Jak jsme zkonstruovali svou vlastní mysl

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Málokdo pochybuje, že člověk nemá jen tělo, ale také mysl. Co to však ta mysl je? Je to nějaký vnitřní prostor, kde se prohánějí myšlenky, pocity a přání, jak to intuitivně vnímáme? Nebo je to spíše jenom činnost mozku, jak nám říkají vědci? Kniha se snaží vyložit pojem mysli tak, aby na jedné straně nebyl ničím esoterickým a pro vědu nestravitelným, ale aby zároveň ospravedlnil intuitivní představy, které o mysli běžně máme. Mysl, tak jak ji dnes vnímáme, je podle autora jistý společenský konstrukt, který se však v rámci historického vývoje propracoval do pozice skutečné reality....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195378/jak-jsme-zkonstruovali-svou-vlastni-195378.jpg 3.98
Žánr
Literatura naučná, Filozofie
Vydáno, Dokořán
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Jak jsme zkonstruovali svou vlastní mysl

Přidat komentář
los
26. února

filozofická teorie vzniku lidského vědomí s ohledem na historický vývoj (kartuziánský dualismus - behaviorismus - kognitivní psychologie - neobehaviorismus)

TheRaven
01.05.2016

Zřejmě každý někdy přemýšlel, co je to mysl, jak mohlo vzniknout vědomí, jakým způsobem existují naše myšlenky a různé mentální představy. Každý o tom má asi i nějakou představu získanou z knih, článků, přednášek či dalších informačních zdrojů, ale většina z nás o tom ve výsledku ví nejspíš jen velmi málo. Peregrinova kniha nepřináší nějaká jasná stanoviska, která by vám konečně ukázala, jak to opravdu je. Autor představováním vývoje daného oboru a poukazováním na různé dostatky i nedostatky jednotlivých konceptů nastoluje mnohé zajímavé otázky a náměty k dalšímu uvažování. Nakonec i naznačí, jaké by mohlo být rozřešení daného problému, respektive kudy bychom při zkoumání mysli mohli vydat dál, ale nechává na každém, jak se s nabízenou představou vypořádá. Přiznávám, že výsledný obraz je mi coby naprostému laikovi docela sympatický a knihu mohu jen doporučit.