Jak jsem se zbláznila

Jak jsem se zbláznila https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168656/bmid_jak-jsem-se-zblaznila-CMC-168656.jpg 4 335 108

Ani v blázinci není o humorné situace nouze Alespoň v knize Ivanky Deváté, která se nakonec v této instituci ocitla. A vy se dozvíte, jaká dlouhá cesta ji přivedla a co tam zažila. Autorka s laskavým humorem vypráví o pacientkách i personálu, a také o tom, jak se dostala ven.

Vesmich
01.01.2018 3 z 5

Letošní čtenářskou výzvu jsem se rozhodla zahájit zostra, hned žánrem, který mi není blízký. V tomto případě se jednalo hned o celý soubor, který mi není blízký. Autorčiny knihy neznám, autorku vlastně také ne, v jejím věku nejsem a rodinné historky mě nezajímají, nicméně cesta do blázince inspiruje vždycky. Zvolila jsem šetrný způsob četby, audioknihu, kterou čte sama autorka, zatímco já u toho dělám něco dalšího. Čtení je to svižné, žánrově čisté, humor lehký, text je přesně o tom, o čem avizuje, že je. Vůbec se nedivím, že autorka má řadu věrných čtenářek, kterým bude blízký nejen její styl a humor, ale životní cesty. Já zůstanu u této jediné zkušenosti, nicméně pro mojí maminku to bude čtení jako dělané, takže výzva zabrala, protože už vím, co jí dám k svátku.

Puntíkatýhrnek
16.10.2017 5 z 5

Mně se knížka líbila...dokonce moc...miluju autorčin smysl pro pointu i lásku k českému jazyku...možná tahle knížka nebyla tak vtipná, jako ty ostatní, ale zase mi upřímně mluvila z duše...i když jsem o polovičku let mladší, tak jsem soucítila i chápala hlavně pasáže, kde nemocná autorka chodila od lékaře k lékaři a všude buď rovnou obtěžovala, nebo jí bylo řečeno, že jí vlastně nic být nemůže a jak se z toho cítila minimálně nepatřičně (někdy až provinile)...zažila jsem to na vlastní kůži včetně toho, jak se z postupného nabalovaní banalit spustí lavina...pravda, já jsem se nezbláznila...alespoň zatím...:-)

OldřichHanton
04.10.2017 3 z 5

Knížka je životopisným vyprávěním o několika posledních letech herečky Ivanky Deváté, které skončily její hospitalizací na psychiatrii. Přestože jsem se při poslechu mnohokrát zasmál, je to vcelku dost smutný příběh staré paní, kterou stále více trápí různé zdravotní problémy a už není schopna efektivně řešit vcelku běžné sousedské spory. Přesto stále velmi intenzivně pracuje, stres a únava narůstají, až se jednoho dne zákonitě zhroutí. Chápu, že napsání této knihy bylo součástí autorčiny osobní terapie, Já jsem ale příliš nevěděl co si s tímto vyprávěním počít. Je určitě plus, že audioknižní vydání, které jsem měl k dispozici, si paní Devátá sama namluvila.

Lidka
01.10.2017 5 z 5

Před 4 lety jsem knihu četla, nyní jí poslouchala jako audioknihu. Přiznávám, že v podání paní Ivanky Deváté, tedy samotné autorky, se mi kniha líbila mnohem víc. Dávala tomu spádu událostí, co ji dovedly až do oné instituce správnou šťávu , situace a reálie veskrze svízelné líčí s humorem a nebo správným dramatickým nábojem:-)) . Její humor je tak krásně lidský,.
Díky paní Devátá , zase něco hezkého napište a namluvte, ráda si vás poslechnu zas a znova.
Díky audioknize povyšuju počet hvězdiček.

Analady
24.09.2017 5 z 5

Paní Devátou mám moc ráda. Líbí se mi její styl psaní. Píše s lehkostí a humorem. Přečetla jsem všechny její knihy a všechny se mi líbily. Pohodové čtení. Doporučuji.

Ajinka126
30.07.2017 3 z 5

U mě to byla AUDIOKNIHA: dostala jsem se k ní náhodou, když jsem onemocněla. Četla ji sama autorka, což jí průjčovalo ten šmrnc, který autorka si autorka představovala. Musím říct, že v tom procesu léčení mi to přišlo vhod. Bylo to lehké, nenáročný děj, žádné rozsáhlé vyprávění. V podstatě jedna postava a neusnout.

