleus
30.04.2019 3 z 5

Kdybych zavřel oči a řekl první, co mi přijde na mysl jako asociace k této knize, řekl bych - devadesátá léta.

Nevím, proč. Možná je to tím stylem pro "úplné začátečnické začátečníky". Připomíná mi to dobu, kdy velká tiskárna byla symbolem úspěchu nově založené firmy. Manažeři si tiskli vizitky na domácích Canon(kách) či v práci na Minoltách. Internet dělal chrrrrrrrrrr...vrrrrrrrrrrrr...pokus o připojení: 1 z 10...čekejte, prosím ... píp...chrrrrrrrr. Na opasku visel pager a mobil měl proklatě dlouhou anténu.

Právě v těchto archaických dobách frčely publikace typu Jak na Váš první počítač nebo cosi ve smyslu Napište babičce dopis ve Word(u) snadno a rychle (samozřejmě za předpokladu, že se k němu dokáže připojit přes všechna ta odstrašující satanská chrrrrrr a vrrrrr).

Nechci autorům křivdit. Je to krátké. Jde to k věci. Místy se i zasmějete. Jen se prostě nezbavím pocitu určité archaičnosti.


Štítky knihy

internet počítače

Autoři knihy

Jiří Vaněk
česká, 1978
Jiří Novák
česká, 1972

Kniha Jak na Internet je v

Přečtených14x
Knihotéce9x
Chystám se číst2x
Chci si koupit1x