Blonďatá Kerolajn

Blonďatá Kerolajn https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/6220/blondata-kerolajn-6220.jpg 4 117 12

Básník v báglu série

Volné pokračování knihy Básník v báglu, kde se tři spolužačky vydaly o letních prázdninách do kraje K. H. Máchy. Tentokrát se dívčí trojice chystá strávit jarní prázdniny v lyžařském středisku Ještěd – a ne sama. Doprovází ji klučičí výprava, částečně známá z letního příběhu. Černovláska Fany, blondýnka Simča a zrzka Nikol si užívají zimních radovánek, ale největší citové peripetie prožije ta poslední. Octne se v milostném trojúhelníku, nápadně podobném tomu, který zažila nejznámější spisovatelka tohoto kraje Karolína Světlá. A navíc se všichni vydávají na běžkový výlet po jejích stopách. Je to všechno jen náhoda? Ivona Březinova mistrně líčí romantické i napínavé dívčí dobrodružství, a přitom čtenáře zábavnou formou seznamuje s osudy Karoliny Světlé a s dalším malebným koutem naší země.... celý text

twigxi
31.03.2024 4 z 5

Příjemné pokračování! Tahle partička mi přirostla k srdci.

Hanncha
23.05.2022 5 z 5

Z prvního dílu jsem byla nadšená a druhý díl také nezklamal. Moc se mi líbí konzistentnost postav a také, že je kniha nenásilným způsobem naučná.

Amneris
11.04.2021 5 z 5

Příběh tří kamarádek, které se tentokrát vydávají po stopách spisovatelky Karolíny Světlé. Pokračování bylo fajn, líbilo se mi jednak korespondence mezi Světlou a Nerudou a také Nikolin scénář, kdy dala tyto dva spisovatele dohromady (což se ve skutečnosti nestalo). Prostě fajn čtení :-)

JointlieKat94
23.06.2020 4 z 5

Druhý díl ze série Básník v báglu, jednička byla jasná TOPka, dvojka trošku pokulhává, ale náramně jsem si ji užila. :)

Tentokrát holky jedou do Liberce, na Ještěd, berou svoje kluky a zase se řeší jeden známý spisovatel/ka, tentokrát je to Karolína Světlá ve vztahu k Janu Nerudovi (vidíte, ani jsem nevěděla, že spolu měli románek), a řeší to zrzka Nikol, která se ocitne taky zrovna v milostném trojúhelníku. :)
V této knize se mi moc líbilo propojení s cizinou- s Petrošem dorazila milá slovenka Marika, která se mi jako vedlejší postava moc líbila, a Simča si nabrnkla španěla Manuela, který to s ní neměl vůbec lehký a jeho výborná čeština mě hodně bavila! :D bylo to moc hezky udělané a dobře sepsané.

Hned po dočtení jsem šáhla po třetím dílu a už se na to moc těším. :)

dee101
07.09.2017 4 z 5

O něco slabší než první díl, ale stále pěkný románek s fajn partou a naučným podtextem.

PeťkaW.
21.03.2017 3 z 5

Jako asi čtrnáctiletou mě kniha docela bavila. Je v ní plno vtipných pasáží a hlášek. Příběh takový ničím extra originálním neoplývá, ale číst se to ve volných chvílích dá. Občas mi přišlo zapojení osudů K. Světlé do textu dost násilné a zbytečné, ale to je jen můj osobní názor a někomu se to může naopak líbit.

bibi.r
08.08.2016 3 z 5

Výborný způsob jak přiblížit klasické spisovatele mládeži, tedy alespoň té dívčí části :).

kamibe
06.06.2016 5 z 5

Kromě toho, že je to hlavně o lásce, je to příjemné čtení pro toho, kdo zná kraj kolem Liberce.
Mně osobně se líbí jednak to, jak autorka umí do příběhu o lásce pro mladé holky (a snad i kluky) vždycky nápaditě zakomponovat i něco naučného. Dokonce i ten, kdo o Karolíně Světlé nějaké ponětí má, si tu rád připomene další podrobnosti jejího života.
Taky se mi líbí uvažování nad láskou versus povinností versus vděčností. V tom nemají jasno mnozí dospělí. A ve škole se takovéhle věci neučí! Tak je opravdu fajn, že existují takovéhle knihy.
Byla to moje druhá kniha od této autorky a určitě se mi líbila více.
Oceňuji i hrátky s češtinou v mluvě Manuelově.

barulina1
23.08.2014 5 z 5

Nikdy jsem o Karolíně Světlé neslyšela.Nádherně zpracovaný děj.Trable s láskou.

karolinos
08.03.2014 2 z 5

Nic moc..

lolinka111555
09.10.2012 4 z 5

nevedomky jsem cetla knihu v dobe kdy jsme ve skole brali Karolinu Svetlu takze me to celkem bodlo :)

WEIL
23.08.2011

Po stopách K.H. Máchy, to je dobrý nápad, avšak tenhle příběh s životem a dílem K.H. Máchy nemá nic společného. Je hlavně o holčičím světě.