Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly

Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49972/jak-mluvit-aby-nas-deti-poslouchaly-49972.jpg 5 100 28

S podtitulem: Jak naslouchat, aby nám děti důvěřovaly. Chcete mít s dětmi přátelský vztah, a současně chcete, aby vás děti poslouchaly, respektovaly a důvěřovaly vám? Přejete si děti dobře vychovat, ale nechcete potlačovat jejich osobnost? Tato kniha sklízející chválu dětských psychologů, psychoterapeutů a rodičů na celém světě vás naučí, jak lze mít hodné děti i bez trestání a křiku. V knize naleznete: • Jak v dětech podporovat zdravou sebedůvěru, ale nevychovat z nich rozmazlené jedince. • Jakým způsobem můžeme dosáhnout přátelské spolupráce s dětmi a jak je učit samostatnosti. • Cvičení, ve kterých si uvědomíte chyby, jichž se případně dopouštíte při jednání s dítětem. • Jak namísto dlouhého vysvětlování zákazu pomůžeme dítěti splnit jeho přání alespoň v představách (abychom mu usnadnili přijetí zákazu a vyvarovali se konfliktu). • Otázky, které vám umožní vžít se do pocitů dítěte, abyste lépe pochopili jeho chování. • Řadu skutečných příběhů s typickými situacemi z každodenního života. • Vzorové dialogy ukázané v kreslených scénkách • Jak reagovat, přijde-li za vámi dítě s problémem, a jak tento problém řešit. • Inspiraci i pro řešení mezilidských vztahů mezi dospělými a pro posílení sebevědomí méně průbojných jedinců. Metody se dají uplatnit na jakoukoliv věkovou skupinu.... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika Rodina
Vydáno: , Computer Press (CP Books)

How to Talk So Kids Can Learn - At Home and in School , 2005

ritule
22.06.2015 5 z 5

Velmi užitečná kniha pro všechny rodiče a ty, kteří pracují s dětmi. Vyplatí se nad jednotlivými tématy a radami zamyslet, vyzkoušet je postupně na dětech. Souhlasím s autorkou, je to jako se učit cizí jazyk. Děti to ocení, a když ne hned, tak po čase určitě. Naslouchat dětem, uznávat jejich potřeby, být pozitivní, omezit "ne" a zároveň si zachovat právo na své pocity a potřeby - a může se nám i dětem žít společně lépe.

kuky921
10.02.2015 3 z 5

Jak přečtení prima, možná pár, ale opravdu pár lze uvést do reálného života, ale zbytek se mi zdá úplně mimo realitu. Pro normální den, kdy Vás sladké dítě "vytočí", zřejmě asi nebudu řešit, co a jak bylo napsáno v této příručce. Prostě se chovám tak, jak si myslím, že je adekvátní a na to mi myslím stačí selský rozum.

Lydulka
18.08.2014

Chvála a velký obdiv těmto dvěma psycholožkám za napsání této knihy a dalších! Kéž by se jejich radami řídila většina rodičů! Doporučuji přečíst nejen rodičům :)

mgraja
04.02.2014 5 z 5

Super, vysoká rodičovská, doporučujem každému, kto prichádza do tejto fáze života :)

skulenka
29.01.2014 5 z 5

Rozhodně doporučuji všem rodičům, aby si knížku přečetli. Kolikrát si neuvědomíme, jak můžeme obyčejným slovem uškodit. Vzpomeňme si, co my si pamatujeme z dětství a při své mateřské roli se ke všemu stavme z pozice dítěte. To bude najednou doma klid a radost, když si budeme vzájemně rozumět :)

marketk
16.08.2013 5 z 5

Výborná kniha, pro mě asi nejlepší o výchově dětí, velice přínosná, se skutečnými situacemi. Respektující výchova je mi blízká, v této knize je navíc popsáno vše velice čtivě, že člověk velice snadno získá dojem, že to taky zvládne. Pět hvězdiček naprosto bez váhání a to i s odstupem času, kdy jsem ji četla. Doporučuji i Sourozenci bez rivality.

ajinav82
04.06.2013 5 z 5

Doporučuji všem rodičům.

Nina2410
28.02.2013 5 z 5

vyborna kniha pre vsetkych rodicov, ktori sa chcu naucit svoje deti vychovavat a usmernovat. obsahuje mnozstvo praktickych rad a odporucani, konkretne problemove situacie a ich riesenia, metody ako zvladnut svoje deti, ako ich karhat (nie trestat), ako ich prinutit k povinnostiam (slovne) etc. a to vsetko bez kriku a hadok. autorky su skusene psychologicky, takze urcite vedia o com pisu.

vývoj a výchova dětí

Autoři knihy

Adele Faber
americká, 1928

Kniha Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly je v