Alča I.
25.06.2017

Tuto knihu jsem přečetla a líbila se mi. Koupila jsem si tuto knihu v audionahrávce, kde jí čte sama autorka. Vřele doporučuji tuto verzi. Paní Devátá je zkrátka borec!

marketa9252
07.06.2017 3 z 5

Knihu jsem dočetla. Některé pasáže zajímavé,jinak odlehčující čtení.

DickBach
17.05.2017 4 z 5

PolarBee pode mnou to vystihl přesně. Výčet stížností a nářků, který je ovšem zabalen do skvělé češtiny, takže se celé dílo poslouchá dobře.
Babiččiny stesky nad zdravotními problémy delší dobu vnímat nevydržím, zde mi to nevadilo a mnohdy jsem se od srdce zasmála, i když jen použitým slovním obratům.
Veliké plus za "příhody s Vaněčkem" to bylo skvělé. Děkuji.

PolarBee
17.03.2017 2 z 5

Z počátku celkem zajímavé, hlavně skvělou jazykotvorbou a lehkým humorem, po čase ale silný úpadek až k pouhému omezení se na výčet stížností. Z prostředí psychiatrie pouze pár kapitol, jinak stále dokola vzpomínání na různé, nijak zvláštní zážitky, skoro jsem to nedokončil. Doporučuji snad jen výhradní fanoušky autorky.

wiix
15.03.2017 4 z 5

Najskôr som ss vôbec nevedela začítať, príbeh a trápenia postavy mi prišli na hony ďaleko od tých mojich, no postupom ďalších strán a môjho čítania som si túto prostorekú postavičku obľúbila natoľko, že som súcitne a s úsmevom na tvári čítala o starobe človeka a ťarche systému zdravotníctva, o rodine a korúrkove v jej štáte ako takom.

nokos
04.03.2017

na to, ze jde vlastne "jen" o soucast terapie, je kniha minoradne kvalitni. autorka me zacina zajimat ;-)

Pet007
13.11.2016 3 z 5

Může to potkat každého z nás. Celkem veselá kniha o celkem smutných záležitostech.

Janadvorackova
15.10.2016 4 z 5

Takového "Vaněčka" mám v domě také. Část knihy jsem poslouchala jednou takhle kolem třetí ráno, když hudební maniak o patro výš řádil jako pominutý. Ačkoli se mi chtělo strašlivě spát, a bylo mi jasné, že se to nestane, a že budu muset v půl šesté z postele, hrozně jsem se bavila. Ten den jsem pak byla příšerně unavená, ale pustit si ve tři ráno, po probuzení rockovým nářezem zrovna tohle, to mě dostalo :). Bohužel pochybuji, že se místní Vaněček odstěhuje. Jedině ho snad otrávit nějakou sousedskou domácí dobrotou, nebo tak něco :).

mazlak
06.06.2016 3 z 5

Zdánlivě obyčejný příběh, ale musím se přiznat, že v některých pasážích jsem poznal sám sebe. na začátku jsem se do pozice autorky ani nemusel vžívat, a ihned se mi vybavovaly vlastní zážitky. Místy úspěšné pasáže mne opravdu povavili.

boxas
05.06.2016 5 z 5

Je skvělé, že jsou mezi námi lidé, kteří si dovedou dělat legraci i z věcí a situací zdánlivě tragických, nebo přinejmenším alespoň smutných či bolestných a bolestivých. A tahle knížka mi to potvrdila! Kdyby pro mne neudělala paní Devátá víc než to, že jsem se smála a smála, třeba když popisovala svoje peripetie s bolavými zády, tak pro mne udělala moc!
P. S. Není nic lepšího než když si svoji knížku sám autor, v tomto případě autorka sama taky přečte a vytvoří audioknihu. To je potom radost nejenom číst, ale i poslouchat!

sBety
22.05.2016 5 z 5

Několikrát jsem se při čtení od srdce nahlas zasmála. Paní Devátá, napište prosím alespoň ještě jednu!

alnahu
10.05.2016 5 z 5

Moje první kniha od paní Ivanky - jsem nadšená .Humor paní Deváté je mi blízký .Skvěle s humorem a nadsázkou . nám v knize popsala životní strasti svého života .Moc jsem se pobavila i když na smutné téma. Hned jsi jdu půjčit další knihy paní Deváté.Knihu doporučuji.

dalia1769
15.03.2016 3 z 5

V kontextu autorčiných knih mi tato připadala slabší, především první polovina je dosti rozvláčná...

cukrovka
29.10.2015 5 z 5

Příjemná knížka od které jsem se nemohla odtrhnout. Vtipně popsané životní peripetie. Obdivuji humor a nadhled s kterým autorka dokázala vyprávět o ne příliš radostném období svého života.