Jak ledňáček bloudil Prahou

Jak ledňáček bloudil Prahou https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138696/jak-lednacek-bloudil-prahou-138696.jpg 3 12 4

Novela, v níž autor na příběhu ledňáčka, jenž byl ve znaku krále Václava IV., seznamuje s historií i s přítomností hlavního města.

petra.kosiky
20.11.2022 4 z 5

Na knížce nás s dětmi upoutaly především překrásné kresby Zdeňka Mlčocha (starší dcerku pak především proto, že jsme již stačili hlavní město navštívit). Příběh jednoduchý, vlastně trochu smutný (ledňáčci mají přece žít, létat a lovit někde v přírodě u potoka). Přečteno před spaním, dětem se knížka líbila.

Taťka Hraboš
29.10.2017 4 z 5

Není to špatná knížka. Jednoduchý příběh, ale díky sympatické hlavní postavičce pro děti atraktivní. Občasné historické exkurzy také nebyly úplně mimo a ve spojení s krásnými ilustracemi hlavních pražských památek snad dětem v paměti uvízla i nějaká ta informace, která se jim časem bude hodit ve škole.

dialed
29.03.2017

Za mne úžasná kniha. Narazila jsem na ni omylem v knihovně a dětem se moc líbila :-)

Život-s-Kačí
02.01.2017 3 z 5

Hezký příběh pro malé čtenáře. Čte se rychle a je doplněn krásnými ilustracemi. Celou knihu propléta spoustu historických informací o našem hlavním městě Praze, takže je i poučná.